Tesviye çalışması hız kazandı
Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı’nın bünyesinde Spor Genel Müdürlüğü Tesisler Daire Başkanlığı’nca yürütülen Kocaali Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası Projesi’ne ilişkin inşaat çalışması yüklenici firmanın arazi üzerindeki tesviye çalışması ile başladı." />

Kocaali de Sentetik Saha Yapımına Başlanıyor


Tesviye çalışması hız kazandı
Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı’nın bünyesinde Spor Genel Müdürlüğü Tesisler Daire Başkanlığı’nca yürütülen Kocaali Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası Projesi’ne ilişkin inşaat çalışması yüklenici firmanın arazi üzerindeki tesviye çalışması ile başladı.

Süper Amatör 11.04.2013, 14:16
Kocaali de Sentetik Saha Yapımına Başlanıyor


Tesviye çalışması hız kazandı
Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı’nın bünyesinde Spor Genel Müdürlüğü Tesisler Daire Başkanlığı’nca yürütülen Kocaali Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası Projesi’ne ilişkin inşaat çalışması yüklenici firmanın arazi üzerindeki tesviye çalışması ile başladı. Çalışma kapsamında, hafta sonu oynanan Kocaalispor – Çatalcaspor müsabakasının ardından kullanıma kapatılan Kocaali Şehir Stadı’nın çevre tel örgüleri ve yedek kulübeleri sökülerek alındı. Arazi üzerindeki çarpık yapılar ise firma yetkililerince yıkılarak tesviye işlemlerine hız kazandırıldı.

Kalabalık ziyaret
Arazi üzerindeki çalışmanın başlaması ile birlikte ilçeye olan ziyaretler de hız kazandı. Stada ilk ziyaret iş başlangıcı olarak görülen Pazartesi günü gerçekleşti. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salih Koşu, Tesisler Şube Müdürü Cihat Sancak, Proje Müdürü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Yapım ve Proje Şube Müdürü Ömer Pembegül ve Proje Kontrol Mühendisi, İnşaat Mühendisi Ramazan Balık, projeye ilişkin çalışmaları yerinde incelemek üzere Kocaali’ye geldi. Yaklaşık 2 saat süre ile Kocaali’de kalan heyet yüklenici firma yetkilileri ile görüşerek projenin işleyen aşamaları ile ilgili detayları masaya yatırdı. Projeye ait vaziyet planının arazi üzerindeki konumu ve çevrede yapılacak değişiklikler üzerine Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar ile de görüş alış verişinde bulunan heyet projeye ilave edilmesi muhtemel çalışmaları da not alarak ilçeden ayrıldı.

Yüksek kalite
Ziyaret sırasında Kocaali Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası projesinin, işleyiş sırasında olumsuz hava koşullarının fazla yaşanmaması, FİFA kontrol sürecinin kısa sürede tamamlanması gibi etkenlerin olumlu ilerlemesi halinde 2013 yılı Eylül ayı başlarında tamamlanabileceği vurgulandı. Yaklaşık 1 Milyon Liraya mal olacak olan projenin, Türkiye’deki en geniş saha ölçülerinde olması, kapalı tribün ve yedek kulübeleri inşaatında yüksek kaliteli malzemelerin kullanılması ve üst düzey güvenlik önlemlerine sahip olması dikkat çekti.

 

Mustafa Gül/Kocaali

Yorumlar (1)
ozan maden 11 yıl önce
kocaali ilçesi, spor salonu ve nizami sentetik futbol stadı ile sporun başkenti olacak.tek sorun halkın uyanması.birde uyanabilseler.