banner212

banner211

Sapancaspor için bir umut daha var

Sapancaspor Başkan Adayı Umut Sıy: “Ben buraya hizmet için geldim. Basketbol, yelken, voleybol branşlarını açalım, altyapı kuralım dedim. Kötü bir şey mi dedik ki adım şerefsize, mafyaya, dolandırıcıya çıktı”

Süper Amatör 02.09.2013, 15:48
Sapancaspor için bir umut daha var
banner218

Sapancaspor Başkan Adayı Umut Sıy: “Ben buraya hizmet için geldim. Basketbol, yelken, voleybol branşlarını açalım, altyapı kuralım dedim. Kötü bir şey mi dedik ki adım şerefsize, mafyaya, dolandırıcıya çıktı”

 

Sapancaspor Başkan Adayı Umut Sıy, 7 Ağustos’ta yapılacak Sapancaspor kongresi öncesi basın mensupları ile bir araya geldi. Toplantıya kendini anlatarak başlayan Sıy daha sonra ise Sapancaspor için gerçekleştirmek istedikleri projeleri sıraladı. Sıy, asıl hedeflerinin Sapancaspor’u 3. Lige çıkarmak olduğunu söyledi. Umut Sıy ayrıca hiçbir zaman siyasete girmeyeceğini açıkladı.

İşte Umut Sıy’ın konu başlıkları halinde o açıklamaları:

ÇOCUKLARIMA VE ONLARIN ÇOCUKLARINA YETECEK KADAR PARAMIZ VAR

Beni tanıyanlar çevremden benimle ilgili referans alanlar bu işi yapabileceğimizi ama bu işin dipsiz bir kuyu olduğunu devamlı vermen gerektiğini, çocuklarının rızkından kesip buraya yatıracağını dile getirdiler. Ama Allaha çok şükür çocuklarıma ve onların çocuklarına yetecek kadar paramız olduğunu dile getirdim.

ÇOCUKLARIMIN İLERDE BENİMLE GURUR DUYABİLMESİ İÇİN BU İŞE GİRDİM

Sapancaspor içinde madem burada oturacağız artık burada bir şeyler yapalım bizde bu işin içine girelim dediğimizde neden dediler. Şundan sebep ikizlerim yolda yürürken bak bu Umut’un kızları babaları Sapancaspor’a böyle bir hizmet verdi aman dikkat edin bizim evlatlarımızdır, yani çocuklarımın ileride gurur duyabileceği gözetilip kardeş sayılabilecek bir ortam için bu mücadeleye girdim.

BAL LİGİNE ÇIKARIZ

Yönetimi yaptık bir süreç başlattık önce dedik ki Sapanca’yı heyecanlandıracak genç arkadaşlardan başlayalım bu işe. Sapanca’da çoğu esnafı dolaştık tek tek izah ettik. Atladığım varsa onlardan da özür diliyorum. Nasıl bir Sapancaspor düşündüğümüzü anlattık. Hedeflerimi anlattım. Biz Bal Ligine nasıl çıkarız. Ziyaretlerimiz sırasında herkesten destek istedik. Herkeste biz maddi durumda bulunamayız dedi. Çünkü herkes Sapancaspor’u anlatırken maddiyatı önde tutuyor.

BAŞKAN İBRAHİM USLU VE MEHMET ALPAY’DAN, ESKİ BAŞKANLARDAN DESTEK SÖZÜ ALDIK

Maddiyat önemlimi gerçekten önemli tabii ki de, otobüs olmadan, mazot olmadan, şoför olmadan deplasmana gidemezsin. Birilerinin taşın altına elini sokması lazım. Biz bu konuda Belediye Başkanımız sayın İbrahim Uslu ile konuştuk. Eski Başkanımız Mehmet Alpay’la da oturduk konuştuk. Neler yapabileceklerimizi, projelerimizi anlattık. Kendilerinden destek istedik onlarda bize canı gönülden destek olacaklarını Sapancaspor’un daha iyi yerlere gelebilmesi için ne gerekiyorsa yapacaklarını anlattılar. Bizde teşekkür ederek bu yola çıktık. Sapanca’nın değerli büyükleri Sadettin Tantan, Rauf Akçay bize bu konuda destek verdi. Eski Sapancaspor Başkanlarını tek tek gezdim. Sapancaspor’u nasıl daha ileriye götürürüz neler yapabiliriz dedim. Necmi Kösemen, Ahmet Demir, Murat Tıknaz keza bu konu için tek tek fikirlerini aldım.

