banner212

banner211

İmdat Kum, Hendek yönetimine sitem etti

Baraj maçında Adapazarıspor'u 2-1 eleyerek Bölgesel Amatör Lig'e çıkan Hendekspor'da play-off ikinci maçı sonrası görevden ayrılan antrenör İmdat Kum sessizliğini bozarak açıklamada bulundu.

Süper Amatör 23.04.2018, 18:17 23.04.2018, 18:19 UTKU KAYNAR
İmdat Kum, Hendek yönetimine sitem etti
 Baraj maçında Adapazarıspor'u 2-1 eleyerek Bölgesel Amatör Lig'e çıkan Hendekspor'da play-off ikinci maçı sonrası görevden ayrılan  antrenör İmdat Kum sessizliğini bozarak açıklamada bulundu.


Görevden ayrılışıyla ilgili süreç hakkında açıklamalarda bulunan İmdat Kum ; “Öncelikle sezon başından beri Hendekspor’un BAL' çıkmasına emeği geçen herkesi tebrik ederim. Play off’un ilk maçı Pamukovaspor ile 1-1 berabere biten maç sonrası yönetimin hiçbir sebep göstermeden. Beni üzen bu kararın alınmasında Antrenmanda çalışmak istemeyen, sakatlık bahanesiyle antrenmana çıkmayan, beklentilere cevap veremeyen futbolcuların söylemlerinin etkisinin olduğuna inanıyorum. Üzücü olan ortada başarısızlık yok iken işlerine sindiremedikleri, inanmadıkları bu kararı almaları. Yönetim olarak bana olan güvenlerinin azaldığını, inançlarının kalmadığını hissetmiş olsaydım 1 dakika bile görevde kalmayacağımı herkes çok iyi bilir. Bazı kişiler bu açıklamayı o zaman yapmam gerektiğini söylemelerine rağmen, ben takımın istediğimiz düzeyde olmamasına rağmen Bölgesel Lig'e çıkacağını inandığım için maçlar bittikten sonra açıklamanın doğru olacağını düşündüm. Çok kırılsam da Hendekspor’un  çıkması beni çok sevindirdi, çünkü Hendekspor çıkmasaydı sorumluluk ve fatura sezon başında takımı ben kurmamış olmama rağmen bana kesilirdi. Bu kararı futbolseverin takdirine bırakıyorum. Hendekspor’a bunca yaptığım fedakarlığın, emeğin karşılığında bir kişinin dahi beni arayıp veya maç bitiminde benimde şampiyonlukta emeğim olduğunu düşünemedi. Şampiyonluk fotoğrafında ben hariç emeği olan olmayan görevde olmasam da benim kadar BAL'a çıkacağına inanmayanların fotoğrafta olması benim daha çok üzülmeme neden oldu” dedi.

Yorumlar (0)