banner212

banner211

Toçoğlu’ndan Amatör Kulüplere Müjdeli Haber

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nu (ASKF) ziyaret etti.

Süper Amatör 22.09.2016, 15:02 22.09.2016, 15:04 UTKU KAYNAR
Toçoğlu’ndan Amatör Kulüplere Müjdeli Haber
banner218
 ASKF’yi ziyaret eden Başkan Toçoğlu, “Uyum içinde çalışarak şehrimize yeni spor yatırımları kazandıracağız. Yeni sahalar, malzeme yardımları, araç tahsisleri ve kulüp desteklerini artırarak sürdüreceğiz. Unutulmamalıdır ki; spor, kültür, sanat, şehircilik, hangi alanda olursa olsun; kazanılacak bir başarı diğer tüm alanlara kazandırır. Böylece Sakarya kazanır” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nu (ASKF) ziyaret etti. ASKF Başkanı Yaşar Zımba ve yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette amatör spora dönük gerçekleştirilen çalışmalar masaya yatırıldı. ASKF Başkanı Yaşar Zımba, amatör spora verdiği desteklerden ötürü Başkan Toçoğlu’na teşekkür etti.

Toçoğlu’na Destek Teşekkürü

Yaşar Zımba, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’nun ziyaretleri bizi ziyadesiyle memnun etti. Kendileri bugün bizlerle beraber. Bunun yanında Sayın Başkanımız her zaman amatör sporun ve sporcunun yanındadır. Şehirde amatör spora yönelik yaptığı destekleri hepimiz biliyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte de uyum içerisinde çalışarak şehrimizin sportif başarısını daha üst seviyelere taşıyacağız. Sizlerin huzurunda bir kez daha şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.Tesis Olmadan Başarı Olmaz

Başkan Toçoğlu, “ASKF seçimlerinin ardından ilk ziyaretim olduğu için öncelikle hayırlı olsun demek istiyorum. Hepinizin bildiği üzere biz göreve geldiğimizde amatör sporun hali ortadaydı. Şehirde sentetik saha yoktu. Hamdolsun Erenler’e, Serdivan’a, Harmanlık Spor Tesislerinin bulunduğu alana ve son olarak Akyazı’ya spor tesisleri kazandırdık. Sakaryasporumuza Ekrem Karaberberoğlu Altyapı Tesislerini hediye ettik. Çünkü biz şunu çok iyi biliyoruz; tesisleşme olmadan sportif başarı olmaz” şeklinde konuştu.

Yeni Sentetik Sahalar İnşa Edeceğiz

Sakarya’yı bir spor şehri olarak gördüklerini ve bu doğrultuda yeni projeler geliştirdiklerini de sözlerine ekleyen Başkan Zeki Toçoğlu, “Önümüzdeki süreçte şehrimize yeni sentetik sahalar kazandıracağımızın müjdesini de buradan vermek istiyorum. İnşallah kısa süre içerisinde Taraklı’da da bir çalışma başlatacağız. Ayrıca spora yapılan yatırımlar ile çok yerinde bir görevi yerine getirdiğimizi düşünüyorum. Sakaryamız bir spor şehri. Sporun her alanında Türkiye ve dünyaya mâl olan isimler bu şehirde yetişti. Şehrin bu potansiyelini görmezden gelmemiz düşünülemez. Uyum içerisinde çalışarak şehrimize yeni spor yatırımları kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

Başarının Sacayağı Disiplindir

ASKF yönetimi ile uyum içerisinde çalıştıkları vurgusunda da bulunan Başkan Toçoğlu, her çalışma alanında yakalanan uyumun şehre artı değer sağlayacağını söyledi. Toçoğlu, “Bugüne kadar amatör sporla çok ciddi desteklerde bulunduk. Bu desteklerimizin de meyvesini şehrin spor geleceği aldı, almaya devam ediyor. Sporun her branşını disipline edecek hamlelere ihtiyaç duyulduğu bir gerçektir. Başarıyı getiren de bu vizyondur, disiplindir. Spora komple bir bakış açısı getirilmesi başarının sacayağıdır. Bu yolda ilerlemek, başarıya ulaşmak istiyorsak boşluğa mahal vermeyeceğiz. Disiplinden ödün vermeden Sakarya’yı sporda yeni başarılarla buluşturacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak bizim payımıza düşen ne varsa elimizi taşın altına koymaya hazırız. Unutulmamalıdır ki; spor, kültür, sanat, şehircilik, hangi alanda olursa olsun; kazanılacak bir başarı diğer tüm alanlara kazandırır. Böylece Sakarya kazanır” dedi.

banner220
Yorumlar (0)