Yılmaz Kuzey iddialara cevap verdi
 
7 Temmuz'da yapılan ASKF Genel Kurulunda başkanlığı Yaşar Zımba'ya devreden Yılmaz Kuzey dün bir basın toplantısı düzenledi. Kuzey seçim süreci ve sonrasında yaşananlarla ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtlarken iddialara da cevap verdi.


YILMAZ KUZEY'İN AÇIKLAMASI

7 Temmuz seçimleri sonrası ASKF başkanlığına seçilen ve gerek başkanımıza gerek ise de bizlere bir takım ithamlarda bulunan  Yaşar ZIMBA’nın bu süreçte yaptığı birkaç olayı sizleri hatırlatmak istiyoruz ki.Böylece Sakarya Amatör sporunun başında nasıl bir insanın olduğu daha iyi ortaya çıkacaktır.Bizim burada  anlatacaklarımız kesinlikle itham değil  birçoğunuzunda  şahit olduğu bizzat yaşanmışlıklardır.

1-Yaşar Zımba 20 Ocak 2015  de yapılan bizim kazandığımız  olağanüstü kongre öncesi başkanımızın yanına federasyona  geldiğinde başkanımız bekle Temmuz da   olağan kongre olacak orada aday olursun,olağanüstü kongreye gerek yok demiştir.Buna karşılık Yaşar ZIMBA (benim yaşım geçiyor  hemen o koltuğa oturmam gerekiyor,ben koltuğa oturayım yeter) demiştir.Başkanımız Yılmaz KUZEY  delegelere  bunu ilk kongrede söylemiştir.

İkinci kongre olan 7 temmuzda ki seçim konuşmasında hepinizde dinlediniz,  Yaşar ZIMBA bu konu ile ilgili  (ben espri yaptım ,arkadaş anlamamış) ben ne yapayım dedi.

Biz buna espri demiyoruz  kıvırma diyoruz.Kıvırma 1.

2- 7 temmuzdaki seçimin hemen akabinde;kongre salonunda bir çok delege arkadaşın ve gazetecinin yanında Yaşar ZIMBA  (ben bu güçle il başkanlığını da büyükşehir belediye başkanlığını da alırım) dedi.Sonra ne dedi bu konu ile ilgili hepinizin malumu ( espri yaptım öyle şey mi olur, Zeki başkan bizim babamız,) demiştir.

Bu   kıvırma 2.

3-Yine 7 temmuz seçiminin hemen akabinde Yaşar Zımbanın yönetimindeki bir arkadaş ;  birçok delegenin şahit olduğu ortamda  başkanımız Yılmaz KUZEY ve  ,iki de belediye başkanına  isimlerini de zikrederek ,el kol hareketleri yaparak küfürlü laflar etmiştir.Bu durum Yaşar ZIMBA’ya, sorulduğunda (öyle bir şey olması mümkün değil ,spor camiasında espri çoktur,espri yapılmıştır demiştir.)

 Bu kıvırma 3

 4-Yaşar Zımba 7 Temmuz seçimlerinde her gezdiği kulübe verdiği vaatler arasında sezon başı size 2.500 TL yardım yapacağım ve katılım ücreti almayacağım olmuştur.

 Aynı vaadini seçim konuşmasında da  yapmış,konuşmasındaki en büyük alkışı orada almıştır.Bu vaat özellikle ekonomisi güçlü olmayan takımları çok etkilediğini, seçim sonrası yaptığımız görüşmelerde anladık.Bizim seçimi kaybetmekte ki en büyük etkenlerden biride bu vaat olmuştur.Siz de takdir edersiniz ki bir tarafta Sakarya da amatör futbolun bacasız fabrika olduğunu söyleyen ve net rakamı ile  para vaat eden bir aday  diğer tarafta delegeye gerçekleri ve yapacaklarını söyleyen böyle  bir paranın olmadığını anlatan bir aday  vardı.

Demiş mi dememiş mi sizlere soruyorum.Çekirge 3 kere kıvırdı ama bunu kıvırma şansı yok.Herşey ortada.

Biz  bize destek veren 200 delegenin ve sırf bu vaad için karşı adayı destekleyen delegeler adına bu vaadin gerçekleşmesini bekleyeceğiz.Bunu yaparlar ise ilk tebrik eden biz olacağız.

