banner212

banner211

Sultanlar İsyanda; DESTEK YOK !

Türkiye Bayanlar Voleybol 1.Ligi'nde mücadele eden Sakarya Gelişimspor'da yeni sezon öncesi ekonomik sıkıntılar nedeni ile zor günler geçiriyor.

Voleybol 12.09.2018, 19:25 13.09.2018, 14:40 UTKU KAYNAR
Sultanlar İsyanda; DESTEK YOK !

Türkiye Bayanlar Voleybol 1.Ligi'nde mücadele eden Sakarya Gelişimspor'da yeni sezon öncesi ekonomik sıkıntılar nedeni ile zor günler geçiriyor. Yeşil Siyahlılar oyunculara para ödeyemezken yeni transferlerin lisans ücretlerini yatıramama tehlikesi ile karşı karşıya.

Geçtiğimiz sezon Türkiye Bayanlar Voleybol 1.Ligi'nde Sakaryaspor ismi ile mücadele eden Bayan Voleybol takımı bu sezon yeşil siyahlı kulübün Voleybol Şubesini kapatma kararını alması nedeni ile lige Gelişimspor ismi ile katılma kararı almıştı. Yeni sezon öncesinde Gelişimspor kurduğu mütevazi kadrosuna rağmen ekonomik sıkıntılarla boğuşuyor. Kulüp baş antrenörü İdris Demir dün düzenlediği basın toplantısı ile yaşadıkları sıkıntıları anlattı ve destek taleplerini yeniledi.

ÜVEY EVLAT MUAMELESİ GÖRÜYORUZ

Sakarya Gelişimspor Kulübünün Atatürk Spor Salonu'nda düzenlediği basın toplantısına baş antrenör İdris Demir'in yanı sıra yardımcı antrenör Erol Güdüloğlu ve Takım kaptanı Gizem Aş katıldı. Toplantıda ayrıca kulübe maddi destek sağlayan iş adamı Halit Evi'nde hazır bulundu.

Baş antrenör İdris Demir Gelişimspor olarak sadece A Takım değil alt yapılarla birlikte 100 kişiyi aşkın bir sporcu ordusu olduklarını belirterek; "Yeni sezon öncesinde büyük sıkıntılarla bir takım kurduk ama bir çok şehir bizim olduğumuz yerde olabilmek için 1 Milyon TL aşkın bütçelerle kadro kuruyor ama biz 1.Lig'deki hazır takımızı sahaya çıkaramama tehlikesi ile karşı karşıya kalıyoruz. İş Adamı Halin Evin'den aldığımız destekle bugüne kadar geldik fakat lig başlayacak oyuncuların maaşları yatması gerekiyor. Sporculara lisans çıkması gerekiyor. Bu bahsettiğim rakamlar 25-30 Bin TL gibi rakamlar ama o rakamlar için bile destek bulamıyoruz.

GÖRMEZDEN GELİNMESİN

İş adamı Halit Evin kendisinin uzun süredir bu takıma destek verdiğini belirterek gençlerin spor yapması için, sosyal aktivite kazandırmak için bu takıma destek vermemiz gerekiyor. Bu yüzden buradan şehire sesleniyorum. Bu kızlarımız Sakarya'yı temsil ediyor ama işin ekonomik boyutuna gelince iki antrenörün omzunda ilerliyor. Bir Milyonluk şehirde genç kızlarımız için en büyük spor aktivitesi olan voleybol sporunun görmezden gelinmemesi gerekiyor" dedi.

BU AYIP BİZE YETER

Gelişimspor yardımcı antrenör Erol Güdüloğlu Sakarya'da voleybolun gelişimi için büyük emekler harcadıklarını belirterek; "Bu çocuklar Sakarya'yı temsil ediyor. Neden bir basketbol neden bir futbol kadar destek görmüyoruz. Bizim takımımızın bir sezonluk maliyeti ikinci ligde sıradan bir futbolcunun bir sezonluk aldığı paraya eş nerdeyse. Şehrin bu takıma sahip çıkıp Sultanlar Ligi'ne taşımaya uğraşması gerekirken biz bu sezon sahaya çıkarmıyız çıkamazmıyız bunu tartışıyoruz. Bu ayıpta bize yeter" dedi.

Yorumlar (0)