banner212

banner211

Hacıkışlaspor'dan Basın Açıklaması

Geçtiğimiz hafta yaşanan olaylar nedeni ile küme düşürelen Hacıkışlaspor yönetimi bugün bir basın açıklaması yayınladı

Süper Amatör 04.02.2016, 23:03 04.02.2016, 23:06 UTKU KAYNAR
Hacıkışlaspor'dan Basın Açıklaması
banner218
 Geçtiğimiz hafta yaşanan olaylar nedeni ile küme düşürelen Hacıkışlaspor yönetimi bugün bir basın açıklaması yayınladı

İŞTE O AÇIKLAMA

Kulübümüz Hacıkışlaspor'un küme düşürülme kararından sonra bu açıklamayı yapma ihtiyacı içerisindeyiz.

 

Bilindiği gibi kulübümüz bir köy takımıdır. İçinde bulunduğu spor faaliyetleriyle sadece Hacıkışla sakinlerine değil, çevre köylerden gençlere de spor yapma, sosyal ilişkilerde bulunma imkanı tanımaktadır. Bu bağlamda Hacıkışlaspor aleyhinde alınan karar, hem bu köylerdeki sporseverleri hem kamuoyunda söz sahibi vicdanı hür spor otoritelerini derinden üzmüştür.

 

İçlerinde savcı ve öğretmen olarak görev yapan ve topluma faydalı olmak için bir spor kulübünün çatısı altında toplanan gençlerin kulübüne yapılan bu mevzuat dışı küme düşürme eylemini kınadığımızı belirtiyoruz.

 

Merkeze uzak bir konumda, mütevazi şartlarına rağmen süper amatör ligde ilçe takımlarına rakip olmuş takımımız, onların arasında da futbolunu oynayarak play-off'a yükselmeyi başarmıştır. Kulüp olarak sadece sportif bir amaç uğrunda çalışmadığımızı, aynı zamanda diğer kulüplerle gerek yönetici bazında gerek futbolcu bazında dostane ilişkiler içinde olduğumuzu, kimi zaman sahada sakatlanan rakip takım oyuncusunun sıhhati için dahi sabaha kadar hastanede bekleyecek kadar kardeşlik duyguları içerisinde hareket ettiğimizi, geçen sezon ve bu sezon bir çok kulüpten gerek sözlü, gerek yazılı şekilde misafirperverliğimiz konusunda kulübümüze teşekkür edildiğinin spor kamuoyunun bilmesi gerekir. Sakarya Amatör futbolunda bir çok olaylar ile karşı karşıya kaldığımız bu süreçte, Geçmiş dönemlerde Hacıkışla sahasında oynanan diğer maçlarda da istenmeyen olaylar olmuş, bu olayların akabinde kamuoyunda Hacıkışla sahası dendiği anda Hacıkışlaspor olay yapmış gibi lanse ettirilmiştir. Şehrimiz futbolunda yaşanılan bunca sorunun müsebbibi olarak Hacıkışlaspor seçilmiş ve savunmamız istenmeden, herhangi bir rapor konusunda bilgi verilmeden kulübümüz bir alt lige düşürülmüştür. Kaldı ki federasyonun aldığı bu karar, ''arka arkaya dört kez'' saha olaylarına sebep olan takım küme düşürülür maddesine uymamaktadır. Bu adımın hiçbir hukuki dayanağı bulunmamaktadır. Bu bağlamda tüm hak ve sorumluluklarımızın peşinde olacağımızın bilinmesini istiyoruz.

 

Federasyon gibi ciddi bir kurumun bir takımın içindeki birkaç futbolcunun yaptığı fevri davranışa aynı fevrilikle karşılık vermek, bu işi yapanları cezalandırmak yerine  koca bir köyü cezalandırmak adil olmayan bir davranıştır. Böyle ciddi kararlar alabilme yetkisinde bulunan kişilerin empati kurabilen, kucaklayıcı ve onarıcı yaklaşımlar gösterebilmesi, Sakarya sporunun sıhhati ve geleceği açısından önem arz etmektedir.    

