Maça giderken kaza geçirdiler

Sakarya Süper Amatör Ligi'nde mücadele eden Karasu Aziziyespor futbolcularını taşıyan aracın kaza yapması sonucu 6 futbolcu yaralandı.

Süper Amatör 04.02.2023, 17:18 SporExpres
Maça giderken kaza geçirdiler

Sakarya Süper Amatör Ligi'nde mücadele eden Karasu Aziziyespor futbolcularını taşıyan aracın kaza yapması sonucu 6 futbolcu yaralandı.

Edinilen bilgilere göre kaza, Karasu Yalı Mahallesi Doğu Karadeniz Caddesi üzerinde bulunan Öğretmenler Sitesi mevkiinde meydana geldi. Uğur Temur idaresinde olan ve içerisinde Sakarya Süper Amatör Lig A Grubu’nda mücadele eden Karasu Aziziyespor futbolcuları bulunan 54 BP ... plakalı hafif ticari araç kontrolden çıkarak yan yattı. Kazada araçta bulunan Karasu Aziziyesporlu futbolcular Uğur Temur, Yalçın Yalazı, Berkay Kahraman, Ahmet Kartal, Berkay Uzun ve Hamza Bayoğlu yaralandı. Kaza sonrası bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi. Yaralılar ambulanslarla Karasu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Hastanede tedavi altına alınan futbolcuların vücutlarında kırıklar olduğu öğrenildi.

Meydana gelen kaza nedeniyle bugün oynanacak olan Karasu Aziziyespor-Harmanlıkspor müsabakası ertelendi.

Konuyla ilgili Tertip Kurulu'ndan şu açıklama yapıldı:

"2022- 2023 Futbol sezonun Süper Amatör A gurubunda 04.02.2023 Cumartesi saat 14:00'de Karasu Sunu çimde oynanacak olan 13.hafta Karasu Aziziyespor-Harmanlıkspor müsabakası öncesinde, Karasu Aziziyespor kulübü tarafından verilen maç yemeği dönüşü 6 sporcunun bulunduğu araç kaza yapması ve bu oyuncuların yaralı olarak hastaneye kaldırılması neticesinde; Süper Amatör A gurubunda 04.02.2023 Cumartesi saat 14:00'de Karasu Sunu çimde oynanacak olan 13.hafta Karasu Aziziyespor-Harmanlıkspor müsabakasının ileri bir tarihte oynanmasına oy birliği ile karar verilmiştir."

Yorumlar (0)