banner212

banner211

Hakemlerde eleştiri hakkını kullanacak

Yeni seçilen Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Sakarya Şubesi yönetimi ve Sakarya il Hakem Kurulu üyeleri basın mensupları ile bir araya geldi.

Süper Amatör 17.02.2018, 17:01 17.02.2018, 18:37 UTKU KAYNAR
Hakemlerde eleştiri hakkını kullanacak
 
Yeni seçilen Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Sakarya Şubesi yönetimi ve Sakarya il Hakem Kurulu üyeleri basın mensupları ile bir araya geldi.

 

Vadi54'de düzenlenen toplantıya TFFHGD Sakarya Şubesi Başkanı Özgür Aygün ve Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ercan Yıldırım'ın yanı sıra TFFHGD Başkan yardımcısı Ahmet Öztürk, Genel Sekreter Burhan Çakar ve dernek üyeleri Engin Bıçak, Yücel İnce, Gökhan Kahyacık, Merkez Hakem Kurulu üyeleri Ömer Faruk Yeşil, Fatih Sucuoğlu, Şaban Keskin, Kamil Turan ve Yunus Eren katıldı.

 

Hakemleri eleştirenler önce kendilerini düzeltsin
TFFHGD Sakarya Şebesi başkanı Özgür Aygün, Hakemlerin çok zor şartlarda görev yaptığını belirterek; "Hakaret içermediği sürece yapılan eleştirilere açığız fakat yapıcı eleştirinin önemi çok fazla. Bizde hakemler ve gözlemciler olarak futbolun diğer paydaşlarını eleştirme hakkına sahibiz. Futbolcu, antrenör, yönetici hiç fark etmez bizi eleştiren olursa bizde bu eleştiri yapabiliriz. Herkes önce kendi eksiklerini düzeltsin. Biz hakemlerimizi en iyi noktaya getirmek için çalışıyoruz" dedi.
 
Sahalarda yaşanan olaylarla ilgilide konuşan başkan Aygün; "Spora yakışmayan saldırılar kime yapılırsa biz bunun karşısındayız. Hakem olsun olmasın. Bence sahalarımızdaki bu tip olaylarda en büyük görev güvenlik güçlerinden çok ev sahibi ekiplere düşmektedir. Çünkü rakip takım olsun, hakemler olsun orda misafirlerdir.Bunları en iyi şekilde ağırlamak ev sahibinin görevidir bence. İlla bazı yaşanan olayların rövanşını alma çabasına girilmemeli. Bundan sonra hakem arkadaşlarımıza yapılan saldırılarla ilgili derneğimiz avukatları konuların takipçisi olacaktır." şeklinde konuştu
 
Üst Klasman Hakemlerimiz artacak
Sakarya Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ercan Yıldırım toplantıda söz alarak TFFHGD ve Hakem Kurulunun şuanda hiç olmadığı kadar uyum içerisinde çalıştıklarını belirterek; "Biz burada koltuğa çakılmadık kesinlikle yaptıklarımız arkasındayız, Kendi adımıza doğru işler yaptığımızı düşünüyoruz. Profesyonel liglerde uygulanan hakem ve gözlemci atama sistemi şuan Sakarya Amatör Ligleri'nde uyguluyoruz. Üst Klasmanda görev yapan hakemlerimizin sayısını artırmak ve Sakaryalı hakemliğini daha yukarıya taşıyacak bir ekip ruhu içinde için çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (2)
Melih uzunözmen 6 yıl önce
Lan kelimesinden 21 gün aldım özgür hoca. Hakemleri savunurken yalan makinasına bağlada kim doğru kim dürüst herkes görsün. 7 yaşından bu yana camiadayım 30 senedir kötü maç yönetenin ceza aldığını görmedim bunu ben demiyorum senin gözlemcin söylüyor. Peygamber gibi konuşuyorsanız peygamber gibi yaşayın.
Recep kurt 6 yıl önce
Siz önce hakemlerle gözlemcilerin arasındaki ilişkileri gözden geçirin yazdıkları raporlar dahı aynı bunu hicmi görmuyonuz kalıpta adaletten bahsedıyonuz Bosna konusacagınıza adam gibi kulüp yonetıcelerıyle bir toplantı yapın neyin ne oldugunu gören haksız hep yonetıceler deyıl defasında kafanıza