banner212

banner211

Süper Amatör'den düşen son 2 takım kim olacak

Sakarya Süper Amatör Lig'in bitimine 1 hafta kala play-off heyecanı sona ererken küme düşme mücadelesi son haftaya taşındı.

Süper Amatör 13.03.2018, 11:55 13.03.2018, 12:00 UTKU KAYNAR
Süper Amatör'den düşen son 2 takım kim olacak
 Süper Amatör Lig'de play-off kalacak 6 takım hafta sonu oynanan maçların ardından kesinlik kazandı. A Grubunda Kalaycıspor, Hendekspor ve Karasu Güvenspor, B Grubund ise Serdivanspor, Aşağı Kirazcaspor ve Pamukova1968 play-off grubunda mücadele edecek ekipler oldu. 

Play-off mücadelesi sona eren Süper Amatör'de küme düşen 4 takım belli olmasına rağmen lige veda edecek son 2 takım önümüzdeki hafta sonu oynanacak maçların ardından belli olacak.

 

Akartepe yada Akova Barış

Süper Amatör Lig A Grubunda Sapanca Kurtköyspor ve Ferizli Karadenizspor küme düşen takımlar olurken son hafta maçları öncesinde Akartepespor ve Akova Barışspor korkulu rüya görmeye devam eden ekipler. 21 Puan ile 10'uncu sırada küme düşme bölgesinde yer alan Akartepespor ligin son maçında deplasmanda Hendek Dereköyspor'a konuk olacak. Son hafta öncesinde 23 puan ile 9'uncu sırada bulunan Akova Barışspor ise ligin kapanışını kendi sahasında Demirspor ile yapacak.

 

Akova Barışspor son maçını kazanması halinde Akartepe maçının sonucuna bağlı kalmaksızın ligde kalmayı garantileyecek. Akartepespor, Demirspor'u mağlup etmesi halinde ligde kalmak için Akova Barışspor'un yenilmesini yada berabere kalmasını bekleyecek.

Her iki takım arasında maçlarda Akartepespor'un +1 gol avantajı bulunuyor.

 

A GRUBU SON HAFTA MAÇLARI

 

Kalaycıspor-Ferizli Karadenizspor

Kışlaçayspor-Erenlerspor

Hendek Dereköyspor-Akartepespor

Hendekspor-Sapanca Kurtköy

As Akyazıspor-Karasu Güvenspor

Akova Barışspor-Demirspor

 

Hesaplar karışabilir

Süper Amatör Lig B grubunda Hendek Gençlikspor ve Hendek Boğazspor ligden düşmesi kesinleşen ekipler oldu. B Grubunda küme düşecek son takım Karaaptiler Akın, Arifiyespor ve Alaağaçspor'dan biri olacak.Karasu Yalıspor ikili averaj ve üçlü averaj ile bu 3 takımdan üstün olduğundan ligde kalmayı garantiledi.

 

23 Puan ile 10'uncu sırada bulunan Karaaptiler Akınspor hafta sonu oynayacağı Kocaali maçını kazanması halinde Arifiyespor ve Alaağçspor'un yenilmesini beklemek zorunda olacak.. Arifiyespor'un berabere kalması ve K.Akınspor'un  kazanması halinde iki takımın ikili averajları eşit olduğundan küme düşen son ekibi baraj maçı belirleyecek. 3 Takımında ligi 26 puan ile bitirmesi halinde ise 3'lü averaj devreye girecek ve küme düşen takım Arifiyespor olacak.

 

 

B GRUBU SON HAFTA MAÇLARI

Alaağaçspor-Karasu Yalıspor

Aşağı Kirazcaspor-Serdivanspor

Hendek Gençlikspor-Söğütüspor

Hendek Boğazspor-Kırkpınarspor

Karaaptiler Akın-Kocaalispor

Arifiyespor-Pamukova1968

Yorumlar (0)