banner212

banner211

Yaşar Zımba; Antrenörlerimizi yeterli görmüyorum

Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Yaşar Zımba 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeni ile yerel basın temsilcileri ile bir araya geldi.

Süper Amatör 12.01.2018, 10:10 11.01.2018, 22:44 UTKU KAYNAR
Yaşar Zımba; Antrenörlerimizi yeterli görmüyorum
 Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Yaşar Zımba 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeni ile yerel basın temsilcileri ile bir araya geldi.

Ormanpark'ta düzenlenen toplantıya ASKF Başkanı Yaşar Zımba, Futbol İl Temsilcisi Tezcan Demir'in yanı sıra yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Amatör Lig'in ilk yarısının değerlendirmesi ve ikinci devrede yapılacak uygulamalar hakkında bilgiler veren Başkan Yaşar Zımba basın mensuplarına amatör futbola katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi.

ANTRENÖRLERİMİZ

YETERLİ DEĞİL

Toplantıya basının özgür olmasının her alanda olduğu gibi spor içinde çok önemli olduğuna değinerek başlayan Başkan Yaşar Zımba, Amatör futbolun en temel taşlarından birinin antrenörler olduğunu belirterek amatör liglerde mücadele eden antrenörleri yeterli görmediğini ifade etti.

Başkan Zımba: “Antrenörlerimizi çok önemsiyorum, sporcu kardeşlerimizi yönlendiren, idarecileri yönlendiren hatta seyirciyi yönlendiren onlardır. Antrenörlerimiz hakemlerimize de en çok yardımcı olması gereken kişilerdir ama bu konuda da pek başarılı değiller. Kazanma kaygısı ile spor yapıyoruz. Galibiyet her şey değil, spor için uğraşıyoruz. Herkes şampiyon olamıyor sonuçta. Bunu kabul edemeyen antrenör var.  Bu görüşlerimi bizzat onlarla da konuşarak anlatıyorum ama antrenörlerimiz istenilen seviyede değiller. Buda bir gerçek. TÜFAD’ın çalışmalarınıda beğenmiyorum açıkçası” şeklinde konuştu.

 

BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ DESTEK VERİYOR

Tüm kulüplerin ekonomik sıkıntıları olduğuna değinen Başkan Yaşar Zımba, “Kulüplerimizde bazı yanlış anlayış var. Belediyelerin sürekli yardım yapmak zorunda olduğuna dair bir algı var. Belediyeler zaten spora yatırım yapıyor ama kulüplere transfer yapsın diye para vermek zorunda değiller. Buna rağmen belediye başkanları ile olan ilişkilerimiz sayesinde en kötü alan 2. Amatör Küme takımı bile 5 Bin TL alabiliyor. Bu yüzden tüm belediye başkanlarımıza da teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

SAHALARIMIZ İYİLEŞECEK

Başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nün katkıları ile saha sayısının arttığına değinen ASKF Başkanı Yaşar Zımba; “Geyve dışında bütün ilçelerimiz sahalara kavuştuğunu belirterek; “Merkezde ve ilçelerimizde bir çok sentetik saha kazandırıldı. Bazı sahalarımızda ışık eksiği var ama oda giderilecek. Büyükşehir Belediye Başkanımıza da teşekkür ediyorum bu hususta. Spor İl Müdürümüz Fatih Çelikel, yapıldığı günden bu yana yoğun maç trafiği olan Erenler Stadımız bakımı için gereken 700 Bin TL ödeneğin çıkartıldığı müjdesini verdi. Işıklandırma sistemindeki eksikliklerde yakın zaman giderilecek inşallah” dedi. 

Toplantı sonunda desteklerinden ötürü basın mensuplarına teşekkür eden Başkan Yaşar Zımba yerel basın temsilcilerine günün anısına bir teşekkür plaketi verdi.Yorumlar (1)
antrenör 5 yıl önce
sayın yaşar zımba bizler ne sizi nede yönetminizi sakarya futbolunu yönetmeye , ne bilginiz olduğunu nede vizyonunuz olduğunuzu düşünmüyoruz .