banner212

banner211

Süper Amatör Play-Off nasıl oynanacak

İlimizde Süper Amatör Ligi ile 1.Amatör Futbol Liginin bitimine 1 hafta kala Play off’ların nerede, ne zaman ve nasıl oynanacağı belli oldu.

Süper Amatör 27.03.2020, 17:08 UTKU KAYNAR
Süper Amatör Play-Off nasıl oynanacak
banner218

İlimizde Süper Amatör Ligi ile 1.Amatör Futbol Liginin bitimine 1 hafta kala Play off’ların nerede, ne zaman ve nasıl oynanacağı belli oldu.

PLAY OFF SON 2’YE BAĞLI

Buna göre, Süper Amatör Futbol Liginde ilk 3 sırayı alan toplam 6 takım, Tek Devreli Lig Usulü ve tarafsız sahada karşı karşıya gelecekler. Burada ilk sırayı alan takım, şuanda devam eden Bölgesel Amatör Lig (BAL) 9.Gruptaki 3 temsilcimizden küme düşen takımın yerine otomatikman BAL’a yükselecek. Play Off ikincisinin akıbeti ise BAL Ligi bitiminde belli olacak. Çünkü şuan BAL’da yer alan Kalaycıspor ile Pamukova 1968 takımının her ikisi de ligi son 2 sırada bitirirse otomatikman küme düşecek ve bu durumda da Play Off birincisi ile ikincisi hiç baraj maçı oynamadan BAL’a çıkacak.

YÜKSELME SİSTEMİ DEĞİŞMELİ

Eğer ki Kalaycıspor veya Pamukova 1968 takımlarından birisi, son 2 sıradan kurtulursa ya da ikisi kurtulursa, o zaman bu kurtulan takımlardan biriyle Play Off ikincisi, tarafsız sahada, tek maç üzerinden baraj maçı oynayacak ve o maçın galibi de Play Off birincisiyle birlikte BAL’a çıkmış olacak. Hendekspor ile birlikte bu 3 takım, önümüzdeki sene ilimizi BAL’da temsil etmiş olacak. 

banner220
Yorumlar (1)
Amatörün içinden 3 yıl önce
Süper amatör lig tek grup halinde olmalı böylelikle ligin kalitesi yukselecektir 1.olan direkt çıkar 2. Olan takım baldan düşenle playout oynar .kaliteli takımlar birbirleriyle lig içerisinde karşılaştığında seyir zevki yükselir. Bu sezon A grubu ve B grubu arasındaki fark ortada .