banner212

banner211

Süper Lig'de 9 yeni hakemin biri Sakaryalı

Süper Toto Süper Lig'de bu sezon görev alacak 41 hakem arasında satış/pazarlama sektöründe çalışan 31 yaşındaki Erkan Engin de var. Engin, ligin en genç hakemleri arasında

TFF 3.Lig 11.08.2013, 14:06
Süper Lig'de 9 yeni hakemin biri Sakaryalı
banner218

Süper Toto Süper Lig'de bu sezon görev alacak 41 hakem arasında satış/pazarlama sektöründe çalışan 31 yaşındaki Erkan Engin de var. Engin, ligin en genç hakemleri arasında

 

Spor Toto Süper Lig'de 2013-2014 sezonunda 41 hakem görev yapacak. Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulunca (MHK) görevlendirilen hakemler, 15 ayrı bölgeden geliyor. Ligde 4 takımı bulunan İstanbul, 9 hakemle bu alanda da çoğunluğu oluşturuyor. Ayrıca, Ankara ve İzmir'den de altışar hakem düdük çalacak.

Bunun yanı sıra Trabzon ve Manisa'dan dörder, Antalya'dan 3, Yalova, Balıkesir, Kırklareli, Sakarya, Edirne, Denizli, Kayseri, Malatya ve Konya'dan da birer hakem yer alıyor.

En kariyerlisi Cüneyt Çakır

Süper Lig'de yeni sezonda görev yapacak hakemler içinde en kariyerlisi Cüneyt Çakır.

Cüneyt Çakır'ın yanı sıra Fırat Aydınus, Bülent Yıldırım, Hüseyin Göçek, Halis Özkahya, Barış Şimşek ve Mete Kalkavan, FIFA kokartlı hakemler olarak ligde düdük çalacak.9 yeni isim

Üst Klasman Hakem listede yer alan 9 isim, bu sezon ilk kez Süper Lig'de görev yapacak.

Ferhan Kestanlıoğlu, Onur Karabaş, Serkan Tokat, Erkan Engin, Murat Özcan, Alper Ulusoy, Özkan Çeliker, Abdulkadir Bitigen ve Bülent Birincioğlu, Süper Lig'de ilk kez düdük çalacak.


Bir hakem bir alt klasmana düştü, 3 hakem bıraktı

Geçen sezon Üst Klasman Hakem listesinde yer alarak Süper Lig'de düdük çalan bir hakem, bu sezon bir alt klasmana düşerken, 3 hakem ise mesleği bıraktı.

Ferdi Uludağ, Süper Lig'den bir alt klasmana düşürülürken, Aytekin Durmaz, Mürvet Sezer ve Taner Gizlenci ise hakemliği bıraktı.

Bu arada, geçen sezon ağır bir sakatlık geçiren Tayfur Özkan'ın ise Üst Klasman Hakem hakkı saklı kalmak koşuluyla bu sezon için görev yapmayacağı bildirildi.Öğretmen ve mühendisler çoğunlukta

Spor Toto Süper Lig'de yeni sezonda görev yapacak 41 hakem, çeşitli meslek gruplarından geliyor.

Meslek grupları içinde 11 isimle öğretmen ve eğitimciler, 5 isimle de mühendisler çoğunluğu oluşturuyor.

Bu sezon görev yapacak hakemlerin meslekleri içinde ayrıca, doktor, emlakçı, kimyager, yönetici, danışman, muhasebeci, eczacı, sigortacı, satış-pazarlamacı, müteahhit, grafiker, diş hekimi, akademisyen ve işletmeci de yer alıyor.


En genç ve en yaşlı hakemler
Ligde bu sezon görev yapacak hakemler içinde en genci, Süper Lig'de ilk sezonunu geçirecek olan 30 yaşındaki Abdulkadir Bitigen.

43 yaşındaki Kuddusi Müftüoğlu, Mustafa Kamil Abitoğlu ve Yunus Yıldırım ise düdük çalacak hakemler arasında en yaşlıları olarak ön plana çıkıyor.

 

KAYNAK:MEDYABAR

Yorumlar (0)