banner212

banner211

Zeki Toçoğlu: "Amatör evi yapıyoruz"

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Kocaali'de Kocaalispor'un düzenlediği dayanışma gecesine katıldı.

Süper Amatör 20.02.2012, 13:21
Zeki Toçoğlu:
banner218
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Kocaali'de Kocaalispor'un düzenlediği dayanışma gecesine katıldı. Amatör kulüplere desteklerinin her zaman süreceğini belirten Başkan Toçoğlu, "Spora ve sporcuya elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz. Kulüplerimize otobüslerini kazandırdık. Sentetik saha yaptık. Şimdi de Erenler'de amatör evi yapıyoruz" dedi.

 

Kocaalispor'un düzenlediği dayanışma gecesine Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Kocaali Kaymakamı Mustafa Cihad Feslihan, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Ankara Sakaryalılar Derneği Başkanı İrfan Çelik, ASKF Başkanı Hüseyin Kama, Fiskobirlik Genel Başkanı Lütfü Bayraktar, siyasiler, STK temsilcileri ve sporseverler katıldı. Gecenin açılış konuşmasını Kocaalispor Yönetim Kurulu Başkanı Aytaç Sarı yaptı. Aytaç Sarı, amatör spor kulüplerine verdiği destekten ötürü Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'na ve dayanışma gecesinin katılımcılarına teşekkür etti. Daha sonra söz alan Kocaali Kaymakamı Mustafa Cihad Feslihan, Kocaali ilçesinin çok daha iyi bir spor kulübünü hak ettiğini belirtti ve Kocaalispor olarak daha başarılı bir kulüp olmayı hedeflediklerini söyledi. Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu bir konuşma yaptı.

 

Sakarya'mızı amatör spor kulüplerinin başkenti yapacağız

Göreve gelmeden önce Sakarya'yı amatör spor kulüplerinin başkenti yapmayı hedeflediklerini söyleyen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, "Sakarya'yı amatör spor kulüplerinin başkenti yapma hedefimiz var. Bunun için amatör kulüplerine elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz vermeye de devam edeceğiz. Sakarya'mıza sentetik saha kazandırdık. Adapazarı Belediyesi Karaman'da sentetik saha çalışmasını sürdürüyor. Daha sonra Arifiye ilçemizde sentetik saha yapılacak" dedi.

 

Kalıcı başarı için tesisleşme çok önemlidir

Amatör sporlarda kalıcı başarılar için kulüplerin tesisleşmesine önem vermeleri gerektiğinin altını çizen Başkan Toçoğlu, "Amatör sporlarda büyük ve kalıcı başarılar için tesisleşme çok önemlidir. Kulüplerimiz tesisleşmeye önem vermelidirler. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak kulüplerimize elimizden gelen desteği vereceğimizi her platformda dile getiriyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak kulüplerimize otobüsler hediye ettik. Şimdi de malumunuz Erenler'de amatör evi yapıyoruz. İnşaat çalışmalarımız hızla devam ediyor" dedi.

 

Amatör evi ile sorunlara kalıcı çözümler bulacağız

Çalışması devam eden amatör evinin amatör spor kulüpleri camiasını bir araya getirmesine zemin hazırlayacağını söyleyen Başkan Zeki Toçoğlu, "Amatör evimizde kulüplerimize eğitimler verilecek ve amatör spor kulüplerimizin sorunlarına kalıcı çözümler bulunacaktır. İnşallah hızla devam eden inşaatımız çok yakında sonlanacak ve amatör evimizi Sakarya'mızın hizmetine sunacağız. Bu güzel geceyi hazırlayan ev sahiplerimize çok teşekkür ediyorum. İnşallah Kocaalispor'umuz iyi yerlere gelir. Biz de elimizden gelen her türlü desteği veririz" diye konuştu.

[gallery link="file" orderby="title"]

Yorumlar (0)