banner212

banner211

Yaşar Zımba 1 Milyon TL'yi kaptı

Sakarya'da Amatört Futbolun yükünü çeken Erenler Stadı'nın bakıma alınması için gereken 1 Milyon TL bulundu.

Süper Amatör 26.04.2018, 21:18 26.04.2018, 23:17 UTKU KAYNAR
Yaşar Zımba 1 Milyon TL'yi kaptı
 

Sakarya'da Amatört Futbolun yükünü çeken Erenler Stadı'nın bakıma alınması için gereken 1 Milyon TL bulundu. ASKF Başkanı Yaşar Zımba, Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile görüşmesinin ardından bir hafta geçmeden ödenek geldi.

ASKF başkanı Yaşar Zımba ve GHS il müdürü Fatih Çelikel, Erenler stadının bakım ve yenileme çalışmaları için ödenek çıkartabilmek amacı ile aylardır mücadele veriyorlardı. Gençlik ve spor bakanı Dr Osman Aşkın Bak’ın Sakarya gezisinde ASKF ziyareti sorunum çözümünde kilit noktası oldu. Bakana sorun ve isteklerini ileten Yaşar Zımba bu ziyaretin ardından Çarşamba günü Ankara'ya gitti. Bakan Osman Aşkın Bak'ın sorunun çözülmesi yönünde talimat vermesinin ardından  Başkan Yaşar Zımba , Ankara'dan mutlu haber ile döndü.


SAKARYA İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Konu ile ilgili bilgiler veren ASKF Başkanı Yaşar Zımba Erenler stadının bakım onarımı için 850 bin artı KDV bir bütçe onaylandığını ve yazısının il müdürlüğüne gönderildiğini belirterek;

 “Gençlik spor bakanımızın ziyaretini çok iyi değerlendirdik.  İl müdürü Fatih Çelikel ile birlikte bu yatırım için çok uğraştık ve sonunda bakanın Sakarya ziyaretini iyi değerlendirerek yatırımı Sakarya’ya kazandırdık. Bu yatırım kazandırılmasında bizim ile birlikte uğraşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız  ve onursal başkanımız Zeki Toçoğlu,  Ak Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç’a teşekkür ederim. Onlar da bize çok destek oldular.Bizi kırmayan ve Amatörler Türk sporunun gizli kahramanlarıdır diyen Bakanımız Dr Osman Aşkın Bak, Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan, Gen.Müdür yardımcımız Dursun Türk’e şükranlarımızı sunuyoruz. Dedi.Yorumlar (0)