banner212

banner211

Sapanca Sezonu Açtı

Süper Lig'de bu sezon büyük başarılar hedefleyen Sapancaspor, yeni sezonun startını verdi.

Süper Amatör 04.01.2012, 04:50
Sapanca Sezonu Açtı
banner218
Süper Lig'de bu sezon büyük başarılar hedefleyen Sapancaspor, yeni sezonun startını verdi.

 Sapanca İtalyan Kampı Tesisleri'nde 24 kişilik futbolcu kadrosuyla çalışmalara başlayan Yeşil-Beyazlılar, 10 gün kamp yapacak.

1 yıl aranın ardından tekrar Süper Lig'e yükselen Sapancaspor yeni sezonu 24 kişilik kadrosuyla açtı. Yeşil-Beyazlı ekibin, Sapanca İtalyan Kampı Tesisleri'nde yaptığı ilk çalışmada yeni transferlerde hazır bulundu. İtalyan Kampı Tesisleri'nde 10 gün kamp yapacak olan Sapancaspor'un, ilk etapta kondisyon ağırlıklı idmanlar yapacağı ifade edildi. Sezonun ilk antrenmanını kulüp başkanı Mehmet Alpay ve yöneticiler de takip etti.
Yeni sezondan beklentileri ile ilgili bir açıklamada bulunan antrenör Mustafa Özbey, Sapancaspor'un hedefinin her zaman için şampiyonluk olduğunu söyledi. Özbey, "Taraftarımızın başarı beklediğini biliyoruz. Sapancaspor'u ancak kalıcı başarılar mutlu eder. Bu doğrultuda, hedefi yakalayacak bir takım kurduk. Yeni transfer edilen futbolcuların hepsine güveniyorum" dedi.


 


 Eski ve yeni futbolcuları kaynaştırmakla işe başladıklarını vurgulayan tecrübeli çalıştırıcı Mustafa Özbey, "Uyum konusunu kısa sürede aşarız. Özellikle oynayacağımız hazırlık maçlarıyla bu konunun üstesinden geleceğiz. En kısa zamanda form tutarak, lige hazır bir durumda olacağız. Takımın iskeletini bozmadık. Nokta transferlerle gücümüze güç kattık" biçiminde konuştu.Uygun bir bütçeyle sezona başladıklarına işaret eden Sapancaspor Kulübü Başkanı Mehmet Alpay, Sapancaspor için ne gerekiyorsa yapacaklarını dile getirdi. Alpay, "Hedefimiz grup şampiyonluğu. Kadromuzu da bu hedef doğrultusunda oluşturduk. Biz elimizden geleni yapacağız. 10 günlük kampın bizim için son derece yararlı geçeceğini düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)