Gençlerde Türkiyenin ilk dörde kalan Anadolu'dan gelerek  Çeyrek finele yükselme başarısı gösteren ilk takım ünvanını elinde bulunduran Hendek voleybolunun antrenörü İdris Demir ve en büyük destekçisi Halit Evinle arkadaşımız Sezgin Ergin konuştu." />

banner212

banner211

Halit Evin den Voleybolculara Tatil Sözü

Gençlerde Türkiyenin ilk dörde kalan Anadolu'dan gelerek  Çeyrek finele yükselme başarısı gösteren ilk takım ünvanını elinde bulunduran Hendek voleybolunun antrenörü İdris Demir ve en büyük destekçisi Halit Evinle arkadaşımız Sezgin Ergin konuştu.

Voleybol 09.07.2012, 13:48
Halit Evin den Voleybolculara Tatil Sözü
banner218

Gençlerde Türkiyenin ilk dörde kalan Anadolu'dan gelerek  Çeyrek finele yükselme başarısı gösteren ilk takım ünvanını elinde bulunduran Hendek voleybolunun antrenörü İdris Demir ve en büyük destekçisi Halit Evinle arkadaşımız Sezgin Ergin konuştu. Evin Voleybolculara  sürpiz bir pirim veya tatil sözü verdi.


Aroma bayanlar Ligi B Grubu 2 olarak bitirdi. Play Off 2. Ligine terfi finali oynadı. Küçükler, Yıldızlar ve Gençler kategorisinde il birincisi oldu. Küçükler ve Gençlerde Türkiye Şampiyonası Grup Yarı finali maçlarını 1. olarak tamamladı. Yıldızlarda ise geçen seneki derecesinden dolayı direkt olarak finelde mücadele etti.

İdris Demir'li Yeni Hendekspor ligde 22 maç oynadı. 11 deplasman, Edirne ise en uzak deplasmandı. 11 iç saha maçı 11 de dış saha maçı oynadı. Deplasmanda 5 yenilgi 1 tanesi hükmen olmak üzere 6 galibiyet elde etti. Başarılı antrenör İdris Demir ve Yeni Hendekspor'u maddi ve manevi her türlü desteği esirgemeyen Halit Evin'le arkadaşımız Sezgin Ergin konuştu.

S.Ergin: Hendeksporlu oyuncular ne tür fedakarlıklarda bulundu.

İ.Demir: Kısıtlı imkanlar çerçevisinde günü birlik yaşamak zorundaydık. Maddi beklentilerden uzak olarak maçlarımızı oynadık. Okul ve dersanelerden geri kalarak yaşıtları gezip tozarken hergün antrenman yaparak, fedakarlıklarını  da çalışkanlıklarını göstererek asıl başarının pay sahibi oldular.

S.Ergin: Kadro çok mu genç yoksa yeterli mi?

İ. DEMİR: Ligin en genç kadrosuyuz. Yaş ortalamamız 16. Güçlü bütçeli takımlar takımlarla mücadele etti. Malteye Yalıspor, Bartın  Polisgücü ve Koçspor gibi en güçlü bütçelere sahip takımlardı. Onların yanında bizde hiç para almadan sporcuların mücadelesi vardı. 1. Olan Malpete Yalıspor'u biz yendik. Ordu Telekom, ligden düşen Adaspor'un  bile bizden daha fazla bütçesi vardı.

S: Ergin: oyuncuların hepsi Hendekte mi ikamet ediyor.

İ.Demir: Adapazarında  ikamet eden de var, Düzce ve İstanbulda da ikamet eden oyuncularımız var. Genelde Hendek'te oturuyorlar.