SAPANCA’DA SPOR SİYASETİN ALTINDA KALIYOR

Bu süreç ilerlerken karşımıza bir başkanlık adayı çıktı Bülent Pulat arkadaşımız, daha önceden tanımıyordum tanıştık oturduk konuştuk ortak projelerimizi konuştuk neler yapabiliriz, beraber bir liste yapabilir miyiz, beraber bir liste yaparsak nasıl bir çalışma yapabiliriz. Fakat Sapanca’da Sapancaspor’u spor takımı olarak görülmediğini gördük Sapanca’da spor siyasetin altında kalıyor ve bu bizi çok üzdü. Biz Sapancaspor’un tüm partilerin üzerinde olması ailelerin her maça gelebilmesi için aday olduk. Herkes farklı siyasi görüşte olabilir ama sporda siyasi görüşün yeri olmaz.

ADIM ŞEREFSİZE, MAFYAYA, DOLANDIRICIYA ÇIKTI

Ben buraya hizmet için geldim. Basketbol, yelken, voleybol branşlarını açalım, altyapı kuralım dedik kötü bir şey mi dedik ki adım şerefsize, mafyaya, dolandırıcıya çıktı. Sapancaspor’un sıkıntılarını araştırdık. Sıkıntılarımızda bir taraftar grubumuz var. Televizyonlara kadar çıkmış. Kimse bizim taraftarımızı deplasmanda istemiyor. Gittim taraftar grup liderlerini aldım karşıma hepsiyle birebir tanıştım, sıkıntılarını öğrendim. Neden böyle yaptıklarını öğrendim. Emniyet Müdürü ile toplantım var. Sapancaspor’a beraber ne yapabiliriz bu taşkınlıkları nasıl önleyebiliriz nasıl önüne geçebiliriz şeklinde bu konuların alt yapısını yapmaya başladık.

DİĞER TAKIMLAR BÜYÜK YATIRIMLAR YAPTI

Bunun dışında 31 Ağustos’da kongremiz vardı, kongre ertelenerek 7 Eylül’e tehir oldu ve sezon Eylül’ün 20’sinde başlıyor. Daha ortada takım yok. Biz başkanlık derdinde değiliz biz şuan bir takım çıkaracak durumda bile değiliz. Futbolcular Kocaali, Akyazı, Hendek gibi takımlara dağılmaya başladı. Sapanca’nın iyi güzel bir kadrosu vardı ve bu kadro git gide parçalanmaya başladı. Artık bu durumda belki takım bile çıkaramayacağız o pozisyona düştük. Şimdi ben soruyorum. Bizim ilk maçımız Kocaali ile deplasmanda. Rivayete göre Kocaali için 300-400 bin lira para harcandığı söyleniyor. Bir heyecanla gireceğiz lige takım yok ortada. 2 gruplu bir ligdeyiz. 12 takım var ligimizde. 8’i kafaya oynayacak hala bizim bir şeyimiz yok ortada. Biz hala başkanlık kavgası veriyoruz ve dedikodu üretiyoruz. Hiçbir şey yapmıyoruz. İkinci hafta Erenler ile kendi sahamızda oynayacağız. Erenler’e futbolcu kaptırdıki sizler bunu biliyorsunuz. Çünkü basınsınız ama vatandaş bunu bilmiyor ve nasıl bir Sapancaspor istediğimizi de bilmiyor.

SADECE 13 GÜNÜMÜZ KALDI

Malum kongre ertelendi. Bir hafta daha kaybettik. 7’sinde ben yada Bülent arkadaşım kulüp başkanlığını devir aldığında işte o zaman ortaya bir sonuç çıkacak.  Önümüzde sadece 13 gün var. 13 günde takımı mı kuracaksın, kamp mı yapacaksın, futbolcu mu bulacaksın, teknik heyet mi bulacaksın. Sapanca’lı olarak Sapancaspor’un taraftarı olarak başkan adayının yerine kendinizi koyun ve işin içinden çıkmaya çalışın. Eğer derseniz ben çıktım buyrun gelin istişare edelim destek verelim. Bülent arkadaşım olsun ona da destek verelim.

FUTBOLCULARDAN ZAMAN İSTEYECEĞİZ

Şimdi elimizde bir fikstürümüz var bunları zaten sizler biliyorsunuz. Bu fikstürde bizi ciddi sıkıntılar bekliyor. Futbolcularımızın morali bozulacak halkımız üzülecek. Biz kardeşlerimizle beraber buluştuk bunun önüne geçmek için önce ilçemizin futbolcularıyla oturduk onlara moral verdik. Salı günü yine oturacağız burada dertlerini dinleyeceğim başkan ben olurum yada başkası fark etmez onlardan bize biraz daha zaman vermelerini kongreye kadar başka takımlara gitmemelerini isteyeceğim.

