banner212

banner211

Yaşar Zımba yeniden başkan seçildi

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) olağan genel kurulu Orhangazi Kültür Merkezi’nde yapıldı. Seçime tek aday olarak giren mevcut başkan Yaşar Zımba güven tazeledi.

Süper Amatör 24.07.2018, 16:45 24.07.2018, 18:48 UTKU KAYNAR
Yaşar Zımba yeniden başkan seçildi

Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olağan genel kurulu gerçekleştirildi. Orhangazi Kültür Merkezi’nde yapılan genel kurulda mevcut başkan Yaşar Zımba yeniden başkan seçildi.

412 üyenin katılımıyla çoğunluğunun sağlandığı genel kurula Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konferasyonu (TASKK) Başkan Yardımcısı Remzi Ay, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cevat Ekşi,  Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı Halil İbrahim Balcı, TFF Bölge Müdürü Ferruh Sezgin, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın, APEK Başkanı Sebahattin Karasakal ve kulüp temsilcileri katıldı.

Genel Kurulda divan başkanlığına  Demir Yol İş Sendikası Şube Başkanı Cemal Yaman getirilirken divan üyelikleri Hasan Özkan, Mehmet İr ve Mahir Özbak’tan oluştu.

TEŞEKKÜR ETTİ

Olağan Genel Kurulda bir konuşma yapan başkan Yaşar Zımba, desteklerinden ötürü tüm kulüplere teşekkür etti. Zımba; "Bundan sonra seçimler 3 yılda bir Nisan ayında yapılacak. Sizi hizmetlerle meşgul edeceğiz seçimlerle değil. Sakarya'da Amatör  Kulüplerin her alanda temsilcisi olmaya çalışıyoruz. Sorunlarımızı devletin en alt kademesinden en üst kademesine kadar her merciye taşıyarak çözüm üretmek peşindeyiz. Bize desteklerini hiç esirgemeyen Büyükşehir belediye başkanımız Zeki Toçoğlu'nada sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.

YENİ YÖNETİM

Tek liste ile yapılan seçimin ardından 412 delegenin oyunu alan  Yaşar Zımba yeniden başkanlığa seçilirken yönetimi şu isimlerden oluştu; Adem Turan, Ali Palas, Aydın Birincioğlu, Cavit Yılmaz, Fatih Kanbur, Fevzi Çolak, Hasan Özkan, Hasan Zandolu, Hidayet Kahya, İbrahim Aygün, İbrahim Nalbant, Mehmet Bilgin, Mehmet Demir, Necmettin Koçak, Osman Kubilay, Recep Odabaş, Sezgin Tutar, Selçuk Kurt ve Uğur Kobaş

ASKF Başkanı Yaşar Zımba Genel Kurulda önümüzdeki sezon Bölgesel Amatör Lig'de mücadele edecek olan Hendekspor, Serdivanspor ve Karasuspor temsilcilerine plaket takdim etti.

Yorumlar (0)