banner212

banner211

Hüseyin Kama, Ak Parti için oy istedi

ASKF Başkanı Hüseyin Kama, Akyazı’da bir araya topladığı spor kulüplerinin başkan ve çalıştırıcılarını AK Parti Adayı Hasan Akcan’la buluşturdu. Kama, “Akcan başkan olacak, oy verin” dedi

Süper Amatör 05.03.2014, 19:53 05.03.2014, 20:40 UTKU KAYNAR
Hüseyin Kama, Ak Parti için oy istedi
banner218

 ASKF Başkanı Hüseyin Kama, Akyazı’da bir araya topladığı spor kulüplerinin başkan ve çalıştırıcılarını AK Parti Adayı Hasan Akcan’la buluşturdu. Kama, “Akcan başkan olacak, oy verin” dedi

 

Hüseyin Kama’nın spor kulüplerinin başkan ve çalıştırıcılarına verdiği yemeğe siyasi partilerden sadece AK Parti Heyeti’ni davet etmesi ve bu partinin Akyazı Belediye Başkan Adayı Hasan Akcan’a açıktan oy baskısı ortalığı karıştırdı. Bazı kulüp başkanlarının, Kama’ya tepkisi üzerine çıkan tartışmanın büyümesi üzerine, AK Parti Heyeti, yemekten erken ayrılmak zorunda kaldı.

 

GELİRLERİN YÜZDE 7’Sİ

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF), Akyazı’da spor kulüplerinin başkan ve çalıştırıcılarını Altındere Beldesi’nde yemekte buluşturdu. ASKF Başkanı Hüseyin Kama, AK Parti Belediye Başkan Adayı Hasan Akcan’ı da davet ettiği yemekte yaptığı konuşmada, “Yeni çıkan yasayla belediyeler gelirlerinin yüzde 7’lik kısmını amatör spor branşlarına ayırmak zorunda. Belediyeler artık yardım etmek zorundalar. 1 Nisan’da Allah nasip ederse, Belediye Başkanı Hasan Akcan. Ben öyle görüyorum, gönlümde öyle istiyor. Kulüpler evraklarını belediyeye sunacak, belediye de kulüplerin hesaplarına para yatıracak” dedi.

 

“GİZLİ KAPAKLI YOK”

“Kim bize yakınsa, onlarla bir araya geliyorum” diyen Kama, “Bizim gücümüz var Sakarya’da. Belediye başkan adayımız burada. Kendisi bize destek olacaksa biz de kulüpler olarak, kendisine destek olacağız. Amacımız başkanı tehdit etmek değil, kulüplere nasıl hizmet eder, onun yolunu çiziyor ve projesini hazırlıyoruz. Burada bir spor adamını belediye başkanı yapmak istiyoruz. Hasan Akcan, benim gönlümde. Gizli kapaklı yok. Akcan, sporu seven, bilen bir arkadaşımız. Bizle haşır neşir olur, dertlerimizi dinler. Yaşar Başkan’da sağ olsun ama etrafındaki insanlar sporu sevmiyordu. Sıkıntımız ondan oldu” ifadesini kullandı.

 

ESPRİ DE YUMUŞATMADI

Akcan’ın sözlerini noktalarken, “Kulüp yöneticileri kendi ihtiyaçları için gelirlerse hareketlerimi kontrol edemeyebilirim. Her ne kadar uzak doğu sporlarında siyah kuşak sahibi olsam da bir anda ters tepki verebilirim” esprisinin ortamı yumuşatmaya yetmedi. Akcan’ın, “Hüseyin kardeşimin, bir tek oy verin demediği kaldı” sözü üzerine Kama, “AK Parti’ye oy diyorum, diyorum. Diyeceğimde” ifadesini kullandı. Kama, “Böyle bir toplantıyı diğer partilerle de yapacak mısınız?” sorusu üzerine ise “İstek gelirse yapacağız. AK Parti istedi, yaptık. Ben Akyazılıyım. AK Partiliyim, Hasan Akcan’a oy vereceğim” şeklinde konuştu.

