Senegalli oyuncu idmana çıktı

Sapancaspor devre arası ilk antremanına çıktı. Senegal’li oyuncu Seydou Nourou Kante’de antramana çıkanlar arasındaydı.

Süper Amatör 21.12.2013, 16:27 21.12.2013, 16:28 UTKU KAYNAR
Senegalli oyuncu idmana çıktı

Süper Amatör Lig B Grubunun ilk yarısını 23 puanla 4. sırada tamamlayan ekibimiz Sapancaspor, devre arası çalışmalarına başladı. İlk antremanına Kurtköy sahasında yapan ekipde eksik oyuncu bulunmazken, Senegal’li Seydou Nourou Kante’de antremana çıkanlar arasındaydı.

 22 Yaşında olan Kante’nin, Senegalde Generation Foot de Fc Metz Futbol Akademisi mezunu olduğu öğrenildi. Senegal milli takımının 16 ve 19 yaş grubunda da forma giyen Kante’nin Senegal futbol liginde Walydanne ve Thies Fc kulüplerinde oynadığı öğrenildi.

  Sapancaspor Teknik Direktörü Yasin Çelik’e takımla ilgili bir kaç soru sorduk ve kendiside tüm samimiyetiyle sorularımızın hepsine cevap verdi.

Denemek için getirilen Senegal’li oyuncu Kante hakkında ne düşünüyorsunuz

Kante’yi tanımıyorum. İdmanlarda göreceğiz kendisini. Eğer faydalı ise bizle birlikte devam edecek. Transfer konusunda da çalışmalarımız devam ediyor. Bazı futbolcularla görüşüyüruz ama çok uçuk fiyatlar bize gelen teklifler. O yüzden acele etmekte istemiyoruz. Sonuçta iyi bir kadromuz var. Eğer bir iki futbolcu alabilirsek eksik bölgelere, bu bizim açımızdan iyi olur.

Sezonun ikinci yarısı öncesi hedeflerinizde bir değişiklik varmı

   Ben ilk yarı sezon başı, lige geç başladık, idmanlara geç başladık, faydalı bir kamp dönemi geçiremedik, demiştim. İlk yarı bitiminde en azından üçüncü ile aramızdaki puan farkının 4’ten fazla olmasını istemiyorduk. Şuan baktığımız zaman 3. ile aramızda bir puan fark var. O yüzden biz ilk yarı istediğimizi elde ettik. İkinci yari ilk 3 maç, kafaya oynayacağımız takımlar ile oynayacağız, bu da bizim yol haritamızı belirleyecek. Ama ben ikinci yarı bu takımın daha iyi olacağını düşünüyorum. Lig başlarken yaşadığımız dezavantajlar artık yok, önümüzde 40 gün gibi uzun bir süre var. bu süre içinde idmanlar ve hazırlık maçları ile istediğimiz seviyeye geleceğimizi düşünüyorum.

Sezon başında ertelediğiniz Çeşme kampına, devre arası gidecekmisiniz

   Sapanca dışında bir kamp ile ilgili Kulüp Başkanı bana teklifte bulundu. Ben kendisine dışarıda kamp yapmak istemediğimi söyledim. Niye istemiyorum, sonuçta burada yılbaşına kadar aralıksız çalışacağız. Yılbaşından sonra takıma 2-3 gün izin verip, ondan sonra bol bol hazırlık maçı yapacağız. Kamp için gideceğimiz yerlerde hazırlık maçı yapmak için takım bulmak bu açıdan biraz zor olur. O yüzden ben kampa karşı çıktım.

Takıma katılacağı söylenen ama göremediğimiz diğer Senagal'li oyuncu Muhammed'in son durumu nedir.

   Kendisi Pazartesi idmanlara başlayacak. Kante için dediklerim, Muhammed içinde geçerlidir. Sonuçta hiç kimse tanımadığı oyuncu ile hemen anlaşmak istemez. Ben de kulübümün menfaatlerini düşünüyorum. Buradan elimizden çıkacak para boşa gitsin istemiyorum. Eğer tanıyor olsaydım belki bugün kendisine sözleşmede yapardım. Ben her zaman çalıştığım kulübün menfaatleri doğrultusunda hareket ediyorum.

Oktay'ın Harmanlıkspor maçında gördüğü kırmızı kartdan sonra kaptanlığı alındı ve Yavuz'a verildi. Oktay'dan kaptanlık bandını sizmi aldınız. 

   Oktay her zaman bu takımın kaptanıdır. Koluna bandı taksada takmasa da Oktay, bu takımın ağabeylerinden biridir. Ben Oktay’ı 5 senedir tanıyorum ve bu ligin, bu çevrenin en iyi futbolcularından biridir. Ben kendisiyle de bir görüşme yaptım. Kaptanlık kendisine zarar veriyordu, çünkü çok duygusal bir arkadaşımız. Bana sorarsa bırakması gerektiğini söyledim. Bende zamanında Konyaspor’da takım kaptanlığı yaptım. Bana zarar vermeye başlamıştı, agresif oluyordum, sürekli kart görüyordum. Son zamanlarda Oktay’da da bu sıkıntıyı gördüm. O yüzden kendisiyle konuştum. Kendiside bana, hocam bırakırsam performansımın artacağına inanıyorum dedi ve kaptanlığı bıraktı. Yani burada takım kaptanlığını biz Oktay’ın elinden almadık. Konuşarak bu işi çözdük. Baktığımız zaman kendisi için daha iyi oldu bu. Dediğim gibi her zaman Oktay bu takımın abisi ve kaptanıdır

Yorumlar (0)