banner212

banner211

Şampiyonu değişen karar belirledi

Okullar arası Yıldız Kızlar Voleybol İl birinciliğinde istenmeyen olaylar. Yıldız Kızlar Voleybol İl birinciliği maçının uzatma setinin son sayısında meydana gelen inanılmaz olay Kupa ve şampiyonluğun önüne geçti.

Voleybol 25.01.2014, 09:29 25.01.2014, 09:33 UTKU KAYNAR
Şampiyonu değişen karar belirledi
banner218

 Yıldız Kızlar Voleybol İl birinciliği maçının uzatma setinin son sayısında meydana gelen inanılmaz olay Kupa ve şampiyonluğun önüne geçti.


Baş Hakem Recep Ece ile  Yardımcı Recep Uğur Ünal’ın ayrı iki karar vermeleri sonucu önce Zübeydehanım OO takımı sevindi, itirazlar sonucu saniyeler sonra Hendek Şh. Mahmutbey Orta Okulu Şampiyon oldu. İl birinciliğinde Ferizli Şh. Hacı Uzun Orta Okulu, Akyazı Ali Altıparmak Orta Okulunu 3-0 yenerek üçüncülük kupasını aldı.

Karar değişti

Maçın 2-2 duruma gelince uzatma setine (Tie break) gidildi sette durum 14-13 iken Zübeyde hanım Orta okulu hücumunda Top karşı alana geçti ve sayı oldu. Baş hakem Recep Ece sayıyı verdi durum 14-14 oldu. Bu sayıya Hendek takımı Top’a vuran karşı oyuncunun arka alan oyuncusu olduğu gerekçesi ile itiraz etti ve baş Hakem Recep Ece yardımcı Hakem Yusuf Uğur Ünal’ı çağırarak bir süre konuştu.

Kızalca Kıyamet koptu

Hakemlerin kararı değiştirmesinden sonra şampiyonluklarının ellerinden alındığını ileri süren Zübeyde Hanım Yıldız Kız voleybolcuları gözleri yaşlı olarak hakemlere ağır laflar ettiler. Antrenör Halit Akın ile baş Hakem Recep Ece arasında sert tartışma yaşandı.

Salon: Lütfü  Yaman

Hakemler: Recep Ece - Yusuf Uğur Ünal

Hendek Şehit Mahmutbey OO : Havvanur, Zeynep, Zehra, Sena, Aslı, Ecenur, Yaren, Beyza, Damla, Gülşah, Şevval

Antrenör : İdris Demir

Zübeyde Hanım OO : Nisa, İlayda, Gökçe, Melike, Benfe, Beyza, Ebrar, Esmanur, Melike, Kübra, Dilara, Elif

Antrenör : Halit Akın

Setler : 25-23, 21-25, 24-26, 25-14, 15-13 (3-2)

 

Kaynak: HABER:SUAT BEYENAL
Yorumlar (0)