banner212

banner211

SAPANCA STADI'NDA ÖRNEK ÇALIŞMA

Bakıma alınan Sapanca Atatürk Stadı bu hafta sonu başlayacak amatör lig müsabakaları öncesinde hazır hale getirildi. Yeni Sakarya Atatürk Stadı'nın durumunun çok tartışıldığı şu günlerde Sapanca İlçe Spor Müdürü Mehmet Uçar, Sapanca Atatürk stadında gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Süper Amatör 25.09.2018, 16:44 26.09.2018, 10:09 UTKU KAYNAR
SAPANCA STADI'NDA ÖRNEK ÇALIŞMA
banner218

Bakıma alınan Sapanca Atatürk Stadı bu hafta sonu başlayacak amatör lig müsabakaları öncesinde hazır hale getirildi. Yeni Sakarya Atatürk Stadı'nın durumunun çok tartışıldığı şu günlerde Sapanca İlçe Spor Müdürü Mehmet Uçar, Sapanca Atatürk stadında gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Sapanca Atatürk Stadı Sakarya'da Yeni Atatürk Stadı'nın dışında çim zemine sahip çift tribünlü tek stat olma özelliği ile amatör lig müsabakaları için büyük önem taşıyor. Yeni Sakarya Atatürk Stadı'nın zemini içler acısı hale gelirken Sapanca Atatürk Stadı İlçe Spor Müdürü Mehmet Uçar'ın gayretleri ile muhteşem bir hale getirildi.

1 Nisan 2018 tarihinde oynanan maçların ardından statta çalışmalara start verdiklerini ifade eden Uçar, "Önce zemin düzleştirme işlemi için zemine 45 metreküp malzeme ile kumlama ve tohumlama yapılarak ön hazırlık gerçekleştirdik. Ardından sulama sistemindeki arızaları gidererek gübreleme, çimlendirme işlemlerini ve bakımları tamamladık" dedi.

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTIK

Stadı yeni sezona yetiştirmek için özverili çalışmalar gerçekleştirildiğini kaydeden Uçar, "Soyunma odaları tuvaletler genel alanlar detaylı temizlik yapılarak yeni sezon için hazır hale getirilmeye çalışılıyor. Bu işlemleri yaparken şikayet etmeden erinmeden dört elle işimizi yapmaya çalışıyoruz. Tüm bu işlemleri 2 personel ve el gücü ile yapıyoruz. İsimlerini anmadan geçersem haksızlık olur İsmet Yılmaz ve Ali Şirin'e özverili çalışmalarından ötürü teşekkürü borç bilirim. Özellikle Haziran Temmuz ve Ağustos aylarında sabah 06.00-08.00 ile akşam 20.00-22.00 arası her gün sulama yaparak sahamızı hazır hale getirmeye çalıştık" diye konuştu.

DEVLET VATANDAŞ ELE ELE

Her şeyin devletten beklenmesinin yanlış olacağının altını çizen Uçar, "Sapanca Atatürk Stadı zeminini profesyonel liglere hizmet edebilecek hale getirmenin sevinci içindeyiz. Saha çizgilerindeki kireç dökme uygulamasına son verip boya teknolojisine geçtik. Bağış yoluyla çim traktörü gübreleme makinesi ve çizgi çizme makinesini kurumumuza kazandırdık. Bize destek olan 40 bin liralık ekipmanı kazandıran ismini açıklamak istemeyen firmamıza ne kadar teşekkür etsek az. Tüm Sapancalı hemşerilerimizi ve kuruluşları spora destek olma konusunda desteğe çağırıyorum. Her şeyi devletten beklememek lazım. Bu ülke bu memleket hepimizin gençlerimize sahip çıkmanın en kolay yolu yeterli donanımda spor tesisine sahip olmaktır. Gerisi muhakkak gelecektir" şeklinde konuştu.

MAÇLAR SADECE SAHADA OYNANACAK

Bu sezon ilçedeki 5 takımın tüm maçlarını sadece 2 sahada oynayacağını hatırlatan Uçar, açıklamasını şöyle tamamladı:

"Şunu unutmamak lazım, yapmak zor yıkmak çok kolay. Stadyumun zemininin en iyi şekilde korunmasını sağlamak için mücadele ediyoruz. Tüm amatör takımların hizmetinde olan tesisimizi en iyi şekilde korumak kollamak tüm Sapancalıların ortak sorumluluğu olmalı. Tribünler, tuvaletler, soyunma odaları ve tüm ortak kullanım alanları her müsabaka sonrası detaylı şekilde temizlenip bir sonraki maça hazırlanıyor. Özellikle tribün temizliği konusunda vatandaşlarımızı daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Stadyumlar antrenman için değil müsabaka için kullanılır. Tabi ki elimizden geldiğince hava ve zeminin durumu müsaade ettikçe antrenman içinde kullandırmak isteriz, fakat takdir edersiniz ki bu o kadar kolay değil. Çim zemini korumak büyük mücadele ve emek istiyor. Bu konuda tüm amatör spor kulüplerin desteği ve sabrı çok önemli. Şu anda Kırkpınar Stadı Spor Toto tarafından bakıma alınacak bu esnada ilçedeki 5 takıma sadece Sapanca Atatürk Stadı ve Kurtköy Sahası kalıyor. Hacımercan Spor Tesisleri bitene kadar sahalarımızı bozmadan muhafaza etmek zorundayız. Belediye, İlçe tarım başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarıyla koordineli biçimde hareket edip ilçemize hizmet üretme gayreti içindeyiz."

Yorumlar (1)
Bayarm hoca 4 yıl önce
Müthiş olmuş helal olsun çim sahanın zahmetine katlanıp her türlü fedakarlığı gösterip sentetik sahaya boyun eğmeyen insanlara...teşekkürler..