 

Birinci tepki gösterdi: ‘Siyasetin spora müdahalesidir’

 

Alaağaçspor Başkanı Aydın Birinci, toplantıya sadece AK Parti Adayı’nın çağırılmasını ve seçimleri kesin kazanacağı yönünde görüş belirtilmesine tepki gösterdi. Birinci, “Bize telefon ettiniz, emir telakki ettik ve buraya geldik. Şuan burada kendim bir açmazın içine düştüm. Hasan Hocam kendisini sevdiğimi de bilir, benim kendisini ne kadar sevdiğimi de. Benim burada gördüğüm açmaz, siyaset spora müdahale etmiş pozisyonda. Bilhassa ASKF Başkanı’nın “Benim başkanım 1 Nisan’da Hasan Hoca’dır” demesi nahoş bir durum. Şu şartlar altında hiç hoş bir şey değil, yakışmadı” dedi. Bazı kulüp başkanları da Aydın’a destek çıkarak, “Seçimi ya MHP adayı kazanırsa, bu açıklamadan sonra aynı yardımları alabilecek misiniz? Federasyon açıktan taraf olmamalı” dediler.

 

Tartışmadan diyaloglar

 

Hüseyin Kama: Ben Adapazarı Belediye Başkanı’na burada konuştuklarımı konuşmadım ki. Ben Akyazılıyım dedim. Ben fikrimi söylüyorum burada. Oyuna, kimliğine, şahsına hakim olan insanlarsınız. Ben Hasan Hoca’yı başkan görmek istiyorum. Olursa her istediğimi yaptırabileceğime inandığım için. CHP’nin de, MHP’nin de, SP’nin de adayları gelse kulüplerle buluşmak istiyorum dese, sizleri yine ararım”

 

Aydın Birinci: ‘Benim başkanım 1 Nisanda Hasan Akcan’dır’ demeniz yanlış, sizin bir kimliğiniz var. Bu kimliğinizle taraf göstermek yanlış

 

Hüseyin Kama; “Ben tarafım arkadaş. Ak Partiliyim. Hasan Akcan’a oy vereceğim. Bu kadar net.Hasan Hoca başkan olursa, Akyazı’da kulüpleri şaha kaldırırız. Ben inanıyorum da söylüyorum bunu.

 

Osman Karaoğlan: Bu tür toplantılarda bu tür şeylerin olması normal, burada MHP’li olan, CHP’li olan, SP’li olanlar da var. Kimseyi ayırt etmedik. İktidarın verdiği nimetlerle hizmet vereceğine inandığımız Hasan Hoca ve ilçe başkanının daveti üzerine sizleri topladık. Kimse kimsenin oyuna ipotek koyamaz


Yorumlar (3)
sporsever 9 yıl önce
spor ,siyaset ve menfaat üçlüsünü bir araya getiren asfk başkanının,belediye başkan adayı gibi konuşmaları,amatör sporun başında bulunan biri olarak kendisine ve temsil ettiği kuruma olan güven duygusunu azaltmıştır.sporu siyasete kazanç malzemesi etmekten vazgeçmelisiniz.sayin başbakanimizin sakarya'ya geleceği̇ zaman asfk i̇nternet si̇tesi̇ne tüm amatör spor cami̇asini eşofmanli ve eli̇nde pankartla mi̇ti̇n alanina bekli̇yoruz di̇yen bi̇r asfk başkanina sporla si̇yaseti̇ kariştirma demek mi̇?
yesspor nosiyaset 9 yıl önce
sporla siyaseti karıştıranları kınıyoruz büyük bir yanlış ya mhp başa gelirse işte o zamanda ağlamayın sakın.
akyazidan 9 yıl önce
Kimseden oy istemedi ben burda oy kullanacam buraya oy verecem dedi ordakiler kulup yonetiyor kendi akillari yokmu yani onun bunun demesiyle kimse bi yere ne oy verir ne vaz gecer.parayi istemeye bldyye git sonra karistirma spora siyaset de.parayi cebinden ver ne sana kimse karissin nede sen bi yere karis ...