banner212

banner211

Sapanca Akademispor'a Hükmen Mağlubiyet Şoku

Sapanca Akademispor 2-1 kazandığı Alaağaçspor müsabakasından hükmen mağlubiyet tehlikesi ile karşı karşıya

Süper Amatör 13.02.2016, 23:11 14.02.2016, 22:07 UTKU KAYNAR
Sapanca Akademispor'a Hükmen Mağlubiyet Şoku
 Süper Amatör Lig A Grubu’nda şampiyonluk mücadelesi veren Sapanca Akademispor, ligde tehlikeli bölgesinde yer alan Alaağaçspor'u zorda olsa 2-1 mağlup etmeyi başardı.

Erenler Stadında oynanan müsabakanın devre arasında Alaağaçspor teknik heyeti Sapanca Akademispor tarafından yapılan bir hatayı fark etti ve tutanak tutturdu.

Hükmen mağlup olabilirler !

Sapanca Akademispor 18 Kişilik esame listesine 1997 ve sonrası doğumlu en az 2 futbolcu yazmak zorunda olmasına rağmen sadece bir oyuncuya yer verdi. Bu hatayı fark eden Alaağaçspor ekibi devre arasında bir tutanak tutturarak hükmen galip gelmek için ASKF başvurmak üzere birde dilekçe yazdılar.

Alaağaç Kulübünün resmi başvurusunun ardından disiplin kurulu bu müsabaka ile ilgili kararını Perşembe günü vermesi bekleniyor.


Talimatlar ne diyor ?


Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açıklanan 2015-2016 sezonunda amatör liglerde uygulnacak esaslara göre ;

Büyükler kategorisi yerel ligi olan Süper Amatör ve 1. Amatör ile Bölgesel Amatör Lig’de takımlarda 18 kişilik müsabaka isim listesinde yaşı büyük en fazla 5 (beş) futbolcu ve 1997 ve daha küçük doğumlu en az 2 (iki) futbolcu yer alacaktır.

18 kişilik müsabaka isim listesine yaşı küçük futbolcu 2’den az yazılırsa takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilir. Ancak, iki (2) yaşı küçük futbolcu yazılamadığı takdirde müsabaka isim listesi 16 kişi ile, bir (1) yaşı küçük futbolcu yazılamadığı takdirde müsabaka isim listesi 17 kişi ile sınırlıdır. 

SporExpres.com / Utku KAYNAR

 

Yorumlar (0)