banner212

banner211

İlk yarı bitti, Ada ve Sapanca namağlup zirvede

Sakarya Amatör Liglerde ilk devre maçları geçtiğimiz hafta sonu oynanan maçların ardından tamamlandı.

Süper Amatör 11.12.2018, 09:58 11.12.2018, 13:06 UTKU KAYNAR
İlk yarı bitti, Ada ve Sapanca namağlup zirvede

Sakarya Amatör Liglerde ilk devre maçları geçtiğimiz hafta sonu oynanan maçların ardından tamamlandı. Süper Amatör Lig ve 1.Amatör Küme’de ikinci devre maçları 5 Ocak’ta başlayacak.

Süper Amatör Lig ve 1.Amatör Küme’de 11’inci hafta maçlarının ardından ilk devre tamamlandı. Sakarya Futbol İl Temsilcisi Tezcan Demir, amatör liglerde ikinci yarı maçlarının 5 Ocak’ta başlayacağının bilgisini verdi. Amatör Liglerde ara transfe dönemi ise 3 Ocak’ta başlayıp 16 Şubat’ta sona erecek.

NAMAĞLUP ZİRVEDE

11’inci Hafta maçlarının ardından Süper Amatör Lig A Grubu’nda Sapanca Gençlikspor, B Grubu’nda Adapazarıspor 29’şar puan ile namağlup olarak lider devreyi kapattılar. Her iki grupta play-off mücadelesi büyük heyecan yaşanıyor. A Grubunda Hendek Dereköy ve Geyvespor, B Grubu’nda ise Pamukova1968 ve Karasu Güven ilk devreyi play-off hattında bitiren ekipler oldular.

 Ferizlispor’un ligden çekildiği ligde küme düşme hattında da ise ayrı bir heyecan yaşanıyor. 11 Hafta sonunda A Grubu’nda Demirspor, Harbişspor ve Alaağaçspor, B Grubu’nda Kışlaçayspor ve Akvabarışspor ateş hattında kalan takımlar oldular.

İLK DEVRENİN ENLERİ

Adapazarıspor ve Sapanca Gençlikspor’un 9 galibiyet ve 2 beraberlikle yenilgi almadan tamamladıkları ilk devre sonunda Süper Amatör Lig’in en fazla gol atan takımı 33 golle A Grubu’ndan Hendek Dereköyspor olurken en gol yiyen takım ise yine aynı gruptan 6 golle As Akyazıspor oldu. Süper Amatör Lig’de 11 haftanın ardından galibiyet ile tanışamayan tek takım Harb-İşspor oldu. Sarı Siyahlılar 4 Beraberlik 7 mağlubiyet aldı. Süper Amatörün en fazla gol yiyen takımı 54 golle Alaağaçspor oldu.

Yorumlar (0)