banner212

banner211

Süper Play-off'ta BAL Hesabı

Süper Amatör Lig Play-off’ta son hafta öncesinde şampiyonluk ve baraj hesapları oldukça karışık bir hal aldı.

Süper Amatör 15.04.2019, 20:30 15.04.2019, 22:50 UTKU KAYNAR
Süper Play-off'ta BAL Hesabı
banner218

Sakarya Süper Amatör Play-off’ta dördüncü hafta maçları geride kaldı. Ligin bitmesine bir hafta kala takımların puanlarının birbirine çok yakın olması ve muhtemel puan eşitliği nedeni ile hangi takım nasıl çıkar sorusunu akıllara getirdi. SporExpres.com olarak Süper Amatör Lig’de olası Şampiyonluk ve baraj maçı senaryolarını sizler için derledik.

ŞAMPİYONLUK İÇİN 2 ADAY

Grupta son hafta öncesinde Pamukovaspor ve Kalaycıspor dışındaki takımların şampiyonluk şansı bulunmuyor.  Ligin son haftasında oynanacak olan Pamukova-Kalaycı müsabakasında şampiyon belli olacak. Kalaycıspor bu karşılaşmadan beraberlik yada galibiyet ile ayrılması halinde direkt olarak Bölgesel Lige yükselecek. Pamukova1968’in bu karşılaşmadan galip ayrılması halinde ise hesaplar diğer takımların aldığı sonuçlara göre yapılacak.

4’LÜ AVERAJ

Pamukova1968’in Kalaycıspor’u yenmesi halinde 4 takımında 9 puana ulaşma ihtimali bulunuyor. Pamukova, Kalaycıspor, Arifiyespor ve Dereköy ya da Sapanca dörtlüsünün ligi 9 puanda tamamlaması halinde dörtlü averaja bakılacak. Bu olasılığın gerçekleşmesi halinde dört takımın aralarında topladığı puanlara bakılacağından Pamukova1968 ve Kalaycıspor 6’şar puan ile ilk iki sırayı alır. Bu durumda Pamukova1968’in Kalaycıspor’u 2 veya daha fazla farkla mağlup etmesi halinde Bölgesel Lig’e çıkmış olacak. Bir farklı mağlubiyetlerde ise Kalaycıspor şampiyon olacak. Pamukova1968 ise ikinci sırada baraj maçına çıkma şansı elde edecek.

3’LÜ AVERAJ

Şampiyonluk yarışı ve ikincilik mücadelesini etkileyecek bir diğer seçenekte 3’lü averaj ihtimali. Kalaycıspor’un son maçını kaybetmesi halinde 3 takımın 9 puanla ligi tamamlama ihtimali doğuyor. Pamukova, Kalaycı ve Arifiye üçlüsünün 9’şar puanda sıralanması durumunda Pamukova direkt BAL’a çıkar. Kalaycı ikinci olur

Pamukova, Kalaycı ve (Sapanca ya da Hendek) üçlüsünün 9’şar puanda kalması halinde ise Pamukova’nın son maçında alacağı sonuç grubun kaderini belirler. Pamukova 2 farkla kazanması halinde birinci olur, Kalaycı ikinci olarak baraj oynar.

Kalaycıspor’un Pamukova’ya 4 veya daha farklı kaybetmesi halinde Sapanca-Dereköy maçının galibi Baraj maçı oynama hakkı elde eder. Kalaycıspor’un Pamukova’ya 3 farklı kaybetmesi halinde ise Sapanca-Dereköy maçının galibi ile baraj maçı oynayacak.

BARAJ İÇİN İNCE HESAP

Şampiyonluk hesaplarının dışında ikincilik içinde ince hesapların yapıldığı Süper Amatör Play-off’ta 2-3 veya 4 takımın aynı puanda ligi ikinci sırada bitirme ihtimalide bulunuyor.  Bütün takımların 9 puanda kalmasının dışında dört veya üç takımın 7 puanda ligi bitirmesi halinde atılan gol averajının büyük önem kazandığı hesaplamalarda Arifiyespor’un üstün olduğu seçeneklerin sayısı diğer takımlara oranla da fazla bulunuyor.

20 Nisan Cumartesi 

Saha: Erenler

15:00 Arifiyespor-As Akyazıspor

Saha: Ekrem Karaberber

15:00 Kalaycıspor-Pamukova1968

Saha: Karaman

15:00 Sapanca Gençlik-Hendek Dereköy

banner220
Yorumlar (0)