banner212

banner211

Yaşar Zımba'dan Spor Lisesi Çağrısı

Başkan Yaşar Zımba Alandüzü Mahallesinde bu yıl açılan ve orada bulunan bir lisenin ek binasında hizmet vermeye çalışan Spor Lisesi ile ilgili yeni ve kendinin olan bir hizmet binasına taşınması için çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Süper Amatör 11.08.2016, 23:24 11.08.2016, 23:27 UTKU KAYNAR
Yaşar Zımba'dan Spor Lisesi Çağrısı
banner218
 Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Yaşar Zımba Alandüzü Mahallesinde bu yıl açılan ve orada bulunan bir lisenin ek binasında hizmet vermeye çalışan Spor Lisesi ile ilgili yeni ve kendinin olan bir hizmet binasına taşınması için çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

 

Başkan Zımba yaptığı açıklamada “ Bu konu ile ilgili olarak daha önce İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’na bir ziyarette bulunduk. Bu ziyaretimizde İlimizin mutlak bir ihtiyacı olan Spor Lisesi’nin kendi binasında hizmete geçmesi için gerekli görüşmeleri yaptık. Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz olumlu yaklaşımda bulundu.

Daha sonra da yönetim kurulumuzla birlikte Vali’miz Sayın Hüseyin Avni Coş’a bu konu ile ilgili olarak bir ziyarette bulunarak isteğimizi ilettik.

 

Sakarya sporcu yatağı ve fabrikası bu sporcu yatağına, kendi binasında hizmet veren bilimsel çalışmalar yapabilecek, Sakarya üniversitesi Spor bilimlerimiz ile entegreli çalışabilecek spor lisesi yakışır.

 

Bizler fırsattan istifade etmek için söylemiyoruz ancak neden olmasın? 15 Temmuz’da meydana gelen hain saldırı sonrasında devlete geçen okullardan uygun olan biri Spor Lisesi’ne dönüşebilir düşüncesindeyiz.

 

Amacımız sporcu yatağı Sakarya’dan spor adamlarının yetişmesidir. Sayın Vali’mizden ve Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüzden Sakarya Spor Lisesi konusunda acilen bir destek bekliyoruz. Bunun gerçekleşeceği konusunda da ümidimizi sürdürmeye devam ediyoruz. “ Diye konuştu. 

banner220
Yorumlar (0)