banner212

banner211

Akyazı Yaşar Yazıcı'yı unutmadı

Akyazı Kaymakamlığı, Akyazı Belediyesi ve Akyazı Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü’nün birlikte düzenlediği Yaşar Yazıcı Voleybol Turnuvası final müsabakaları ile son buldu. 2 ay süren turnuvada gençler kategorisinde Fiyonk Yapı, olgunlar kategorisinde ise Uzunçınar takımları şampiyon oldu.

Voleybol 25.02.2022, 10:15 UTKU KAYNAR
Akyazı Yaşar Yazıcı'yı unutmadı
banner218

GENİŞ KATILIM
2002-2014 yılları arasında iki buçuk dönem Akyazı Belediye Başkanlığı yapan ve ilçeye büyük hizmetleri olan merhum Yaşar Yazıcı’nın anısına düzenlenen voleybol turnuvası dün oynanan final maçları ile tamamlandı. Akyazı Spor Salonu’ndaki final gecesine Akyazı Kaymakamı Yakup Güney, Akyazı Belediye BaşkanıBilal Soykan, İlçe Müftüsü Kamil Özcan Demir, Belediye Başkan Yardımcımsı Mehmet Öztürk, Gençlik Spor İlçe Müdürü Adem Altun, AK Parti İlçe Başkanı Mesut Ekrem, Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Naim Yolcu, Kızılay Akyazı Şube Başkanı Mustafa Birincioğlu, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurten Birincioğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

36 TAKIM 117 MAÇ

20 Aralık 2021 tarihinde başlayan, 36 takımın katıldığı ve 117 maça sahne olan Yaşar Yazıcı Voleybol Turnuvası’nda finalin ilk maçında gençler kategorisinde Fiyonk Yapı - Pelen İnşaat takımları karşılaştı. Müsabakayı 3-0 kazanan Fiyonk Yapı şampiyonluğa ulaşan takım oldu. Olgunlar kategorisindeki final müsabakasında ise Uzunçınar ile Karadeniz Fırtınası takımları karşı karşıya gelirken maçı 3-1 kazanan Uzunçınar olgunlar kategorisinin şampiyonu oldu.

EŞİDE KATILDI

Final müsabakalarının ardından Merhum Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı’nın eşi Sabiha Yazıcı’ya günün anısına hazırlanan plaketi takdim eden Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, “Rahmetli Başkanımız Yaşar Yazıcı’nın adına düzenlediğimiz ve yaklaşık iki ay süren turnuvamızın final günündeyiz. Yaşar başkanımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Allah mekanını cennet eylesin” ifadelerini kullandı.

PLAKET VERİLDİ
Belediye Başkanı Bilal Soykan’a teşekkür eden Sabiha Yazıcı, “Değerli başkanımız her platformda Yaşar beyi anıyor ve onunla ilgili paylaşımlarda bulunuyor. Siyasette vefa yoktur derler ama ben Bilal başkanımda bunu gördüm. Kendisine teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışı şimdi sıra başkanımızda o da bu bayrağı çok güzel taşıyor. Çalışmalarında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu. Başkan Soykan’ın plaket takdiminin ardından kupa töreni gerçekleştirildi.

BAŞKAN SOYKAN TEBRİK ETTİ
Turnuvanın en centilmen takımı seçilen Olgun Esnaflar Öztürkler Gıda takımına ödülünü Merhum Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı’nın eşi Sabiha Yazıcı takdim etti. Gençler kategorisinde şampiyon olan Fiyonk Yapı kupasını Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan’dan aldı. Başkan Soykan şampiyon olan sporcuları tek tek tebrik etti. Final müsabakasında kaybederek ikinci olan Pelen İnşaat takımına ise kupasını Akyazı İlçe Müftüsü Kamil Özcan Demir verdi. Turnuva üçüncüsü Eski İnönü takımı kupasını BBP İlçe Başkanı Naim Yolcu’dan alırken dördüncü olan Akbalık Gençlik takımına kupasını Akyazı Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Öztürk verdi.
 KUPALARINI ALDILAR

Olgunlar Kategorisinde şampiyon olan Uzunçınar takımı kupasını Akyazı Kaymakamı Yakup Güney’den aldı. İkinci olan Karadeniz Fırtınası takımına ise kupasını AK Parti İlçe Başkanı Mesut Ekrem takdim etti. Turnuva üçüncüsü İmam Hatip Ortaokulu takımına kupasını AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurten Birincioğlu verirken, dördüncü olan Efendiler takımına ise kupasını Kızılay Akyazı Şube Başkanı Mustafa Birincioğlu takdim etti.

banner220
Yorumlar (0)