banner212

banner211

Bir sahte oyuncu skandalı daha

Halen devam eden U-13 Futbol Liginde yine Akyazı Akın isyanı yaşanıyor. Yıllardır sahte oyuncu oynattığı iddiaları ile birçok kez anılan Akyazı Akınspor, yine çileden çıkardı.

U14 Ligi 16.05.2019, 12:53 UTKU KAYNAR
Bir sahte oyuncu skandalı daha
banner218

Play-Off maçlarının oynandığı U-13’lerde geçtiğimiz günlerde sahnelenen Kuzuluk Ersoy-Akyazı Akın maçında yaşananlar “yeter artık” dedirtti. Buna göre rakip takımın sahne oyuncu oynattığından şüphe eden Kuzuluk Ersoy, saha komiserine gitti. Kurallar gereği devre arasında şüphe duyulan oyuncu ile hakem yan yana getirilip fotoğraf çekilmek zorundaydı. Kuzuluk Ersoy bunun için çabalarken Akyazı Akınspor Antrenörü Ozan Pirinç, takımını otobüse bindirip kaçırdı. İşte bu da herkesi isyan ettirdi. Futbol İl Temsilcisi Tezcan Demir, gerekli incelemenin yapıldığını söyledi.    

Arifiyespor isyanda

Akyazı Akınspor’un iki maçta sahte oyuncu oynattığı ve bunun ispatlanmak istenmek istendiğinde de takımın sahadan kaçırıldığı olaylarının ardından en büyük tepki Arifiyespor Altyapı Antrenörü Zafer Yıldırım’dan geldi. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Yıldırım; “Akyazı Akınspor ve söz konusu Antrenörün yaptığı bir değil iki değil. Benim maçımı 2-0 kazandılar ama şüphelerim var. Kendilerine hakkımı helal etmiyor. Bu yaştaki çocukları kötü emellerine alet etmelerinin izahı olamaz. Yazıklar olsun. Bu rezilliğin artık bir an önce durdurulması ve bu kulübün liglerimizden ihraç edilmesi gerekir” ifadelerini kullandı.

Sakarya Yenigün Gazetesi

Yorumlar (0)