Sapanca Gençlikspor iddialara tepki gösterdi

Sapanca Gençlikspor’un forvet oyuncusu Savaş İyiyazıcı geçtiğimiz hafta Bölgesel Amatör Ligde kaçak olarak forma giydiği iddialarına Başkan Umut Sıy tepki gösterdi.

Süper Amatör 03.04.2014, 10:24 03.04.2014, 16:30 UTKU KAYNAR
Sapanca Gençlikspor  iddialara tepki gösterdi
Sapanca Gençlikspor’un  forvet oyuncusu Savaş İyiyazıcı geçtiğimiz hafta Bölgesel Amatör Ligde kaçak olarak forma giydiği iddialarına Başkan Umut Sıy tepki gösterdi.


Sapanca Gençlikspor Kulüp Başkanı Umut Sıy Sporexpres.com'a yaptığı açıklamada söz konusu iddialara tepki göstererek 'Savaş bizim çok önemli bir futbolcumuz. Çayırovaspor kulübünün iddia ettiği o tarihlerde abisin yerine forma giyme şansı yok.Zaten o hafta sakat olduğu için sürekli tedavi gördü ve sadece idmanlara çıktı.Savaş'ın abisi ile olan benzerliği Çayırovaspor kulübünü yanıltmış TFF yapılan başburudan Sapancaspor'u ve oyuncumuzu zor durumda bırakacak bir karar çıkacağına inanmıyorum ''dediKonuya ilişkin Sapanca Gençlikspor Teknik Direktörü Yasin Çelik, oyuncuları Savaş İyiyazıcı’nın söz konusu tarihte takımla birlikte idmana katıldığını iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.Konu hakkında disiplin kuruluna gerekli evrak ve savunmanın gönderildiğini belirten Çelik, “Neden böyle şikayet gerçekleştiğini anlayamadık. Savaş’ın ağabeyi Serkan’ın yerine İnegöl Gençlikspor-Çayırovaspor karşılaşmasında forma giydiği iddia ediliyor. Futbolcumuz o gün takımımız ile birlikte idmana katıldı. Başka bir takımda forma giymesi gibi bir durum söz konusu bile olamaz. Zaten delil olarak sunulan resimleri inceleyenlerde fotoğraflardaki futbolcunun Savaş değil Serkan olduğunu rahatlıkla anlayabilir. Oyuncumuz Kocaalispor karşılaşmasında da takımdaki yerine alacak. Disiplin kurulunun doğru kararı vereceğine olan inancımız tam.” dedi.

Yorumlar (0)