Sakarya 1." />

Kaynarca'da olaylar çıktı ! Yarılar Var

Sakarya 1.

1. Amatör 31.03.2013, 17:20
Kaynarca'da olaylar çıktı ! Yarılar Var

Sakarya 1.Amatör Küme C grubunda zirveyi yakından ilgilendiren Kaynarcaspor-Kalayspor karşılaşmasında olaylar çıktı.Karşılaşmanın hakemi Ömer Faruk Yeşil başta olmak üzer bir çok yaralı var.


 

Sakarya 1. Amatör Kümede sezonun ilk yarısında Arifiye İlçe Stadında oynanan maçta Arifiye Kalaycıspor - Kaynarcaspor maçında futbolcular ve taraftarlar arasında kavga çıkmıştı.

Olayların güçlükle yatıştırıldığı maçın rövanşı bugün Kaynarca'da oynandı.

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet polislerinin önlemleri altında gergin başlayan maçta 35. dakikada Kaynarcaspor'dan Erkan Sevil kırmızı kart gördü.

5 dakika sonra da Kaynarcaspor'un kaptanı Erkan Gebeş kırmızı kart gördü.

Bu karttan sonra saha bir anda karıştı. Kaynarcaspor'lu futbolcular ve sahaya giren taraftarlar Arifiye Kalaycıspor'lu futbolcuları ve hakemleri linç etmek istedi.

Kavgayı ayırmak isteyen polislerden de yaralananlar oldu.

Taraftarların olayı görüntüleyen gazetecilere de saldırması üzerine TRT Muhabiri İlhan Çakır aldığı darbeler sonucu bayılarak hastaneye kaldırıldı.
Anadolu Ajansı muhabirlerini de tartaklayan taraftarlar kameraları kırdı.

Polisin biber gazı kullanarak yatıştırdığı olaylarda çok sayıda gözaltı yapıldı.

Yorumlar (6)
tatangalar 11 yıl önce
Kaynarcaspor yetkilileri,takımlarında bulunan ahlaksız topçuları göndermediği müddetçe, daha çok beklerler süper amatöre çıkmayı.Her zaman aynı çirkefliği kendilerine meslek edinmişler.Kaynarca topçularının en az 5 inin lisansı iptal edilmeli.
K.K 11 yıl önce
2.amatör kaldırılsın 1.amatör de de takım sayısı 2 gruba kadar indirilsin bu ne böyle süper amatör e inş çıkamaz bu takımlar rezillik vallahi.
taraftar54 11 yıl önce
Spor sevgi dostluk ve kardeşliktir ama 2 haftadan buyana ulusal basın dahil olmak üzere sakaryada Sporda olan şiddet görüntüleri ekranları dolduruyor Biz sporla uğraşan arkadaşlar asla kötüye sahip çıkmayalım sporu arkadaşlık ve dostluğa açılan bir kapı gibi görelim
kuzey yıldızı 11 yıl önce
ömer faruk yeşilin yönettiği maçta olay çıkmaması zaten anormal olur.klasman hakemi olabilirsin ama önce insan psikolojisini iyi anlıcaksın sezgilerin kuvvetli olacak kibirli olmayacaksın tepeden bakmayacaksın...
amatör spor 11 yıl önce
hani spor; sevgi, barış ve kardeşlikti...Sakaryamızın adı böyle olumsuzluklarla gündeme gelmemeli.
t.güz 11 yıl önce
ömer faruk yeşile laf atan dengesiz kuzey yıldızı olayları görmüyormusun adam ne yapsın çık o zaman da sen yönet maçı aut tan ofsayt olmazı bilmezsin burdan yorum yaparsın