banner212

banner211

SULTANLAR, ŞAMPİYONLUĞA KOŞUYOR

Sakarya Voleybol Kulübü Başkanı Ömer Bektaş, Kadınlar 2’nci Ligi’nin ilk yarısını değerlendirdi. Bektaş, aile ortamı yakaladıklarını belirterek; “Şampiyon olacağız” dedi

Voleybol 18.12.2019, 17:45 18.12.2019, 17:52 UTKU KAYNAR
SULTANLAR, ŞAMPİYONLUĞA KOŞUYOR
banner218

Türkiye Kadınlar Voleybol 2’nci Ligi’nde ilk devreyi yenilgisiz lider kapatan Sakarya Voleybol Kulübü’nün başkanı Ömer Bektaş, ilk yarının değerlendirmesini yaptı. Bektaş “Devre arasını bitirdik. İlk yarı sonu ile keyif aldık. Komple sahiplendiğimiz bir iş oldu. Arkadaşlarla iyi bir sinerji yakaladık. Sporcuların ne istediğini bildiğimiz için sporcularımıza ona göre davrandık ve ilk yarıyı lider bitirdik” dedi.

“AİLE ORTAMI OLUŞTURDUK”

Bektaş, kulüpte yakaladıkları güzel havanın herkes tarafından özenerek bakıldığını belirtirken; “Artık tercih edilen bir kulüp olduk. Sporcular başka takıma 10’a gidecekse bizim takımda 5’e oynamak istiyor. Tercih edilen kulüp olduk. Çünkü oyuncularımız birbirine her türlü yardım ediyor ve birbirlerine sahip çıkıyor. Sağ olsun Sakarya’mız da Voleybol’a bu sene sahip çıktı. Sakarya Voleybol Kulübü olarak oyuncularına destek vererek maç sonraları veya önceleri beraber bir görüntü çizerek, sporcularımıza değer verdiğimizi gösterdik. Takım içinde ise ablalar ablalığını göstererek, küçükler saygı duyarak büyük bir aile ortamı oluşturduk. Bu başarıdan memnunuz. İkinciyle aramızda 5 puan fark var, hocamızla da iyi anlaşıyoruz. Hocamız da böyle devam edersek şampiyonluğun uzak olmadığını düşünüyor” dedi.

“MURAT ATÇI’YA TEŞEKKÜR”

Takıma yeni isimlerin katıldığını ve katılacağını belirten Bektaş; “Bir transfer yaptık. Yaptığımız transfer bize Murat Atçı’nın hediyesi oldu. Murat Atçı sporun içindeki bir arkadaşımız daha çok futbolla ilgileniyor ama bize yaptığı bu iyiliği göz arda etmemek gerek. Bizim başarımıza da ortak olmak istedi. Murat Atçı’ya bu desteğinden dolayı teşekkür ediyorum. Bize hediye ettiği sporcu ise Büşra Göral. Çok iyi bir oyuncu. İnşallah 2-3 takviyeyle şampiyonluğa emin adımlarla yürüyeceğiz” ifadelerini kullandı.

“OYUNCULAR BİZE GELMEK İSTİYOR”

Transferlerin devam edeceğini belirten Başkan Bektaş “Büşra Göral transferinden sonra 2 veya 3 transfer daha yapmak istiyoruz. Belirttiğim gibi artık sporcular bize haber yolluyor bizim takımımızda oynamak için. 10 liraya bir takımda oynayacaksa 5 liraya Sakarya’da oynamak istediklerini belirtiyorlar, bu hem şehrimizin voleybola bakışı açısından hem de şehrimizin tanıtımı açısından önemli bir olay” dedi.

“EKREM YÜCE OLMADAN OLMAZDIK”

Bundan önceki senelerden Voleybol’un sahipsiz kalmasıyla alakalı gelen soruya da cevap veren Başkan Ömer Bektaş “Bu tamamen bizim ikili ilişkilerimizle olan bir şey. Bir çatı altında Büyükşehir’in çatısı altında olup bu işi profesyonellerle yapmamız lazım. 5-10 senelik bir plan ve altyapıya önem vererek devam etmemiz gerek. Böylece ciddi anlamda başarılar elde edilebilir.  Büyükşehir bizim en büyük destekçimiz tabii ki, Ekrem Başkan olmasa bu işin içinde olamayız. Arabasından tutun malzemesine kadar bize çok yardım ediyor. Ama sadece Büyükşehir’in katkısı yetmiyor. Dışardan da destek olunması gerekiyor. Güzel bir mücadele ortaya koyduğumuzu gören eşimiz dostumuz bize yardım etmek istemeye başladı. Dostlarımız bizimle birlikte olarak destek olmayı ihmal etmiyor. Hepsine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

ŞAMPİYONLUĞU GETİRMEK İSTİYORUZ

Şampiyonluğu şehre getirmek istediklerini belirten Bektaş; “Elimizde son derece tecrübeli ve profesyonel bir takım var. Bu takıma ulaşmak kolay değil. İlk yarıyı lider bitirdik ve ikinci yarıya da daha istekli ve arzulu bir şekilde başlayarak şampiyon olmak için elimizden geleni yapacağız. Sakaryaspor’dan sonra bir şampiyonluk daha şehrimize getirmek istiyoruz” dedi.

“YÖNETİCİ, ABİ KARDEŞ OLDUK”

Sadece maddi olarak değil manevi olarak da her zaman takımın yanında olan ve takımla birlikte tüm deplasmanlara giden Başkan Bektaş “Ben 10 haftadır Sakaryaspor’un maçına gidemiyorum. Sürekli sporcularımızla beraber gidip geliyoruz. Onlara sahipsiz olmadıklarını her zaman yanlarında olduğumuzu gösteriyoruz. İlk yarıyı lider bitirdiğimize göre başarılı olmuşuz. Onlara değer verdiğimizi gösterdik. Biz yöneticilik, abilik ve arkadaşlık olarak işimizi en iyi şekilde yapmak istiyoruz. Onlar da pırıl pırıl kardeşlerimiz cidden. Genç bir takım aslında. 2-3 tecrübeli isim var, onlar da ablalık yapıyor kardeşlerine.” dedi.

“TRİBÜNDE YER KALMIYOR”

Bektaş son olarak; “Sezon başında maçlara başladığımızda çok fazla taraftarımız yoktu ama başarıyı gösterince taraftarımız da başarıya sırtını dönmedi ve bize destek olmaya başladı. Şu an içerde ki voleybol maçlarında tribünde yer kalmıyor. Bizler işimizi hakkını vererek yaptığımız sürece onlar da bize destek olmaya devam edecektir. Onlara da çok teşekkür ediyorum. Bizi ikinci devre boyunca da yalnız bırakmasınlar” ifadeleri ile sözlerini noktaladı.

banner220
Yorumlar (0)