Sakarya’nın Sultanları ne durumda?

Olimpiyatlara hızlı bir giriş yapan Filenin Sultanları ülke gündemine oturdu. Kızların başarısı göğsümüzü kabartırken akıllara “Sakarya’nın Sultanları ne durumda?” sorusu geldi.

Voleybol 26.07.2021, 20:56 SporExpres
Sakarya’nın Sultanları ne durumda?

Sakarya Voleybol Spor Başkanı Ömer Bektaş ile Filenin Sultanları’nın yaşattığı gurur üzerine kısa bir söyleşi yaptık. Tokyo’da kızlarımızın elde ettiği başarının haklı gururunu yaşarken şehrimizi temsil eden Sakarya’nın Sultanlarının son durumunu sorduk.

KIZLAR İŞLERİNİ BULDU

Sakarya’nın Sultanları kıt imkanlarla başarılı bir sezon geçirdi. Yeni sezon hedefiniz nedir? Sorusuna Ömer Bektaş “Sakarya Voleybol Ağustos ayının ilk haftasında idmanlara başlayacak. Sporun her kademesinde görev yapan birisi olarak spor İnsanı olarak şunları söylemek isterim. Şu bir gerçek ki bizim olmazsa olmazımız futbol. Ama şu an ulusal arena da Filenin Sultanları kızlarımız destan yazıyor. Dünya’ya Türkiye’nin gücünü, reklamını spor ile üstüne basa basa gösteriyor. İçlerinde anne, abla, kız kardeş olan bu kızlarımız destek verildiğinde neleri başarabildiklerini ispatladılar. Kaptan Eda Erdem'in dediği gibi "Biz işimizi bulduk, bizim en iyi yaptığımız iş bu, geleceğimiz için bu işi en iyi şekilde biz yapabiliyoruz." Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın spora olan düşkünlüğü ve bir o kadar Filenin Sultanlarına olan desteğini her fırsatta hissettiriyor olması, yerel yönetimlerin de hareket etmesi için yeterli oluyor”

NEDEN OLMASIN?

Başkan Bektaş “Filenin Sultanları liglerde mücadele eden takımlardan oluşuyor. Sakarya'mızı 1 ligde temsil eden Sakarya Voleybol Spor bu şehrin takımı ve marka yüzüdür, destek bekliyor. Buralardan alt yapı çalışmaları ile bir Eda, bir Ebrar, bir Hande neden ulusal arenaya Milli Takım’a göndermeyelim. Bu potansiyel var, Milli Takımımızın başında ki hocamız, kadar kıymetli değerli bilgili bir hocası olan Sakarya Voleybol Spor gözardı edilmemeli. Destek verildiğinde neleri başarabildiklerini göstermeye hazırlar. Sakarya’nın Sultanları da Sakarya’nın liderlerinin desteğini bekliyor. Sakarya’nın marka değerini en iyi şekilde temsil edecek Sakarya Voleybol Sporu yalnız bırakmayalım. İnanıyorum ki oluşacak sinerji ile bizlerde başarılı sporcular, başarılı sonuçlar alacağız”

SULTANLARI YALNIZ BIRAKMAYALIM

Filenin Sultanları’nın elde ettiği başarının, ülke gündeminde geniş yer bulmasının Sakarya’nın Sultanlarını daha da motive ettiğini aktaran Bektaş “Bizim kızlarımız yüreklerini ortaya koyarak başarılı bir sezon geçirdiler. Ağustos ayının ilk haftasından itibaren çalışmalara başlayarak lige hazırlanacağız. Şehrimizde ülkenin önemli sanayi kuruluşları yer almakta. Devler Liginde yer alan çok sayıda kuruluşumuz var. Sporu seven ve gelişmesini isteyen iş insanlarımız da var. Filenin Sultanlarının yakaladığı başarının sürekliliği için Sakarya’nın Sultanlarının yanında olmalarını bekliyoruz. Yerel yöneticilerimiz, iş insanlarımız kızlarımıza destek olarak Tokyo’da yazılan destanın sürekli olmasına katkı versinler” dedi

Yorumlar (0)