banner212

banner211

Kocaalispor'da yeni bir dönem

Sakarya futbolunun önemli takımlarından Kocaalispor’un Mayıs ayı sonunda yapılan kongresinde, başkanlığa getirilen Ömer Emecan açıklamalarda bulundu.

Süper Amatör 04.07.2018, 11:22 04.07.2018, 11:25 UTKU KAYNAR
Kocaalispor'da yeni bir dönem

Sakarya futbolunun önemli takımlarından Kocaalispor’un Mayıs ayı sonunda yapılan kongresinde, başkanlığa getirilen Ömer Emecan açıklamalarda bulundu.

‘KÖKLÜ BİR KULÜBÜZ’

Çok yönlü ve başarılı kimliğiyle tanınan Emecan,‘’Kocaalispor,  1956 yılında, Sakaryaspor’un kuruluşundan 9 yıl evvel kurulmuş, Sakarya’nın en eski ve en köklü kulüplerden biridir. Bu kulübün başkanlık görevinin bize tevdi edilmesi, ömür boyu onur ve gurur vesilemizdir” diyerek “bize bu görevi layık görenlere teşekkür borcumuz bakidir” ifadesini kullandı.

‘BAL’DA MÜCADELE ETTİK’

Başkan Emecan, ‘’Kocaalispor bugüne kadar, gerek amatör kümede gerekse Bal’da, Mavi Beyazlı formasıyla, başarıdan başarıya koşmuştur. Centilmenliğiyle de bütün futbolseverlerin takdirini kazanmış olan bu kulübün, aynı tavırla daha da başarılı olması en büyük hedefimizdir” dedi.

TEŞEKKÜR BORCUMUZ VAR

Taraftarın başarılarda büyük pay sahibi olduğunu ifade eden Emecan, ‘’Bu güne kadarki başarılarda en büyük pay, şüphesiz ki başkan ve yönetim kurullarıyla birlikte mavi beyazlı formayı hakkıyla ıslatan futbolcular ve elbette ki çilekeş taraftarlarımızındır. Taraftarlarımızı gururlandıran bir takım oluşturmak en büyük misyonumuzdur’’ dedi.

HARİÇTEN GAZEL OKUMAYI ŞU AN İTİBARİYLE YASAKLIYORUM

Bu güne kadar 3 tane derneğin kurucu başkanlığını, birçok derneğin de yönetiminde görev aldığını, haricen, Sakarya genelinde 3 tane takımın Güreş Hocalığını yaptığını ve çalıştırdığı her 3 takımın da 10- 15 takım arasından Sakarya şampiyonu olarak çıktığınıdile getiren Emecan,’’Bu işlerde, hariçten gazel okuyanların çok olduğunu biliyorum,  Kocaalispor’un hiçbir maçına gelmeyen ve hiçbir katkıda bulunmayanların da, hariçten gazel okumasını şu an itibariyle yasaklıyorum’’dedi.

ESKİ BAŞKANLARI ONURLANDIRACAĞIZ.

‘’Vefa’’ kelimesinin çok önemli olduğunu bildiklerini vurgulayan çiçeği burnunda başkan, Aytaç Sarı, Cemal Angın, Cevat Balcı, Fehmi Turgut, Haluk Şimşek, İrfan Sarımehmetoğlu, Murat Duman, Mustafa Altuntaş, Sedat Erdoğanve diğer başkanları, verecekleri teşekkür belgeleriyle onurlandıracaklarını ve onların efsanevi fedakârlıklarını, Kocaali’nin hafızasına kazıyacaklarını da dile getirdi.

KÖTÜ ALIŞKANLIKLARLA SAVAŞ

Emecan, sporun,‘’Barış, Dostluk, Kardeşlik ve Ahlâk’’ demek olduğunu ve yine sporun her türünün bilhassa gençlere, doğru ve çabuk karar verme yeteneği kazandırdığını dile getirdikten sonra, Kocaali Belediyesinin ve spor sevdalısı değerli halkımızın, yeterli desteği vermesi halinde, birçok Branşta faaliyete geçerek,  gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak tutulması konusunda da, yeni yönetim olarak kendilerine güvendiklerini, sezon hazırlıklarını da bu doğrultuda sürdürdüklerini söyledi.

Yorumlar (0)