Şayet bu da  gerçekleşmez ise  Sayın Yaşar ZIMBA’dan da bir kere olsun espri yapmadan, gereğini yapmasını bekleyeceğiz.

Çünkü biz espri yapmıyoruz…

 07 temmuzda yapılan seçim sonucunda hepinizin malumu rakibim Yaşar ZIMBA seçimi kazanmıştır.Benim bildiğim seçimi kazanan insan biraz toparlayıcı olur,kaybedenlere el açar,onun  karşısında da 200 tane de rakibi destekleyen  delege var.Ancak kendileri böyle bir tutum yerine daha seçim salonunda oraya  buraya sallamaya ,el kol hareketleri yapmaya,hakaretler etmeye başlamıştır.Bu bir defa  amatör sporun ruhuna kesinlikle yakışmamaktadır.

Yeni yönetim seçimin hemen sonrası  yaptıkları eylemler ve açıklamalar  sonrası başlayan kan kaybını durdurmak ve  kamuoyunun dikkatini başka yöne çekmek için şahsıma ve yönetim kuruluna  karalama kampanyasına başlatmıştır. Böylece ,yaptıkları anlamsız hareketlerin,haddini aşan sözlerin  ve verdikleri vaatleri  unutulmasını sağlamayı amaçlamışlardır.

 

Amatör spora hizmet için geldikleri görevlerinde ilk iş olarak;maliye müfettişliğine,savcılığa hatta karar verip hakimliğe soyunmuşlardır.Bunu da basın yoluyla karalama kampanyasına çevirmişlerdir. Kayıtları  incelemişler, usulsüzlük varmış,bu kadar usulsüzlük yapsalar sokağa çıkamazlarmış.

Ben bu konu ile ilgili şunu söylüyorum.Kendiniz ahkam kesmek yerine  gidin mahkemeler orada ,yapın şikayetinizi adli makamlar versin kararı.Ben zaten yine bu arkadaşların şikayeti üzerine  6 ayda 2 tane denetleme geçirdim.Ve bu denetlemelerde hiçbir usulsüzlüğe rastlanmadı.Ne ben ne arkadaşlarım usulsüzlük yapmamıştır.Her şey usulüne uygundur.

Kendilerini bu iddialarını  ispatlamaya çalışıyorum.Ben veya arkadaşlarım  burada bir kuruş para yedi isem her türlü cezaya razıyım ayrıca  şerefsizim de.Ama bu iddiaları ortaya atanlar bunu ispatlayamazlarsa şerefsizin dik alasıdırlar.

Bu konu ile ilgili ayrıntı olarak  sadece çok konuşulduğu için  300 tl olayına değinmek istiyorum.Bu arkadaşlar seçim sonrası  el kol yaparken,oraya buraya aday olurken, beni kongre sonrası akşamüzeri  kongre salonundaki temizlik ve organizasyon ile ilgilenen firma aradı ve ödemeyi  istedi.Bende o ödemeyi yapmak için hesapta olan  parayı çektim. Hatta ödeme  360 tl idi  üstünü de tamamlayıp ilgili firmaya  verdim.İşte faturası işte  makbuzu buradadır.

Yeni seçilen arkadaşlar  bizi arayıp bir sormadı ki nedir bu durum  diye , hemen basın önünde karalama kampanyasına başladılar.Şimdi biz 300 TL’lik adam mıyız.Böyle bir şey var mı soruyorum size.Seçim Salı günü olmuştur,benim s  o hafta cumaya kadar devir teslim hakkım vardı.Seçim sonrası anında federasyona geldik,özel eşyalarımızı aldık,çıktık.Bir sıkıntısı olan adam böyle mi yapar el insaf diyorum.Takdiri kamuoyuna bırakıyorum.

Bu konu ile ilgili daha fazla bir şey söylemiyorum.İddia sahiplerini   iddialarını ispatlamaya davet ediyorum.Ayrıca şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarım ile ilgili basında çıkan yargı yolu ile kesinleşmemiş ithamlar da bulunanlar hakkında gerek cezai gerek ise de tazminat haklarımız için yargı yoluna gideceğimizi siz değerli basın mensuplarına buradan  bildiriyorum.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.