banner212

banner211

Sakarya'da Milli Takım Havuzu Skandalı

Gençlik ve Spor Bakanlığının yeni projesi hayata geçti geçmesine ama ilimizde büyük sıkıntı var. Yeni yıldızları keşfetmek amacıyla kurulan takımdan kimsenin haberi yok. 

Süper Amatör 03.03.2019, 16:35 03.03.2019, 17:04 UTKU KAYNAR
Sakarya'da Milli Takım Havuzu Skandalı
banner218

Gençlik ve Spor Bakanlığının yeni projesi hayata geçti geçmesine ama ilimizde büyük sıkıntı var. Yeni yıldızları keşfetmek amacıyla kurulan takımdan kimsenin haberi yok.

Nasıl ne zaman kuruldu
Geçtiğimiz Ağustos ayında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ilk duyurusu yapılan yeni bir çalışma, bugünlerde ilimiz futbol kamuoyunun gündeminde. Yapılan bu açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’nun işbirliği ile 14 merkezde bir takım kurulacağı ve 2006 doğumlulardan oluşacak bu takımın Bölgesel Deplasmanlı Elit Ligde mücadele edeceği duyurulmuştu. Buraya kadar her şey normal ancak iş icraata gelince ilimiz Sakarya’da yine trajikomik bir olay yaşandı. Amacı tamamen yeni yetenekleri keşfetmek, milli takıma ve kulüplere oyuncu kazandırmak olan bu takım resmen oldu bittiye getirildi.


Duyan Bilen Yok
Gençlik ve Spor Bakanlığının bünyesinde olan, uzman Antrenörlerin nezaretinde çalışması gereken, Fizyoterapist, Kondisyoner gibi tamamen profesyonel bir ekibin idaresinde olması gereken bu takım ilimizde de artık var ancak kimsenin haberi yok. İlimizdeki 170’e yakın amatör kulübün birçoğunun haberi olmadan, Antrenörler bilgilendirilmeden kurulan bu takım, tamamen Sakaryagücü’nden oluşturuldu. İşte bunu duyan birçok anne-baba ve Antrenör tepkili. Transferin bittiği gün resmileşen bu takım ile ilgili neden seçme yapılmadığını, yada oldubittiye getirildiğini soran aileler, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel ile Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Yaşar Zımba’nın bir an önce bu konuya el atmasını istiyorlar.

Yorumlar (5)
Adalı 4 yıl önce
Her şey bittide futbolamı el attınız işinize bakın işinize gençlik spor kolpa işlerle uğraşmayın çekin elinizi futboldan ilçe müdürleriniz işini yapsın menajerlik ve antrenörlük yapmasın fatih çelikel sen ve ekibin istifa etsin gençlere en güzel hediye budur!
Sakaryali 4 yıl önce
Birileri titremiş anlaşılan .... proje süper şehrimizin sporunu yönetenlere sukranlarimi sunarım.
adapazar 4 yıl önce
sakaryali proje süper değil mükemmel ama işleyişi berbat bu tüm sakarya çocuklarına bahşedilmiş bir proje sadece tek takıma değil belliki sende bilenlerdensin....
sakrya 4 yıl önce
bu tamamen sakaryaya yapılmış bir hainliktir. bu işte parmağı olanlar hesabını vermeliler. bunun bedeli ağır olmalı. türk futbolu neden ilerlemiyor neden takımlar yabancı kaynıyor. bu işi öğrenip susanda suçludur.
Sakaryali 4 yıl önce
bu çocuklar milli takım gibi mac oynayıp kendi takımlarına dönmeyecekler yeni bir takım oluşturuldu iyi futbolcularını bu kulübe vermeyip yerel ligde başarı hedefleyen dünkü hocaların ve kulüplerin iftirası bilgi edinin önce en çok sesi çıkanların antrenör belgeleri bile yok bir futbolcu çıkardığı yok neymiş çocukların hakkı yenmiş dertleri buymuş bırakın ALLAH aşkına sizin derdinizi biliyorum ya oda bende kalsin