banner212

banner211

Hızırtepe Özenspor-Küçücek Beldespor: 1-1

Sakarya 1.Amatör Küme A Grubu'nun 16.hafta maçında Hızırtepe Özenspor ve Küçücek Beldespor 1-1 berabere kaldı

Süper Amatör 01.02.2020, 22:37 01.02.2020, 22:45 UTKU KAYNAR
Hızırtepe Özenspor-Küçücek Beldespor: 1-1
banner218

Süper Amatör ligine çıkma hesapları yapan Hızırtepeyeniözenspor Cumartesi günü saat 17.00'da Akyazı stadında Küçücekbeldespor'un konuğu oldu. Maçın 90 dakikası nefesleri keserken maçta 3 kırmızı kart çıktı. Maçın içerisinde zaman zaman oyun durarak gergin anlarda yaşandı.

Maç Küçücekbeldespor'un santra vuruşu ile başladı. İlk yarıda her iki takımda bir çok gol pozisyonuna girerken aradıkları golü bir türlü bulamadı.

32nci dakikada ortalık gerildi. Kırmızı kart çıktı.

Dakikalar 32nci dakikayı gösterirken Küçücek Beldesporlu ve Hızırtepeli iki oyuncu birbirleriyle sözlü tartıştılar. Ardından ev sahibi ekipde Tarık hakemin üstüne yürüyerek itirazlarını sürdürünce maçın orta hakemi Tarık'a kırmızı kart göstererek oyundan attı. Bu kartın ardından oyun 5 dakika durdu. Hakemin üstüne yürüyen futbolcular epeyce itirazlarını sürdü. Karar değişmeyince maç kaldığı dakikadan devam etti.

Gol 38nci dakikada geldi

10 kişi kalan Küçücek beldespor iyi direndi. Konuk ekibinin ataklarını yaptığı savunmayla gol izni vermediler. 38nci dakika da ev sahibi ekip Küçücekbeldespor penaltı kazandı. Topun başına geçen Yasin penaltı atışını gole çevirdi.

İlk yarıda bu skor ile bitti.

Küçücekbeldespor Yasinin penaltı atışından bulduğu gol ile ilk yarıyı 1-0 önde kapattılar.

İkinci yarı adeta nefesleri kesti

Konuk ekip ikinci yarıda çok istekli olan taraftı bir çok gol pozisyonuna giren Hızırtepenin bu ataklarına ev sahibi ekibin kalecisi Samet gol izni vermedi. Bir çok net pozisyonda Samet kalesinde adeta devleşti.

Gol 51nci dakikada geldi.

Bu seferde 51nci dakikada penaltı kazanan konuk ekip Hızırtepe oldu. Abdülazizin yerde kaldığı pozisyonda maçın orta hakemi penaltı noktasını gösterdi. Topun başına geçen Aldülaziz penaltı atışını gole çevirdi. Durum 1-1 oldu.

67nci dakikada ortalık karıştı.

67nci dakikada Hızırtepli futbolcunun düşürüldüğü pozisyonda her iki takımın oyuncuları birbirlerine girdiler.Kısa süre saha içinde bir arbede yaşandı. Maçın orta hakemi bu olaylara rağöen futbolcuları sadece uyardı.

Maç 88nci dakikada yine karıştı.

88nci dakikada Küçücekbeldespor ve Hızırtepeli oyuncular arasında yine gerginlik çıktı. Bu olayların ardından maçın orta hakemi ev sahibi Küçücekten Merici konuk ekip Hızırtepeden Murat'ı kırmızı kart gösterek oyundan attı. Bu kartların ardından ortalık iyice gerildi. Her iki takımın futbolcuları birbirlerine girdi. Olaya polis ekipleri dahil oldu. Polis ekipleri olayları fazla büyümeden önledi.

Maçın orta hakemi 90 dakika dolar dolmaz uzatma oynatmadan maçı bittirdi.

Bu skor ile her iki taraflar birer puanı hanelerine yazdırdı. Hızırtepe şampiyonluk yolunda ağır bir darbe alırken Küçücek ise kümede kalma mücadelesinde hanesine sadece bir puan yazdırabildi.

HABER FOTO: EMRE FİDAN

Yorumlar (0)