banner212

banner211

Pamukovaspor ve P.Gençlergücü'nden ortak açıklama

Pamukova’nın Sakarya Süper Amatörde mücadele eden iki spor kulübü Pamukovaspor ve Pamukova Gençler Gücü zor günler geçiriyor. İki Takım yönetimi geçirilen bu zor günler dolayısı ile bir açıklama basın açıklaması yayınladı..

Süper Amatör 28.01.2014, 15:00 28.01.2014, 15:06 UTKU KAYNAR
Pamukovaspor ve P.Gençlergücü'nden ortak açıklama
banner218
 Pamukova’nın Sakarya Süper Amatörde mücadele eden iki spor kulübü Pamukovaspor ve Pamukova Gençler Gücü zor günler geçiriyor. İki Takım yönetimi geçirilen bu zor günler dolayısı ile bir açıklama basın açıklaması yayınladı..

Son haftalarda alınan başarısız sonuçlarla zor günler geçiren Pamukovaspor ve Pamukova Gençlergücü İlçeden gerekli desteği alamadı için maddi imkansızlıklarla karşı karşıya kaldı. Bunun üzerine iki spor kulübü ortak bir basın açıklaması yaptı.

İşte Pamukovaspor ve Pamukova Gençlergücünün yayınladığı o basın açıklaması;

Sakarya Süper Amatör Ligde mücadele eden Pamukovaspor ve Pamukova Gençlergücü acil önlemler alınmadığı taktirde malesef  küme düşme yolunda geri dönüşü olmayan bir yola girmek üzere.  Her İlçeye nasip olmayan iki Süper Amatör Lig kulübü sadece belediyenin imkanları doğrultusunda yaptığı yardımlarla ayakta kalmasının zor olduğu görülmektedir.

İki spor kulübünün de yaş grupları itibari ile 300 lisanslı lisanslı sporcusu bulunmaktadır. 300 sporcunun iaşe, barınma, malzeme, maç, alt yapı, üst yapı masrafları göz önüne alındığında her iki takım yöneticileri için artık bir çıkar yol görünmemektedir.

En yakınımızda bulunan Geyve İlçesi nüfus olarak bizden fazla olmasına rağmen Süper Amatörde mücadele eden bir takımının olmaması iyi düşünülmelidir.  Pamukovaspor ve Pamukova Gençlergücü spor kulübü yöneticilerinin, spor kulüplerini ayakta tutabilmesi için adeta dilenci pozisyonunda kaldıkları unutulmamalıdır.

Pamukova da faaliyet gösteren büyük fabrikalar maalesef iki spor kulübümüze de hiçbir katkı Sağlamamaları’nı saygı değer Pamukovalıların takdirine bırakıyoruz.

Spor kulüpleri bir İlin ve İlçenin dışarıya açılan temsili yüzleridir. Ama maalesef şu an itibari ile bu iki kulübümüzde tarih sayfalarına gömülmekle karşı karşıyadır. Bunu önlemek ve gerçekçi manada kalıcı çözümler üretebilmek için sayın kaymakamımızı İlçemizin ileri gelen iş adamlarını ve İlçemizde faaliyet gösteren fabrikalarımızı iki güzide kulübümüze sahip çıkmaya çağırıyoruz.

Bize bugüne kadar  ve bundan sonra imkanları doğrultusunda destek olmaya çalışan Pamukova belediyesine teşekkür ediyor, Sayın Kaymakamımızı, Sivil toplum örgütlerini, Pamukovalı iş adamlarımızı ve ilçemize faaliyet gösteren fabrikalarımızı iki spor kulübümüze sahip çıkmaya davet ediyoruz.

                     Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur

Pamukovaspor ve Pamuova Gençlergücü Yönetim Kurulu

 

banner220
Yorumlar (1)
Cavit Yılmaz 9 yıl önce
Pamukovayı temsil eden ve geçmişteki başarılarını takdir ettiğimiz bu iki kulübümüzün yöneticilerini vermiş oldukları özveri ve mücadeleden dolayı kutluyorum.
Bölgemizdeki bir çok kulübümüz aynı sıkıntılarla mücadele etmektedir,
Pamukovada yerleşik olan fabrika konaklama tesisleri ve işyerleri bu iki kulübe sahip çıkmazsanız bu sizlerin ayıbı olacaktır, yapacak olduğunuz yardım ve katkılar makbuz karşılığı olup yıl sonu vergilerinizdende düşmektedir.
Sakarya'da Sakarya sporunda eski konumuna gelmesi için alt yapı olan bu külüplere lütfen sahip çıkın aksi halde gençler spora değilde başka şeylere yöneldiği takdirde bundan herkezin zarar göreceği aşikardır
Saygılarımla..