banner212

banner211

Kırkpınarspor 2 Nijeryalıyı denemeye aldı

Sakarya Süper Amatör Lig takımlarından Kırkpınarspor, altı futbolcu transfer ederken iki Nijerya'lı futbolcuyu da denemeye aldı.

Süper Amatör 10.01.2012, 07:52
Kırkpınarspor 2 Nijeryalıyı denemeye aldı
banner218
Sakarya Süper Amatör Lig takımlarından Kırkpınarspor, altı futbolcu transfer ederken iki Nijerya'lı futbolcuyu da denemeye aldı.

 

Devre arası çalışmalarına hız kesmeden devam eden Sarı Lacivertliler transfer çalışmaları kapsamında Pamukovaspor'dan Menderes Işık, Değirmenderespor'dan Besat Baş, Yeni Hendekspor'dan Gökhan Yıldırım, Denizli Belediyespor'dan Gökhan Er, Bitlisspor'dan Selçuk Bayrak ve Garajlar Taçspor'dan Bilal Kanat'ı renklerine kattı.


 

Kırkpınarspor tesislerine gelerek yeni transferleri izleyen Kırkpınar Spor Kulübü Başkanı Fatih Fil, "Kırkpınarspor olarak devre arası hazırlıklarımızı tamamladık. Ciddi takviyeler yaptık takımımızda eksik gördüğümüz yerleri tamamladık. Bugün Nijerya'dan 2 futbolcuyu deniyoruz. Soner hocamızla bir hafta kadar deneyeceğiz. Eğer becerikli bize yarayacağını düşünürsek lisanslandıracağız. Eksiklerimizi az öncede söylediğim gibi tamamladık. İlçemizden artık bir takımın BAL ligine futbol oynamasını Sapanca'nın adının duyurulmasını arzu ediyoruz bütün çalışmalarımız bu yönde. Ümit ediyorum bu takım eksiklerinin de tamamlanmasından sonra yaratılan bu sinerjiyle Bölgesel Amatör Lig'e çıkacaktır. Ana hedefimiz bu. Başarılı olacağımızdan eminim" dedi.

İlk yarı'da Kırkpınarspor'un genelde aynı şeyleri yaşadığını söyleyen Fil, "Bana göre ilk yarılar lig'de tesiri olan bölümler değil. İlk yarılar genelde daha bir ciddiyetsiz, daha bir hırssız geçiyor ama ikinci yarılar, play-off'lar her maç final havasında oluyor. Dolayısı ile bana göre lig şimdi başladı. Şuana kadar kaybettiğimiz puanlar bizim için önemli değil. Geçen yılda ikinci yarıya 10 puan kadar geriden başlayıp gurubumuzda şampiyon olmuştuk. Onun için bizim için ilk yarının bir önemi yok, ilk yarı fuzuli puan kayıpları yaşandı. Ama dediğim gibi lig tamamlanmasında, lig'in sonucunda, neticeye ulaşmakta ilk yarı çok önemli değil. O sebeple o konuyu çok fazla takmıyoruz kafamıza. Şuanda iyi bir takımımız var. Kondisyonu üst düzeyde, koşan, gençleşmiş bir takımımız var. Ümit ediyorum belki iddialı olacak ama ikinci yarıyı namaglup bitirme ihtimalimiz bile var" diye konuştu.

Kırkpınarspor Teknik Direktörü Soner Büyükergun ise ilk yarıya bakıldığında Kırkpınarspor'un düşündüğü, planladığı hedeflediği çizgide olmadığını belirterek "Bazı şanssızlıklar üst üste geldi. Futbolcu kadromuzla ilgilide sıkıntı yaşadık. İlk yarıyı beklediğimiz yerde bitiremediğimiz için ikinci yarı bambaşka bir hedefe soyunduk. Yaptığımız 6 tane yurtiçi transferimiz var. 2 tanede Nijerya'dan gelen şuan denediğimiz arkadaşlarımız var. İnşallah bu yeni gelen arkadaşlarımızla beraber çok iyi bir kadro oluşturup öncelikli hedefimiz play-off, daha sonra hedefimiz olan BAL ligine çıkmayı düşünüyoruz. Burada başta Başkanımız Fatih Fil ve Yönetim Kurulumuza bize sağladığı imkanlar için çok teşekkür ediyorum. Herkesin Kırkpınarspor'un yanında olmasını istiyorum. Çok güzel bir yer burası. Bazı şeyleri de hak ediyor. İnşallah düşündüğümüz, hayal ettiğimiz, layık olduğumuz yere el birliği ile gelmek istiyoruz. Ümit ediyorum bu Nijerya'dan gelen arkadaşlarımızda istediğimiz düzeyle çıkar. Onları da aramıza katar yolumuza hep birlikte devam ederiz. Tek hedefimiz var Kırkpınarspor'u layık olduğu yere getirmek" dedi.

 

[gallery link="file" orderby="title"]

banner220
Yorumlar (0)