Kocaalispor zirveye ortak oldu

1.Amatör Lig C grubu 16.Hafta müsabakasında Kocaalispor deplasmanda Hacımercanspor ile karşı karşıya geldi. Mavi beyazlı ekip sahadan 3-6 galip ayrılarak puanını 27'e yükseltti

1. Amatör 08.02.2023, 15:05 Alperen Durmuşkaya
Kocaalispor zirveye ortak oldu

EŞİTLİK BOZULMADI

1.Amatör Lig C grubu 16.Hafta müsabakasında Kocaalispor deplasmanda Hacımercanspor ile karşı karşıya geldi. Müsabakaya hızlı başlayan Kocaalispor dakika 15’de Furkan’ın ceza sahasında yerde kalması ile penaltı kazandı. Topun başına geçen Mecit topu ağlara göndererek skoru 0-1 öne geçti.Rakip kaleye gol için yüklenen mavi beyazlı ekip Furkan ve Burak ile iki net pozisyonu değerlendiremedi. Oyuna ortak olmak isteyen Hacımercanspor dakika 30’da İbrahim Can ile eşitliği sağladı. İlk yarıda başka gol olmayınca ilk yarı 1-1 eşitlik ile sona erdi.

KOCAALİ İKİNCİ YARI AÇILDI

Karşılaşmanın ikinci yarısına daha istekli başlayan ev sahibi ekip Hacımercanspor dakika 46’da Emrah’ın attığı şık penaltı golü ile skoru 2-1’e getirdi. Yediği golün etkisinden çabuk kurtulan Kocaalispor dakika 55’de Furkan Atmaca’nın ceza sahasından yaptığı şık vuruş ile skora eşitliği getirdi. Bu gol ile oyun üstünlüğünü ele geçiren mavi beyazlı ekip dakika 67’de Furkan Koç’un şık golü ile kuzey ekibini 2-3 öne geçirdi. Skor avantajını ele geçiren Kocaalispor rakip kaleyi abluka altına alarak dakika 70’de Orhan’ın enfes golü ile durumu 2-4’e getirdi. Oyundan kopan ev sahibi ekibin açıklarını iyi değerlendiren mavi beyazlı ekip de takımı adına tekrar sahneye çıkan Furkan Koç dakika 75’de farkı üçe çıkarttı. Farkı azaltmak için hücumlarını sıklaştıran Hacımercan dakika 80’de Engin Can’ın penaltıdan attığı gol ile skoru 3-5’e getirdi. Müsabakanın 90. Dakikasında Furkan Koç, attığı gol ile müsabakanın skorunu tahin etti. Kocaalispor sahadan 3-6 galip ayrılarak grupta zirveye ortak oldu. 

Hakemler: Görkem Cesur***, Fatih Çuğadar***, Furkan Göknar***

Hacımercanspor: Ömer*, Tolga*, Engin*, Levent*, Cemallettin*, İbrahim*, Nazmi*, Emrah*, Tufan*, Tanju*, Çetin*,

Antrenör: İshak Ekici

Kocaalispor: Furkan**, Umut**, İlhan**, Hüseyin***, Mecit*** ( Furkan Koç***) , Battal**, Orhan***, Yuşa**, Ebubekir*,( Ensar**), Burak***, Furkan***,

Antrenör: Hasan Yılmaz Koç

Goller: Dk.15 Mecit, Dk 55 Furkan Atmaca, Dk 67,75,90 Furkan Koç, Dk 70 Orhan ( Kocaalispor), Dk 30 İbrahim, Dk 46 Emrah, Dk 80 Engin Can ( Hacımercanspor)

Yorumlar (0)