banner212

banner211

Sapanca Akademi hükmen mağlup oldu

Süper Amatör Lig A Grubunda oynanan Sapanca Akademi-Alaağaçspor karşılaşmasında Sapanca temsilcisinin 3-0 hükmen mağlup sayılmasına karar verildi

Süper Amatör 16.02.2016, 13:55 19.02.2016, 15:34 UTKU KAYNAR
Sapanca Akademi hükmen mağlup oldu
 Geçtiğimiz hafta sonu Süper Amatör Lig A Grubunda oynanan Sapanca Akademi-Alaağaçspor karşılaşmasını Sapanca temsilcisi 2-1 kazanmıştı. Sapanca Akademispor'un talimatlara aykırı oyuncu oynattığı gerekçesi ile Alaağaçspor itirazda bulunarak tutanak tuturmuştu.

Alaağaç ekibinin şikayeti resmen işleme alınmasının ardından esame listelerini inceleyen disiplin kurulu Akyazı temsilcisinin haklı olduğuna karar vererek Sapanca Akademispor alehine hümen mağlubiyet kararı verdi.

Talimatlar ne diyor ?

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açıklanan 2015-2016 sezonunda amatör liglerde uygulnacak esaslara göre ;

Büyükler kategorisi yerel ligi olan Süper Amatör ve 1. Amatör ile Bölgesel Amatör Lig’de takımlarda 18 kişilik müsabaka isim listesinde yaşı büyük en fazla 5 (beş) futbolcu ve 1997 ve daha küçük doğumlu en az 2 (iki) futbolcu yer alacaktır. 

18 kişilik müsabaka isim listesine yaşı küçük futbolcu 2’den az yazılırsa takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilir. Ancak, iki (2) yaşı küçük futbolcu yazılamadığı takdirde müsabaka isim listesi 16 kişi ile, bir (1) yaşı küçük futbolcu yazılamadığı takdirde müsabaka isim listesi 17 kişi ile sınırlıdır. 

SporExpres.com / Utku KAYNAR

 

Yorumlar (5)
Alaagac 8 yıl önce
Ilahi adalet hakemin tum cabasi bosa cikti!!!
arifiyespor 8 yıl önce
arifiyenin lider olması lazım değilmi adapazarından daha cok gol atmış
Aydinlatma 8 yıl önce
Adapazari arifiye maçını adapazarispor 1-0 kazandı kendi aralarındaki maçta adapazarispor ustun
Seyirci 8 yıl önce
hayirli olsun alaağaç spor
srifiyespor 8 yıl önce
benim bildiğim ikili avaraj sezon sonu girer çünki ikinci maclar daha oynanmadı