banner212

banner211

Voleybol Bölgesel Ligi 24 Ocak'da başlıyor

Bölgesel Voleybol eleme grupları açıklandı,maçlar 24-26 Ocak günleri yapılacak

Voleybol 10.01.2014, 11:45 10.01.2014, 11:49 UTKU KAYNAR
Voleybol Bölgesel Ligi 24 Ocak'da başlıyor
banner218

                       

Voleybol Federasyonu tarafından 24-26 Ocak tarihlerinde oynatılacak Bölgesel Bayan ve Erkek grup müsabakalarında Sakarya’nın 2 bayan takımı 19. grupta, Erkek takımı ise 26. grupta mücadele edecek.

Bayanlarda olumsuz Grup

Voleybol Federasyonunca maddi olumsuzluklar nedeni ile adeta sinekten yağ çıkarırcasına düzenlenen Gruplar özellikle Sakarya ve Düzce bayan takımları için “Varmısın-Yokmusun” sorusunu akıllara getiriyor. Sakarya Atatürk İOO gençlik spor , Hızırtepe yeniözenspor ,Düzce 1907spor, Düzce Atatürk İÖO gençlikspor takımları aynı gruba verildi. Grup maçlarının sonunda tek takım final grubuna gideceği için , grup maçları sonunda  ya Sakarya ,yada Düzce’de Voleybol  spor’u adeta sistemin dışına itiliyor.

Kocaeli’den 2 takım garanti

İllerinde fazla  sayıda takım bulunduran İl’ler finallere 2 takım göndermeyi şimdiden garantiledi. Bir örnek olarak Kocaeli grubunu ele alırsak mevcut 9 bayan takım 2 grup halinde Kocaelide mücadele edecek ve normal olarak 2 takım finale çıkacak. Bu durum takım sayısı fazla olan iller için geçerli.

Tepki var

Sakarya bayan Voleybol takım sorumluları böyle bir uygulamaya tepkili. “Sakarya olarak 2 takımız.Bizi birbirimize kırdırmaya çalışmışlar. Aynı durum Düzce takımları içinde geçerli. Eğer gruptan Sakarya takımı çıkarsa Düzce, Düzce takımı çıkarsa Sakarya Voleybolu karanlığa gömülür. Oysaki 21 nci Karabük grubunda Bolu,Zonguldak,Eskişehir,Sinop takımları var. Bizim gruptaki 1 Sakarya, 1 Düzce takımıda başka gruba verilse idi çok hakkaniyetli olurdu. Federasyon parasal kısıtlama var diyor ancak, Eskişehir takımını Karabük’e  verebiliyor.  Bunda art niyet aranması lazım “ şeklinde konuşuyorlar.

Erkekler’de durum

Bölgesel eleme maçalrına  Düzce 26. grupta  katılacak Sakarya Adaspor erkek Voleybol takımı ise tam bir ateş çemberinde ve 2 Düzce takımı ile mücadele edecek. Adaspor takımı 2 takımıda yenmek zorunda.  1 galibiyet , 1 yenilgi alırsa durum tam arap şaçına dönecek ve çıkan takım 2 Düzce takımlarının aralarında yapacağı maç belirleyecek.

19 (SAKARYA)

 DÜZCE 1907 SPOR

DÜZCE ATATÜRK İ.Ö.O

SAKARYA HIZIRTEPE YENİ ÖZEN

SAKARYA ATATÜRK İ.Ö.O

 

 

26 (DÜZCE)

DÜZCE AKÇAKOCA GENÇLİK MERK.

DÜZCE ANADOLU İHL.GENÇLİK

SAKARYA ADA SPOR

 

 

 

Kaynak: HABER:SUAT BEYENAL
banner220
Yorumlar (0)