banner212

banner211

Serdivanspor'da Şampiyonluk Coşkusu

Sakarya Süper Amatör Play-off grubunu lider olarak tamamlayan Serdivanspor Bölgesel Amatör Lig'e yükselmenin sevincini yaşıyor.

Süper Amatör 09.04.2018, 12:20 09.04.2018, 12:21 UTKU KAYNAR
Serdivanspor'da Şampiyonluk Coşkusu
 

Sakarya Süper Amatör Play-off grubunu lider olarak tamamlayan Serdivanspor Bölgesel Amatör Lig'e yükselmenin sevincini yaşıyor. Daha önce BAL'da 2 kez mücadele eden Sarı Siyahlılar geçtiğimiz sezon düştükleri lige bu sezon şampiyon olarak geri döndüler.

Süper Amatör Lig'de normal sezonu 55 puan ile zirvede kapatarak play-off grubuna katılan Serdivanspor play-off yarışında 4 haftada topladığı 10 puan ile bitime 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti.Antrenör Berk Yusuf Yıldız yönetimindeki sarı siyahlılar son maçta grubun güçlü ekiplerinden Pamukova1968'i 2-1 mağlup ederek şampiyonluk sevincini taraftarları ile kutladı.

Yeniden Zirvede

Daha önce Serdivanspor forması ile futbolcu olarak mücadele eden ve şampiyonluklar yaşayan Berk Yusuf Yıldız bu kez antrenör olarak bu duyguyu tattığı için çok mutlu olduğunu belirterek; " Her şeyden önce sezon başından beri bize desteklerini esirgemeyen belediye başkanımız Yusuf Alemdar, kulüp başkanımız Halim Burucu, genel kaptanımız Mustafa Karaçelik ve Güngör Yılmaz'a  teşekkür ediyorum. Çok ince eleyip nitelikli bir kadro kurduk ve bunun karşılığını da şampiyon olarak aldığımız ve bize güvenenleri mahcup etmediğimiz için mutluyuz. Tüm futbolcu kardeşlerimi gösterdikleri mücadeleden ötürü tebrik ediyorum. Serdivanspor'a destek verenleri yeniden gururlandırabildiysek ne mutlu bize. " ifadelerini kullandı.

Şampiyonluk Sözü

Serdivanspor Kulüp Başkanı Halim Burucu sezon başında yeni bir oluşumla göreve geldiklerini belirterek;" Devraldığımız bayrağı tekrar bir üst seviye taşımanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bunda emeği geçen başta teknik heyet ve futbolcu kardeşlerimiz olmak üzere tüm herkese çok teşekkür ederim. Sezon başında futbolcu kardeşlerimizden bir şampiyonluk sözü almıştık. Bizde bu sözün karşılığında onlara bir söz verdik. Onlar sözünü tuttuğuna göre bizde yönetim olarak onlara verdiğimiz sözün üstünde bir değerle gerekeni yapacağız" şeklinde konuştu.

Öte yandan Serdivanspor'un üçüncü kez mücadele edeceği Bölgesel Amatör Ligde bu kez 3.Lig hedefi ile bir kadro kuracağı ve profesyonel lige çıkmak için mücadele edeceği gelen haberler arasında.

Yorumlar (0)