TAKIM ÇEŞME'YE KAMPA GİDECEK

Biz kongreyi aldığımızda futbol takımımız için rezervasyonunu yaptırdığım Çeşme’de Club Mordoğan bir hafta kamp programını organize ettim. Biz eğer 7’sinde kongreyi alırsak 9’unda takım, teknik heyetimizde çalışanlarımızda orada bir hafta kamp yapıyor. Bende takıma 3. yada 4. gününde katılarak moral anlamında yanlarında olacağım.

FENERBAHÇE ALTYAPISINDAN 2, BEŞİKTAŞ ALTYAPISINDAN BİR FUTBOLCU İLE ANLAŞTIK

Sapanca’nın dışında Sapancalı değerli ağabeylerimiz var onlardan destek istedim ve Fenerbahçe’nin alt yapısından iki tane genç ile anlaştık. Beşiktaş’ta bir yönetim kurulu üyeliği yapan ağabeyimizin katkılarıyla oradan bir futbolcu ile anlaştık. Yani biz ayın 7’sinde bu takımı alırsak 20’sinde kimsenin yüzünü kara çıkartmayacak bir şekilde lige sokacağımıza inanıyorum.

“DELEGE SAYISINI BİR GÜN KALA ÖĞRENDİK”

Ben buna bir sevda diye girdim olay farklı boyutlara taşındı. Sözler verildi alındı. Hepsi havada uçuştu. 115 delegemiz varmış sizlere soruyorum delege sayısı hakkında bir fikri olan var mı. Delegeler kim kaç kişi bilmiyorsunuz. Bizde kongreden bir gün önce cuma günü akşam saat 20:00’da öğrendik. 115 delegemiz varmış. Cumartesi kongreye gittik. Listede tanıdığımız ağabeylerimizden, istişare ettiğimiz insanlardan, küçüklerimizden destek istedik. Sağ olsunlar kırmadılar, geldiler. Bülent beyin arkadaşları ona gönül veren insanlarda geldiler. Fakat kongre olmadı. Eski yönetim gelmedi. Karar defteri ibra edilmedi. Hesaplar kitaplar ibra edilmedi ve başkan Hüseyin beyde kongreyi bir hafta sonrasına erteledi.

“SAPANCA İÇİN DEĞER OLACAK ESKİ SAPANCASPOR’LU FUTBOLCULARLA ANLAŞTIK”

Şimdi biz bu süreçte bir şeyler eksik kalmasın diye hala çalışmalarımızı yapıyoruz. Takımımızın şuanda hiçbir şeyi yok. Mehmet başkanım futbolculara borç bırakmamış. Eskiden kalan borcu yapılandırmış ve bunun bir kısmını da kapatmış. Bir kısmı da yeni gelecek yönetime kaldı. Biz bunu bilerek bu işin içine girdik. Kendisi kulübümüze 8 yıldır başkanlık yapmış çok şükür hiçbir futbolcu ile bir sıkıntı bırakmamış. 2 kere takımımız direkten dönmüş. Ama biz bu sene inşallah Bal Ligine takımımızı çıkaracağımıza inanıyoruz. Bizde başka takımlardan Sapanca için değer olacak eski Sapancaspor’lu futbolcularla anlaştık. Yönetimi aldığımız taktirde kampa kadar Sapanca’ya getireceğiz ve kampa yollayacağız.

Yani kimsede sıkıntıya girmesin. Ayın 7’sinde kongre var ayın 20’sinde lig başlıyor diye biz tüm gücümüzü kullanacağız. 20’sine takımımızı yetiştireceğiz.

ESKİ KULÜP BİNASINI GERİ ALACAĞIZ

Sapancaspor’un şuan bir kulüp binası yok. İtalyan kampı olarak bilinen yerdeki eski bina için girişimler yaptık. O alanı alarak tekrar takımımıza kazandıracağız. Ayrıca ilçeye birde Sapancastore açıp Sapancaspor ürünlerini satmak istiyoruz.

 

SAPANCA.COM.TR


Yorumlar (2)
SERKAN TANTA 9 yıl önce
EFSANE GERİ DÖNÜYOR !

SAKARYANIN 2.BÜYÜĞÜ SAPANCASPOR GERİ DÖNÜYOR.HEDEF YENİDEN 3.LİG. BU SEFER DAHA GÜÇLÜ GELİYORUZ. BU TAKIM BU SENE BAL LİGİNE ÇIKACAK.SENEYE İSE 3.LİGE !
CEMAL ŞENER AKKAYA 9 yıl önce
SÖYLENENLER HEYECANLANDIRIYOR. İNŞALLAH SÖZDE KALMAZ. BEN EKİBE İNANIYORUM, SAPANCA'LI TAKIMINA HER ŞARTTA SAHİP ÇIKMALI. GÜCÜ YETTİĞİNCE MADDİ, OLMADI MANEVİ. YENİ YÖNETİME BAŞARILAR DİLİYORUM.