banner212

banner211

Voleybol takımı da kapanmanın eşiğinde

Yaşadığı ekonomik sıkıntılar nedeni ile Süper Lig’den düşen Sakarya Büyükşehir Basketbol’un kapatılmasının ardından bir şokta voleybolda yaşanmak üzere.

Voleybol 22.07.2019, 09:16 26.07.2019, 23:06 UTKU KAYNAR
Voleybol takımı da kapanmanın eşiğinde
banner218

Yaşadığı ekonomik sıkıntılar nedeni ile Süper Lig’den düşen Sakarya Büyükşehir Basketbol’un kapatılmasının ardından bir şokta voleybolda yaşanmak üzere. Türkiye Bayanlar 1.Lig’inde mücadele eden Sakarya Gelişimspor destek bulamadığı için lige katılmama tehlikesi ile karşı karşıya.

Spor şehri olmak ile övünen Sakarya’da profesyonel liglerde mücadele eden takımlar adeta can çekişiyor. Sakaryaspor dahil olmak üzere ekonomik sıkıntıların hat safada yaşandığı profesyonel branşlarda Sakarya Büyükşehir Basketbpl takımının kapanma kararı almasının ardından 1.Ligde mücadele eden Sakarya Gelişimspor Bayan Voleybol takımıda aynı duruma düşmek üzere. 


Sakarya Gelişimspor, 1.Lig’e katılım bedelini yatırmasına rağmen takım kuramadığı için lige katılamama tehlikesi yaşıyor. Başantrenor İdris Demir, ‘’Sakarya büyükşehir Belediyesinin bize secimden önce söz verdiği desteği veremeyeceğini öğrendik ve malesef takım kuramıyoruz. Bu seviyelere 16 yılda tırnaklarımızla kazıyarak getirdiğimiz ve Sakarya'yı yıllarca en iyi şekilde temsil etmenin cezasını çekiyoruz. Çalışan emek veren sporcu ve antrenörlerimiz bir kez daha başarısından dolayı cezalandırıldı. Basketboldan sonra voleybolda kapanmak üzere. Sakarya’da sporu yöneten ve spor politikalarını ve harcamalarını yapan herkes bir kez daha sınıfta kaldı. Üzüntüyle kamuoyu ile paylaşıyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi
 

Yorumlar (0)