banner212

banner211

Yaşar Zımba; "Dedikodu Değil, İcraat Yapıyoruz"

ASKF Yönetimi yerel basın ile bir araya gelerek son dönemde yaşanan gelişmeleri ve hayata geçirecek projeleri anlattılar.

Süper Amatör 25.10.2018, 17:41 26.10.2018, 11:52 UTKU KAYNAR
Yaşar Zımba; "Dedikodu Değil, İcraat Yapıyoruz"
banner218

ASKF Yönetimi yerel basın ile bir araya gelerek son dönemde yaşanan gelişmeleri ve hayata geçirecek projeleri anlattılar. Başkan Yaşar Zımba, tarihte ilk kez amatör kulüplere para yardımı yapıldığını ve hayata geçecek yeni proje ile 250 sporcuya iş imkanı sağlayacaklarını söyledi.

Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu düzenlediği basın toplantısı ile yeni sezon öncesi yaşanan gelişmeler hakkında bilgiler verdi. Toplantıya ASKF Başkanı Yaşar Zımba, Genel Sekreter Ahmet Orhan, Başkan Vekili Recep Odabaş, Yönetim Kurulu üyeleri Uğur Kobaş, Hasan Zandolu, Ali Palas, Necmettin Koçak, Cavit Yılmaz, Selçuk Kurt, Mehmet Demir, Sezgin Tutar, Fatih Kanbur, Mahmet Bilgin, Fevzi Çolak, Hidayet Kahya, Futbol İl Temsilcisi Tezcan Demir, yardımcısı Mustafa Yavuz, İl Futbol Disiplin Kurulu başkanı avukat Cemal Başaran’da katıldı.

İLK KEZ PARA YARDIMI YAPILDI

Başkan Yaşar Zımba “ASKF tarihinde bir ilki gerçekleştirerek futbol kulüplerine maddi yardım yapıldı. 114 kulübümüze lisans sayılarına göre 4 bin, 5 bin ve 6 bin TL’lik yardım yapıldı. 28 kulübümüz başvuru sürecini kaçırdığı için bu destekten ilk etapta faydalanamadı. Ancak ben bu konunun üzerine giderek 2’şer bin TL’lik ödeme yapılmasını sağladım. Aralık sonuna kadar ise Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu kulüplerimize 1 Milyon TL’lik malzeme yardımında bulunacak” dedi.

DEDİKODULAR RAHATSIZ EDİCİ

Özellik futbol camiası içinde bazı işler dedikodu ile yürüdüğüne dikkat çeken başkan Yaşar Zımba, “Göreve geldiğimiz ilk 1.5 yıllık süreçte Disiplin ve Tertip Kurulu’nun hiçbir şey yapmadığını gördük ve daha sağlıklı kararların alınması için bu ekibi değiştirdik. Yeni kurul göreve geldikten sonra ASKF ne derse o oluyor, dedikoduları yapılıyor. Buna çok üzüldüm. Böyle bir şey söz konusu olamaz. Disiplin Kurulu ile Tertip Kurulu tüm kararları kendi alıyor. Bizim en ufak bir müdahalemiz yok. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

GEYVE KANAYAN YARA

Sakarya’nın saha ve tesis anlamında iyi bir noktaya geldiğini belirten ASKF Başkanı Yaşar Zımba, Geyve ilçesinde saha olmaması kanayan yara dedi.  Zımba ; “Bütün sahalarımız iyi durumda. Fakat birkaç sahamızda ışıklandırma eksiği var. Hendek, Karasu, Ferizli ve Arifiye sahalarımızın ışıklandırma sorunu da en kısa sürede çözülecek. Ayrıca Geyve’de sahamız yok. Bu konuda da Milletvekilimiz Kenan Sofuoğlu ile görüştüm, kendisi konuyla ilgilenecek” dedi.

DİSİPLİN KURULU BAĞIMSIZ

Sakarya İl Disiplin Kurulu Başkanı Avukat Cemal Başaran toplantıda yaptığı açıklamada “4 avukat bir hakemden oluşan disiplin kurulumuz kararları bağımsız bir şekilde veriyor.  Eğer verdiğimiz kararlar konusunda şüphesi olan kim varsa gelip karar dosyalarını inceleyebilirler. Bizde hata yapabiliriz, eğer hatamızı tespit ettiğimiz takdirde bu hatamızdan döneriz. Kimse aldığımız kararlarda işimize karışmıyor, karışamaz” dedi.

AMATÖR SPORCULARA İŞ İMKANI

ASKF Başkanı Yaşar Zımba toplantı sonunda sporculara iş imkanı sağlayacak yeni bir projenin hayata geçirildiği bilgisini verdi. Amatör Sporculara meslek kazandırmak amacı ile Janem Özel Güvenlik firması ile özel protol yaptıklarını belirten Zımba, 250 sporcuya ücretsiz güvenlik kursu ve iş imkanı sağlayacaklarını belirtti. Toplantıda yapılan protokol imza törenin ardından Her kulüpten bir sporcu Janem tarafından verilecek özel güvenlik eğitimlerinin ardından meslek sahibi olacak. 

banner220
Yorumlar (2)
Sakaryaspor 4 yıl önce
Yaşar başkan elinden geleni yapmıştır . Bu yapılanları acaba kaçtane ASKF başkanı yapmıştır .Tebrikler Yaşar Başkan SAKARYA amatör kulübleri seninle her zaman
Kazım karabıyık 4 yıl önce
Nasıl icraat yaptığınız belli sayın başkan daha fikstür hazırlamaktan haberiniz yok bu hafta karasu stadında maç yok saha bomboş haftaya aziziye kendi sahasında görünüyor fakat mecburen kocaali stadında oynuyor işte sizin icraatınız...