banner212

banner211

Karasuspor: 3 - Sapancaspor: O

Karasu Enes ve Oğuz'un muhteşem performansları ile kazanmayı başardı

Karasuspor oyuna çok hızlı başladı.

Süper Amatör 04.01.2012, 06:05
Karasuspor: 3 - Sapancaspor: O
banner218
Karasu Enes ve Oğuz'un muhteşem performansları ile kazanmayı başardı

Karasuspor oyuna çok hızlı başladı. Orta sahada üstünlüğü ele geçirdikten sonra daha derli toplu ve kombine ataklarla dağıttığı Sapanca Gençlikspor defansının ceza yayı üstündeki inanılmaz hatasını affetmeyen kaptan Oğuz 15. dakikada Karasuspor’u 1-0 öne geçirdi.
 
 Karasuspor bu golden sonra daha güçlü ataklarla geldiği sapanca Gençlikspor’un dağılmasından da faydalanarak 34. dakikada Oğuz’un pasında ceza alanında topla buluşan Turgut kalecinin üzerinden aşırttığı şık vuruşla Karasuspor’u 2-0 öne geçirdi.
 
 Asıl ilginç olanı bugüne kadar hep eleştirilen Kaleci Enes’in mükemmel oyunu ve bunu 39. dakikada kurtardığı penaltıyla taçlandırmasıydı. Sapancaspor’un en iyi ayağı Celal’in penaltısını mükemmel çıkardı. Maçın ikinci yarısında da kontrol sarı kırmızlı ekipteydi. Maçın 54. dakikasında fırsatçılığını konuşturan kaptan Oğuz son üç gündeki 5. golünü attı:3-0
 Oyun motivasyonunu kaybeden Sapanca ekibinde 68. dakikada Emre kırmızı kartla oyun dışında kaldı. Maçın geri kalan bölümünde Karasuspor gol sayısını artıracak pozisyonlardan yararlanamayınca maç da 3- 0 sona erdi. Karasuspor’da taşların yerine oturduğu görülürken takım ruhu ve motivasyon anlamında olumlu gelişmeler vardı. Orhan’ın liberoda gerçek yerini bulması, Cihat’ın diriliği, çok eleştirilen ikiz kardeşlerin oyun ve skor anlamında katkısı, Mert’in orta sahadaki pas trafiğini mükemmel yönetmesi, K.Cihat’ın güzel oyunu ,Oğuz’un skorerliği kısacası takımın tümüyle iyi oynaması taraftarı da mutlu etti.
 
 Karasuspor: 3 - Sapanca Gençlikspor: 0
 
 Stat: Karasu Atatürk Stadı Hakemler: Emrullah Şahan***, Özcan Kılıçkeser***, Sibel Kolçak*** Karasuspor: Enes****, Fatih***(K.Cihat***), Abdulkadir***, Orhan***, B.Cihat***, Mert***, Turgut***(Emre***), Fikret***, Oğuz****, Ömer Faruk***(Tayfun**) Ant: Kenan Tiryaki Sapanca Gençlikspor: Y. Emre*, Emre*, Gökhan**, Coşkun**, İlhan*,(Onur*), Doğan**, Yusuf*(Salih*), Ceyhun**, Giray**, Celal*, Burçin** Ant: Ahmet DemirKAYNAK: karasumedya.com


 

Yorumlar (0)