banner212

banner211

Sapancaspor'da İşler Yolunda

Sakarya Spor kamuoyu sezon başından beri bu uyumlu çalısma neticesinde gelen sportif başarıyı konuşuyor.

Süper Amatör 26.02.2020, 17:46 UTKU KAYNAR
Sapancaspor'da İşler Yolunda
banner218

Sakarya Spor kamuoyu sezon başından beri bu uyumlu çalısma neticesinde gelen sportif başarıyı konuşuyor.
90'lı yıllarda Sakaryaspor ile birlikte ilimizi profesyonel liglerde temsil eden Sapancaspor'da eski günlere dönme adına bir birlik beraberlik ortamı oluşması dikkat çekiyor ve örnek oluyor.

Sakarya Süper Amatör Lig B Grubunda BAL mücadelesi veren Sapancaspor'da 2003 ruhunu tekrar yakalamak arzusu ile sezon başı Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen'in yoğun ısrarları sonucunda oluşum yapması için ikna edilen uzun yıllar çeşitli dönemlerde Sakaryaspor ve Sapancaspor'da yöneticilik yapan Can Cengiz Çetin 18 Ağustos 'ta  tek liste girdiği seçimin neticesinde ses getirecek bir yönetim ile görevi devralmıştı. 

Çetin ve yönetimi iddialı başladıkları BAL mücadelesi'nde en yakın rakibine grubunda 3 puan fark atmış durumda lider olarak yer almaktadır. 

Amatör'de profesyonel bir anlayış ile yola çıkan Sapancaspor'da kurumsallık kazandırılarak her sene bir üst lig hedefleniyor.Sistem takımı olmak isteyen Sapancaspor'da belli oyuncular performansları ile şimdiden dikkat çekiyor

BAL'a göz kırpan Sapancaspor bir yandan play off'u düşünürken bir yandan da takımın geleceğini planlıyor. 

Başkan Çetin yaptığı açıklamada;

"Biz önce ilçemizin sonra ise ilimizin marka değeri için arkadaşlarımız ile beraber Belediye Başkanımız Özcan Özen'in ve Sapancaspor sevdalısı hemşehrilerimizin desteği ile güzel bir hikaye yazmak için yola çıktık.

Takımın sosyal tesislerinden, takımın kurulmasına kadar ciddi oluşumlar gerekiyordu bunun için gerekli çalışmaları yaptık gerekli adımları attık.

İfade ettiğim gibi ilimiz ve ilçemizin marka değeri başta olmak üzere Sapanca 'nın gençlerini spora teşvik etmek bunun yanında Sapancaspor markasını ileri taşıyacak mekanizmayı oluşturarak önce Sapancaspor'u bir noktaya getirerek asli markamız Sakaryaspor’a destek olmak istiyoruz biz profesyonel lige çıkıp Sakaryaspor’la birlikte aynı amaçla birleşip şehrimizin markasına destek olmak istemekteyiz. 

Biz büyük bir şehiriz ve birden fazla profesyonel takımla şehrimizi temsil edebilecek bir futbolcu fabrikasıyız. Sakaryaspor’a altyapı bakımından en büyük desteği vermeye hazır olmak için sıkı bir şekilde çalışıyoruz ve bunu önce BAL kapısını açarak yapabiliriz.

Sezon başında koyduğumuz bir hedef vardı oda Bal'a çıkmak  bu hedef nerden geçiyor önce grup sıralamasında birincilikten.Şu anda istediğimiz noktadayız. Takımda tamamen bir aile ortamı var. Muazzam karakterli bir oyuncu grubu ve teknik ekiple çalışıyoruz.

Taraftarımız arkamızda olduğu sürecede sırtımız yere gelmez. Biz bahsettiğiniz uyumu yakaladık.Futbol şansı da yanımızda olursa son 2 maçımızı kazanıp play off'lara iyi hazırlanarak play off şampiyonluğunu almak istiyoruz." dedi

En yakın rakibi Erenlerspor'un 3 puan önünde olan Sapancaspor bu hafta deplasmanda Kazımiyespor maçına çıkacak Sapanca temsilcisi 3 puan hazırlıklarına Ahmet Seçgin nezaretinde devam ediyor.

banner220
Yorumlar (3)
Sapancalı 3 yıl önce
Cengiz Başkan ile Özcan Başkan arasındaki bu uyumu Sapancalılar olarak takdir ediyoruz.Bu işlerin mevki makam hırsı ile değil doğru işler olsun gayreti neticesinde basari getirdigi ortada.Nihayet ilçemize yakışır günlere gidiyoruz.
Vatansever 3 yıl önce
Bu oluşumda ve başarıda en büyük pay sapancanın değerli iş adamı faruk bayraktardır ve o olduğu sürece bu istikrar sürer.
Harami 3 yıl önce
İsimler gelip geçici Sapancaspor bakidir.Kim elini taşın altına koyuyorsa başımız üstünde yeri vardır.Başkanlarımıza teşekkür ediyorum