Süper Amatör Küme B Grubu 21." />

Sapanca-Karasu maçı sonrası olaylardan görüntüler

Süper Amatör Küme B Grubu 21.

Süper Amatör 24.03.2013, 21:22
Sapanca-Karasu maçı sonrası olaylardan görüntüler

Süper Amatör Küme B Grubu 21. hafta mücadelesinde Sapancaspor-Karasuspor müsabakasında Sapanca taraftarı polise taşlı sopalı saldırıda bulundu. Sakarya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çevik Kuvvet ekipleri ve Sapanca İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı yaklaşık 100 polis ile müdahale edildi. Sapanca İlçe Jandarma Garnizon Komutanı Hasan Dazkır ve çok jandarma ekipleri olay yerinde takviye amacıyla hazır bulundu.


SAPANCASPOR MAÇINDA OLAYLAR ÇIKTI ! TAŞLAR HAVADA UÇUŞTU FOTOĞRAF GALERİSİ


Olay yerine gelen Sapanca Kaymakamı Osman Sarı olaylarla ilgili Sapanca Emniyet Müdürü Erdem Mali’den bilgi aldı.


Sapanca Emniyet Müdürü Erdem Mali’nin taraftar grubu ile görüşmesinin ardından olaylar sona erdi. Polis olayla ilgili inceleme başlatırken olaylara karıştığı öne sürülen 11 kişiyi gözaltına aldı. Gazdan etkilenen 5 kişi Sapanca İlçe Hastanesi'nde tedavi altına alına. Tedavi altına alınan 5 kişinin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.


Çıkan olaylarda yoldan geçen çok sayıda araçlara isabet eden taşlarla zarar gördü. Sapancaspor kulüp müdürü Fatih Akal ise olaylara engel olmak için büyük çaba sarf etti. Olaylara tanıklık eden Sapancalı bazı vatandaşlar, olaylara sebebiyet veren taraftar grubuna tepki gösterdi.


Sapanca İlçe Hastanesi karıştı. Gazdan etkilenen vatandaşlar ve polis ekipleri arasında tartışmalar çıktı.

SAPANCASPOR MAÇINDA OLAYLAR ÇIKTI ! TAŞLAR HAVADA UÇUŞTU FOTOĞRAF GALERİSİ

Yorumlar (0)