banner212

banner211

Kulüplere Maaş ve Sağlıkçı desteği geliyor

Sakarya Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Başknı Yaşar Zımba basın mensupları ile bir araya gelerek soruları yanıtladı.

Süper Amatör 03.03.2016, 15:03 03.03.2016, 18:13 UTKU KAYNAR
Kulüplere Maaş ve Sağlıkçı desteği geliyor
banner218

Geçtiğimiz günlede bir dizi temaslarda bulunmak üzere Ankara'ya giden ASKF Başkanı Yaşar Zımba ayağının tozu ile gazetecilerin karşısına geçerek yapmayı planladıkları bazı projeleri ve temasları hakkında bilgi verdi.

Ekonomik projelerden seçime kadar bir çok konuya değinen başkan Yaşar Zımba" Seçimden kaçmıyoruz amacımız Tüm enerjimizi kısır çekişmelere, çatışmalara değil Amatör Spor'a hizmet için harcamak" dedi.

İlk Yardım Kursu

Başkan Yaşar Zımba Futbol Federasyonu ve Sağlık Bakanlığı arasında yapılan protokol sayesinde her kulüpten bir temsilciye ilk yardım kursu verileceğini ve bu kişilerin müsabakalarda görev alacağının bilgisini verdi. Başkan Zımba "Bu projenin hayata geçmesi ile hem sağlıkçı sorunu bir nevze olsun çözülmüş olacak hemde görev alacak arkadaşlara ekonomik destek olacak" dedi.


Maaş Desteği

ASKF Başkanı Yaşar Zımba, kulüplere ekonomik anlamda destek sağlamak için Federasyon ve İş Kur nezdinde yaptıkları görüşmelerde her kulübe 9 ay boyunca 1200 TL hizmetli maaş desteği sağlanması için bir proje hazırladıklarının müjdesini verdi. Projenin detaylarının ilerleyen günlerde netleşeceğini belirten Zımba, Bu sayede kulüplerimize 10.800 TL gibi hatırı sayılır bir ekonomik destek sağlanacağını söyledi.

Enerji Projesi
Göreve geldikleri kongrede söylediği sözlerin mualifler tarafından sürekli alay konusu yapılmak istenmesine atıfta bulunan Yaşar Zımba;"Ben kongrede söylediklerimin arkasındayım . Fakat ben o paralara kendim vereceğim demedim kaynak yaratmak için mücadele vereceğimizi anlatmak istedim. 2.500 TL Vaadimle dalga geçiliyor. Saçma sapan işlerle uğraşmaktan proje üretmeye fırsat bulursak belkide daha fazla kaynak sağlayabiliriz kulüplerimize"dedi

Türkiye'nin önemli Enerji Şirketlerinden biri ile temas halinde bulunduklarını belirten Yaşar Zımba ; " Enerji aboneliği konusunda Fedarasyonumuzca yapılacak çalışmalardan sürekli gelir sağlanmasını hedefliyoruz. Projenin istenilen boyuta ulaşması durumunda Hem Federasyonumuz hemde Kulüplerimizin adına önemli bir finans kaynağı oluşturmuş olacağız"dedi.

Seçimden Kaçmıyoruz

Kongre çağrısı için toplanan imzalarada değinen ASKF Başkanı Yaşar Zımba toplanan imzalarda bazı eksiklikler bulunduğunu ve bunu İslam Bozkurt ve ekibine ilettiğini söyledi. 

Başkan Zımba seçimden kaçmadıklarının altını çizerek "İmza toplanması normal fakat bizi "Liyakatsizlik" ile itham ederek imza toplanmasını kabul edemiyorum. Ben sporun içinden gelen biriyim. Bir çok kademede görev aldım. Bu ithamı asla kabul etmiyorum. Zaten bir çok delege ile görüşme yaptığımda çoğu ne gerekçe imza verdiğini bile bilmiyor.Seçimden kaçmıyoruz ama sürekli seçimle uğraşırsak hizmet edemeyiz.Kongre talebi ile ilgili yargı yolu açık. Yargının vereceği karara her zaman saygılıyız " dedi

Özellikle amatör liglerde çok önemli bir döneme girildiğini belirten Yaşar Zımba "Şu dönemde seçim konuşmak çok sağlıklı değil. Liglerin bitmesinin ardından bize gelen talepleri oturur dinleriz. Mahkeme giden olursa da yargı kararını bekler ona göre gereğini yaparız" diye konuştu

 

Yorumlar (0)