Sakaryalı Hakemler Vize sınavına girdi

Sakarya bölgesi futbol il hakemlerine İl hakem kurulu tarafından 2015-2016 sezonunda görev alabilmeleri ve klasmana terfi edilebilmeleri için Cooper testi uygulandı.

Süper Amatör 09.05.2015, 13:29 09.05.2015, 13:49 SporExpres
Sakaryalı Hakemler Vize sınavına girdi
Sakarya bölgesi futbol il hakemlerine İl hakem kurulu tarafından 2015-2016 sezonunda görev alabilmeleri ve klasmana terfi edilebilmeleri için Sakarya Atatürk Stadyumunda  Cooper testi uygulandı.Hakemler Vize aldı
 
Her yıl Mayıs ayının 2.haftası il hakemlerinin vizelerini yenilemeleri için uygulanan atletik testte, erkek hakemler başarılı olmak için 2.600m , kadın hakemlerde 2.400m koştu. Sıcak havada gerçekleşen koşularda zaman zaman zorlanan erkek hakemlere bayan hakem arkadaşları destek vererek ortaya çıkan görüntüler görülmeye değerdi. Koşularda Sakarya hakemlerinin çoğu başarılı oldu.


Koşularda başarılı olan hakemler yazılı kural sınava girerek 60 ve daha üstü puan almaya çalışarak yeni sezon vizesini almak için ter döktüler. 

Koşamayanlarda sınava girdi iddiası
 
Diğer yandan koşularda başarılı olamayan hakemlerinde yazılı sınavına alındığı iddiaları gündeme geldi. Koşu ve sınav ile ilgili İl Hakem Kurulu tarafından yakın zamanda bir açıklama yapılması bekleniyor.
 

Yorumlar (1)
Hakan kart 9 yıl önce
Yazılı sınav ve atletik test Video kayıtlarında herşey gözüküyor.Tff ye gerekli belgeler ulaştırıldı.hakem arkadaşlarımız müsteriiii olsun. Pahahahahah