S.Ergin:  Ankaradaki başarı tekrarlanır mı

İ.Demir: Gelecek yıl bu başarıyı tekrarlar mıyız bilemiyorum. Eğer takımımızın iskkeleti veya kadrosu bozulmazsa aynı başarıyı tekrarlamamız muhtemeldir.S. Ergin: Başarılarınızdan sonra siz şahsi bir  teklif aldınız mı?:

İ.Demir: Voleybol Federesyonu 2-16 Temmuz İstanbul Burhan Felek Spor Salonunda yapılacak Genç Milli Voleybol takımına antrenör olarak davet edildim. Fakat aileme yeterli vakit ayıramadığımı düşünerek katılamayacağımı federasyona yazılı olarak bildirdim.

S.Ergin: Maddi kaybınız oldu mu ?

İ.Demir: Milil takımda ilk defa davet edildiğim için maddi kaybım olur mu olmaz mı veya oldu mu onu bilmiyorum.

S.Ergin :Başka antrenörlerini rüyasını siz bir anlamda reddetmiş oldunuz bir bakıma ?

 

İ.Demir: Antrenör İçin en güzel şeylerden biri böylesine değerli teklifler almak. Fakat takımda yalnız kaldım. Aileme hiç vakit ayıramadım, hep tek başıma çalışmak zorundaydım. Sezonu kapatıp ailemle birlikte olmak istiyorum. Aileme çok uzak kaldığım için bu teklifi kabul edemedim.

S: Ergin: Halit Evinin gözüyle İdris Demir'i size  sorsak?

H.Evin : 2004 yılından gelen ve devam bu başarı hocanın başarısıdır. Bizim işimiz ekonomik boyutlarına bakmaktır. İdris hoca öğretmendir. Biz ona destek verdik.6 Sezon bir fiil voleybolun içinde olduk. Şampiyonluklar yaşadık. 2. yıldır  yoğun işlerimiz nedeniyle belli bir ekonomik destek vererek başarıyı sağladık.

 

S.Ergin: Hendeksporlu voleybolculara   hediyeniz ne olacak. H.Evin: Onların başarısı ortada. Takımıza özel bir prim vermeyi düşünüyoruz.Bu bir  cep harçılğıolabilir  veya bir tatil olabilir.

S. Ergin: Bu destek sizce yeterli oldu mu ?

H.Evin: Destek olarak her zaman takımın yanında olamadık. Hoca yalnız kaldı. 10 yıllık süreçte takıma otomobil tahsis ettik, deplasman masraflarını biz karşıladık. Aynı desteği ise  futbola vermedik. Sadece Voleybola verdik.

S.Ergin: Takıma takviye olacak mı?

İ.Demir: Takviye yapmak istiyoruz. Halit Evin ve Hendek Belediye Başakanımız Ali İnci'yle de kimseyle bütçeyle ilgili bir konuşmamız olmadı. Bu sene maç başı sistemi koymak istiyorum. Cüzi de olsa maaş istiyoruz. Evin ve İnci'nin bu konuda devreye girmesini istiyoruz.

S.Ergin: Siz bu konuda ne diyorsunuz Halit Bey?
H.Evin: Transfer konusunda ASKF yardım etmeli. Belediyelerimizin bütçeleri var. Onların yardım yapması lazım. Transfer konusunu bir şekilde çözmemiz gerekir.

İ. Demir: Başkan İnci bize destek veriyor. Ama bizim de Hendekspor olarak kurumsallaşmaya gitmemiz gerekir. Dilenmekten vazgeçmemizi gerekir. Şayet bazı kurallarımızı uygulamaya koyabilirsek düzenli yönetimler bizi daha çok başarıya taşıyacaktır. Başkanımızı İnci'ye öncelikle teşekkür etmek istiyorum.   Başkanımız bizi asla yalnız bırakmadı. Her zaman yanımızda oldu. Bir dediğimizi iki etmedi , kendisine çok teşekkür ediyorum.

S:Ergin : Siz de aynı görüşte misini sayın Evin?

H.Evin: Binanın temeli yoksa üstü de olmaz. İdris Hocanın fedakarlıkları temelimizi attı. Türkiye' de hatırı sayılı oyuncular yetişmekte. Geleceğimiz şu anda garanti altında. Fakat daha büyük takımlar için daha büyük bütçeler gerekli. Hendek'in geliri yok. Hendek'in Halit Evin ve Ali İnci'den başka kimsesi yok.

