banner212

banner211

Nevşehir Belediyespor-Sakarya Voleybol: 1-3

Kadınlar Voleybol Ligindeki tek temsilcimiz Generali Sigorta Sakarya Voleybol, 2.yarının ilk maçında dün rakip sahada oynadığı Nevşehir Belediyespor maçını 3-1 kazanarak Play Off iddiasına iyi başladı

Voleybol 24.01.2021, 21:32 24.01.2021, 21:34 UTKU KAYNAR
Nevşehir Belediyespor-Sakarya Voleybol: 1-3
banner218

BİTMEYEN 4.SET!
İlk maçı Adapazarı’nda 3-2 kazanan sultanlarımız, dünkü maçın ilk setine kötü başlayıp ev sahibi öne geçse de çabuk toparlandı. Özellikle Kübalı Martinez’in file önündeki etkili oyununa takım olarak aynı reaksiyon gösterince ilk set 25-20 Sakarya Voleybol'un oldu. 
İkinci set büyük çekişmeye sahne oldu. Kadınlarımız 3 kez seti bitirecek olmasına rağmen bu seti 25-23 kazanmayı bildi. Maçı 2-0’a getiren kadınlarımız, maçı kafalarında erken bitirince 3.sette çok kötü bir oyun sergilediler ve maçı bitirebilecekken bu seti 25-19 kaybetti ve maç 1-2 oldu. Maçın 4.setini işi bitirmek için çıkan turuncu siyahlılar, bunu da çok zor olmasına rağmen başardı ve seti 26-24 kazanıp maçı da 3-1 kazandı. Bu skorla da 2.yarıya galibiyetle başladığı gibi ilk 4 iddiasını da güçlendirdi.

HASAN GÖKDEMİR

banner220
Yorumlar (2)
Serhat Akdiş 2 yıl önce
Öncelikle rakibimizi kötü bir yerde yakaladık. Bizim yeni transferlerimiz ne kadar iyi ise, onların yeni Çaprazı da o kadar kötüydü. İlk seti bu yüzden aldık. 2. Set onların kaptanları sakatlandı. Bizim yedek smaçörlerimiz var ama onların elinde bir oyuncu var. Oyuncunun kariyeri muntazam. O da kaptan olarak ilk maçta Sakarya'da oynadı. Onun da savunması takım gibi kötüydü. 2. Set sonunda attığı smaç plase dışında da hücümda yoktu. Normalde ilk 6 oynamalı ama formsuz. Geçen sezon Mardin'in 2. Yarısında Çaprazıydı bu oyuncu. 3. Seti alamadık onlar Orta orijinli bir oyuncuyu smaçör oynattı ve verim aldılar. Arada yapıyorlar. Onların 12 numarası. 4. sette onlar 24-23 öne geçtiler ama 12 numara servis hatası yaptı. Maçı onların avantaj topu olması gereken topun 3 kişi birbirine bakınca sayı olmasıyla kazandık. Rakibimiz bizden daha güçlü olmasına rağmen bugün kazandık. Biz günümüzdeydik. Bu galibiyetler bizi ümitlendirmesin.
Serhat Akdiş 2 yıl önce
Öncelikle rakibimizi kötü bir yerde yakaladık. Bizim yeni transferlerimiz ne kadar iyi ise, onların yeni Çaprazı da o kadar kötüydü. İlk seti bu yüzden aldık. 2. Set onların kaptanları sakatlandı. Bizim yedek smaçörlerimiz var ama onların elinde bir oyuncu var. Oyuncunun kariyeri muntazam. O da kaptan olarak ilk maçta Sakarya'da oynadı. Onun da savunması takım gibi kötüydü. 2. Set sonunda attığı smaç plase dışında da hücümda yoktu. Normalde ilk 6 oynamalı ama formsuz. Geçen sezon Mardin'in 2. Yarısında Çaprazıydı bu oyuncu. 3. Seti alamadık onlar Orta orijinli bir oyuncuyu smaçör oynattı ve verim aldılar. Arada yapıyorlar. Onların 12 numarası. 4. sette onlar 24-23 öne geçtiler ama 12 numara servis hatası yaptı. Maçı onların avantaj topu olması gereken topun 3 kişi birbirine bakınca sayı olmasıyla kazandık. Rakibimiz bizden daha güçlü olmasına rağmen bugün kazandık. Çok ümitlenmeyelim.