 

Bize göre Sakarya'da ve tüm Türkiye'de meydana gelen saha olaylarının önüne geçmek için alınan ilk tedbir, olaylardan sonra verilen cezalar olmamalıdır. Asıl tedbir, istenmeyen durumlar vuku bulmadan uygulamaya konulanlardır. Bu noktada ASKF'ye önerimiz, daha anlayışlı, tolere edici ve ufku geniş adımlar atmasıdır. Bir suçun yayılmasını önlemek için onu klasik yöntemlerle cezalandırmak, onun kısa bir süre için bastırılmasını sağlamakla kalır. Oysaki hedef aynı davranışların tekrar gösterilmesini engellemek olmalıdır. Federasyon da bulunan yöneticilerin bu tür olaylar karşısında gösterebildikleri tutum onların yöneticilik anlayışlarının ne kadar geliştiğinin göstergesi olmuştur. Amatör futbolumuz da bir çok sorunun olduğu aşikardır, sorunların konuşulması ve sorunların giderilmesi konusunda hassasiyet gösterilmesi gerekirken sorunları daha çok büyüten bir yönetim anlayışı maalesef ki ASKF’de mevcuttur. Bizler Hacıkışlaspor kulübü olarak çocuklarımızın ve gençlerimizin ‘’ ayak içi pas ‘’ kavramının daha iyi algılanması için elimizden geleni yapacağımızı, günlük dolduruşlar neticesinde hakkaniyet dışı alınan bu kararları ‘’ ayak içi pas ‘’ ile bertaraf edeceğimizi kamuoyunun bilmesini isteriz. Saygılarımızla.

 

 

 

Hacıkışlaspor Kulübü Adına

    Av. Batuhan Severcan

Yorumlar (6)
Neler neler 7 yıl önce
Kimse kimseyi durduk yere dusurmez
İnsanlar hacikislayi kotu biliyo demissin
Nie kirkipaniri kotu bilmiyo nie adapazarini, erenleri, demirsporu kotu bilmiyorum
Bunlara sebeb olan sizlersinjz
Spordan bahsediyorsun hakemlere saldirmak mi sizin sporunuz bunu yapan bir takim bencede kume dusurulmeli
Siz bence kulupten once spor nedir onu ogrenin..!
Ersin düz 7 yıl önce
Ya bırakın bu işleri milleti futboldan soğutuyosunuz yapmadığınız pislik terbiyesizlik yok her maçta olay var milleti dövüp yolluyosunuz size az bile yaptılar takımı kapamaları lazımki sakarya amatörü bi nebze rahatlasın sporun spor olduğunu öğrenecek akıl fikir yok sizde
Emrah 7 yıl önce
Askf ilk defa akıllı bir iş yaptı birilerinin bu işe dur demesi lazımdı hakemler hakemlik yapamıyo orda her maçtan sonra şiddet sadalyeler havada uçuşuyor. Sonra kalkmış hacıkışlayı savunuyolar bırakın bu işleri doğru bitane ve oda yapıldı vermicen orya maç en uzak yer neresi ise yollucaksın oraya yıllardır millet eziyet çekiyo orda kimsenin gördüğü yok tebrikler federasyon.
GÜCÜNÜZ 7 yıl önce
YETMEZ HACİKİSLASPOR AAAA
BÜYÜK OYNUYORSUNUZ. ..
islam arslanoğlu 7 yıl önce
Hacıkışla hendek takımıdır ve insanları iyidir küme düşürme yi haketmedi
HACIKISLAAA 7 yıl önce
ne kadar sevinoysnuz cezaya demekki zorunuza gdi̇yo hacikişlasporun basarisi siz i̇steseni̇zde i̇stemeseni̇zde biz si̇zi̇n ve di̇ger kuluplerin basinabele olarak devam edercegi̇zzzzz zoruna gi̇denin ............