S.Ergin: Ankaradaki bu başarıdan sonra  Federasyonunun size bakışı nasıl oldu ?

İ.Demir: Federasyonun bakış açısı şöyle.Bunu geçen bana söylediler. Siz bu kadar başarılarla basında  yer alıyor ve hala destek bulamıyor ve yalnız kalıyorsanız bu sizin sorununuz değil bu bir genel bir bakış açısıdır " dediler.

S.Ergin:Hendekspor'da devam edecek misiniz?

İ.Demir: Benim hedeflerimi arasında farklı yer yok. Bende Hendek'in bir evladıyım. Burada devam edeceğim.

S.Ergin: Sayın Evin İdris Hocanın devam kararı için ne dyorsunuz?

H.Evin: İdris Hoca bizim evladımızdır. Çocuklarımızın hepsini takımı iyi tanıyor. Demir'i büyük takımlarda görmek bizim de göğsümü kabartır. İdris hoca tam bir alt yapı hocasıdır. Alt yapıda olmak, yetiştirmek onun işidir. Biz hocamızı destekliyoruz. Bizim kadar bu takımda onun hakkı var. Para pul işleri halledilecek konulardır. Hendek ve Sakarya halkı hocaya büyük şeyler borçludur.

S.Ergin: Şampiyonayı kısaca değerlendirir misiniz.

İ.Demir: Biz şampiyonaya 4. torbadan girdik. 4. Torba demek zayıf  torba demek. Ama torba tersine döndü. İlk defa Aanadolu'dan katılan grupta 1. olarak çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde rakibimizi 3-0 yendik ve ilk dörde kaldık.

S.Ergin:  Siz bu takıma destek verirken acaba size de destek veren oluyor mu?

H.Evin: Sakarya Bürakrasisinbu işe sahip çıkması lazım. Vali, Büyükşehir Belediyesi, ve diğer belediyeler katkı vermeli. Bu takıma bizim takımımız gözüyle bakılırsa ancak başarıyı yakalayabiliriz. Bu kesinlikle alt  yapının zaferidir. Zafer hocaya aittir. İnşallah karyığını da sportif kariyer olarak alacaktır.

S: Ergin: sizin mesajınızı alalım öncelikle Sayın Evin?

Halit Evin: Tüm Sakarya takımıza sahip çıksın. Eskiden Hisarbank diye bir takım vardı. 5 bin seyircisi vardı. Belki biz de ilçe takımıyız diye ilgisizlik olabilir. Ama bu şehrin takımıdır. Bu takım Sakarya'ya mal edilmelidir. O eski şaşalı günlere dönülebilir

S.Ergin: Mali destek sizce nasıl olmalı?

İ.Demir: Örneğin 60 bin TL lik bir bütçe var. Benden transfer, deplasman, prim ve her türlü giderler konusunda bir plan ve program yaparım. Harcamalar yapılır. Kontroller yapılır ve hesap verilmesi gereken yerlere de hesap verilir. Mali bütçe ve desteği bu şekilde porgramlayabiliriz.

S.Ergin: Sayı Demir sizin mesajınızı alsak.

İ.Demir:  Dertlerimize derman olabilmeliyiz. Keşke size anlattıkılarımızla dertlerimizi çözmüş olabilsek. Umuyorum çocuklarımız verdiği emeğin karşılığı olarak desteklenme veya ödül olarak hakettiği muameleyi görürler. Buradan desteklerini her zaman veren Halit Evin'e Ayrıca Ankarada ki maçlarda bizim yanımızda olup bizi moral ve tribün desteğıi veren murat Atçı'ya, sporcu ailelerine teşekkür ederim. Ve son olarak bizi kalemleriyle ve haberleriyle gazete manşetlerine taşıyan tüm spor camiaısına ve özellikle Yeni Sakarya ailesine ve size çok teşekür ediyorum.

 

Yorumlar (0)