banner212

banner211

Pamukova'da stat tamam sıra spor salonunda

Pamukova Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Atmaca ilçedeki tesislerde yapılan bakım çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Süper Amatör 31.07.2018, 17:22 UTKU KAYNAR
Pamukova'da stat tamam sıra spor salonunda

Pamukova Atatürk Stadı'nın yenilenme çalışmalarının sona ermesiyle, yıllardır atıl durumda ve bakımsız olan, Atatürk Stadı'nın yanındaki alan yenilenerek, çimlendirmesi yapılıp yeni futbol sahası haline getirildi.

Pamukova Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Atmaca ilçedeki tesislerde yapılan bakım çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

YENİ FUTBOL SAHASI

Pamukova Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Mehmet Atmaca, İlçede bulunan spor tesislerinin yenilenme ve bakım çalışmalarının yanı sıra yeni tesislerin yapılması için çalışmaların devam ettiğini ifade ederek " Önce Pamukova Atatürk stadımızın zeminini, alt yapısını ve soyunma odalarını yeniledik, daha sonra yıllardır bakımsız, atıl durumda bulunan, Pamukova Atatürk Stadının yanında bulunan alanı değerlendirdik. Bu alanı Belediye Başkanımız Cevat Keser ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu'nun destekleri ile 1000 kamyon toprakla tesviyesini yapıp çimlendirmeye hazır hale getirdik. Daha sonrada alt yapı çalışmalarını tamamlayıp çimi serildi. Etrafı tel örgü ile kapatıldı. Bir ay içinde ufak tefek eksiklikleri giderilip, tartan pisti yapılıp sporcularımızın kullanımına hazır hale gelecek ve Pamukova'mız yeni bir futbol sahasına kavuşmuş olacak " dedi.

YENİ SPOR SALONU

Mehmet Atmaca yıkılmaya yüz tutan spor salonu ile ilgilide müjdeli bir haber vererek, İlçe Merkezine Kaymakamlığın batı tarafında Pamukova Belediyesine ait 4 bin metre karelik alana çok amaçlı yeni bir spor salonun yapılması için çalışmaların başladığını söyledi.

Atmaca, Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser'in İlçe Merkezinde Kaymakamlık binasının batı tarafında 4 bin metre karelik alanı Spor bakanlığına devredeceğinin sözünü verdiğini ifade ederek " Şu an Pamukova Atatürk Stadının yanı başında bulunan kapalı spor salonun onarımı 1 milyon lirayı buluyor ve temelinde sıkıntılar var. Burayı yıkıp Belediye Başkanımız Cevat Keser'in Spor Bakanlığına devredeceği İlçe Merkezinde 4 dönümlük araziye çok amaçlı yeni bir kapalı spor salonu yapmayı planlıyoruz. Tabi bunun kararını verecek olan Spor Bakanlığımız. Bunun için yerel siyasetçilere, milletvekillerimize çok iş düşüyor. Her dalda İlçemizde çok başarılı sporcularımız var. Bunları için kapalı bir spor salonu şart. Her yerde spor salonları genelde şehir merkezlerinde. Biz bu spor salonunu istiyoruz " dedi.

Yorumlar (0)